In de Europese Unie zullen in de toekomst alle vrachtwagens en bussen voorzien moeten zijn van een snelheidsbegrenzer. Ook minibussen voor meer dan acht personen en grote bestelwagens moeten zo'n apparaat gaan gebruiken.
De maatregel heeft als doen het aantal verkeersongelukken te verminderen. De begrenzer wordt verplicht voor bovengenoemde voertuigen die na 1 januari 2004 verkocht worden. Voor wagens van voor die datum wordt waarschijnlijk een deadline van begin 2006 gesteld om er één aan te brengen.
Vrachtwagens van meer dan twaalf ton en bussen van meer dan tien ton rijden sinds 1992 al met een begrenzer van respectievelijk 90 en 100 km/u.
Help ons; deel dit item als je het leuk vond
Heb je een leuk of interessant bericht gevonden dat je graag op FOK! terug ziet? Tip ons dan via de submit!
Dan rij je dus al 20km te hard met een vrachtwagen.
Of ze hadden rond 1992 zelf na moeten denken en gewoon 80/90 moeten blijven rijden ipv kennelijk veel harder waardoor een dergelijke begrenzer noodzakelijk werd.
Ik verwacht dat de snelheids begrenzer voor de personenwagen na die 2006 er ook wel komt.
bij grote bestelwagens horen dan ook die amerikaanse vans bij? want die zijn wel serieus groot en kunnen ook meer dan 8 mensen in... die idioten hier in belgië willen in personenwagens ook van die begrenzers steken: over my dead body! foto
Inhalende vrachtwagens heb je nu nog steeds. Kruipt vrachtwagen A die 94 rijdt, vrachtwagen B voorbij die 93 rijdt.
Echt schijt ziek wordt je er van. Gewoon inhaal verbod voor vrachtwagens op de snelwegen tussen 6 en 22:00. Snachts mogen ze inhalen, dan is het toch rustig genoeg.
[quote]En terecht, heb je ook dat gezeik niet van inhalende vrachtwagens denk ik... quote]Hahaha! Dat krijg je nu dus nog veel meer, want als een vrachtwagen gaat inhalen haalt hij zijn begrenzer er echt wel ff af. Maar ja, dat doen ze nu waarschijnlijk nog minder, met al dat gezeik. En die die lichtere busjes ook begrenzers krijgen, wordt het pas echt feest.
Op zich is een begrenzer okay, maar dan vind ik dat ie op 100 moet mogen staan. Zo voorkom je dat op de snelweg een vrachtauto met 75 km/u een andere die 70 km/u rijdt irritant lang inhaalt. Laat die kisten dan maximaal 100 rijden! Dat is ook minder irritant als je niet langs kunt. Ik hang liever met 100 dan met 80 achter een truck. Indien een vrachtauto vanwege de lading niet harder dan 80 kan past de chauffeur vanzelf wel de snelheid aan.
Ik vind het onzin. Die begrenzer zal niets uithalen. hoe vaak zie je een vrachtwagenchauffeur harder rijden dan 100 km/h? Die mensen zitten tevens altijd op de weg dus die kunnen echt wel verantwoordelijk rijden. Het zou veel meer nut hebben om personenauto\'s met zo\'n begrenzer uit te rusten. (niet dat ik daar op voor ben maar het zou wel helpen) Zoiets komt er gelukkig nooit doorheen omdat in de verschillende EU landen de maximum snelheden zeer verschillend zijn....
quote: Inhalende vrachtwagens heb je nu nog steeds. Kruipt vrachtwagen A die 94 rijdt, vrachtwagen B voorbij die 93 rijdt.
Echt schijt ziek wordt je er van. Gewoon inhaal verbod voor vrachtwagens op de snelwegen tussen 6 en 22:00. Snachts mogen ze inhalen, dan is het toch rustig genoeg.
Ik maak vrij veel gebruik van de A12 en A50 rond Arnhem, en ik moet zeggen dat sinds er daar voor grote stukken een inhaalverbod geldt, de doorstroming wel iets verbeterd is. Helaas zijn Europees gezien nog niet alle vrachtwagens voorzien van een begrenzer. De meeste overtredingen van dit verbod worden dan ook door de buitenlandse vrachtwagens gemaakt.
Elke god is een leugen. Elke religie is een doctrine. Elke profeet is een charlatan. Punt.
Ik rij zelf ook op een vrachtwagen, en een aparte rijstrook voor vrachtwagens functioneert heel goed vindt ik kijk maar rond rotterdam dan staan alle auto\'s in de file en kan je met de vrachtwagen er lekker rustig voorbij rijden zonder last te hebben van die zigzagende auto\'s.foto
Dat snelheidsbegrenzer verhaal van auto\'s kan gewoon ingevoert worden in nederland foto ook al heb je in verschillende lander andere snelheden want dat heb je namelijk ook voor vrachtwagens in Frankrijk mag je namelijk met zo\'n ding 90 km/u en in engeland 60 MPH oftewel zo\'n 96 km/u.
TV :Sony KV-32FX60B, DVD :Sony DVP-S725D, Receiver :Sony STR-DB930, Video:Sony SLV-E800, Centre :Sony SS-CN35, Main :Sony SS-176E, Surround :Sony SS-SR35, SubWoofer:Sony SA-W101 DVD-LIJST
quote: En als je in een noodsituatie nu harder moet rijden als 100 Km uur?
In welke noodsituatie moet je harder dan 100 km/u rijden? Nergens toch, ja als je hoge nood hebt zeker. Mensen die met dit argument komen zijn echt een stelletje zeikerds. foto
Begrenzers zijn dus 90 voor vrachtauto\'s en 100 voor bussen?? Vandaar dat ik op een 100km/h (snel)weg wel is door een bus ingehaald wordt terwijl ik 105 km/h op de teller hebfoto Rijdt die bus toch mooi meer dan 20km/h te hard foto
Overigens vind ik het idee om vrachtauto\'s en bussen 100km/h de laten rijden levensgevaarlijk. Enig idee hoe lastig het is een zwaar beladen vrachauto met trailer of aanhanger tot stilstand te krijgen? Daarnaast zorgt die 20 km/h ervoor dat een vrachtauto niet over tenminste 4 auto\'s heen rijdt maar altijd over tenminste 8 auto\'s voordat deze bij een ongeluk tot stil stand komt. hierbij denk ik dus aan een vermoeide chauffeur die in slaap gevallen is en een file niet ziet.
Nu wil ik degene die vinden dat vrachtauto\'s 100 moeten rijden of het extra gevaar opweegt tegen de hinder dat het soms lang duurt voordat je een vrachtauto voorbij kan?? [ Dit bericht is gewijzigd door bas287 ]
Tis nog maar een kwestie van tijd - aftellen totdat ook je Ferrari maar 120 kmh haalt (of misschien zelfs maar 100 kmh)....... Ik baal hier behoorlijk van foto Niet dat ik een Ferrari of een andere sportwagen heb, maar ik hoef er ook niet meer van te dromen foto Want wat heb je nou aan een Porsche die even hard kan als een Fiat Panda!?? foto [ Dit bericht is gewijzigd door chef ]
Maar blijkbaar is ie wel nodig. Om even te kijken naar de vrachtwagens: ze mogen maar 80 km/u. Als ze zich daaraan hadden gehouden, was de begrenzer niet nodig geweest. Ben het eens met de stelling eerder, dat de meeste vrachtwagenchauffeurs de hele dag op de weg zitten en echt wel verantwoordelijk rijden. Dat zal ook zeker wel zo zijn, maar de minderheid die dat niet doet heeft het dan goed voor de rest verpest.
Dat is ook zo voor automobilisten. Als iedereen zich om te beginnen aan de snelheid zou houden, zou er niet eens gesproken worden over een begrenzer. Begrijp best, dat je af en toe behoefte hebt aan hard rijden en ik ben dan ook voor variabele max. snelheden. Oftewel, overdag inhouden, \'s nachts \'blazen\'.
Maar in de auto denken vele mensen, dat de regels goed zijn en dat iedereen zich eraan moet houden, behalve zij zelf. Dat is het grootste probleem. Ons land leent zich daar nou eenmaal niet voor. Doordeweeks va 6:00 tot 20:00 uur, moet er gewoon inder hard gereden worden en nog belangrijker, iedereen moet ongeveer dezelfde snelheid rijden. Dit bevordert de doorgang en verhoogt de veiligheid op de weg. Grootste crime: de files. Nog vervelender: files veroorzaakt door ongevallen. Beiden (in ieder geval de laatste) worden doorgaans veroorzaakt, dat er één of meerdere bestuurder op een dusdanige manier rijden, dat ze misschien net even 5 minuten eerder op het werk zijn.
Ik zeg, meerdere camera\'s op de snelwegen (met name in de randstad) en zwaardere boetes voor te hard en roekeloos rijden overdag. Voor mijn part lassen ze een snelwegverbod in voor mensen die zich niet aan de regels willen houden.
Andere kant van het verhaal is dat de overheid dan wel meer moet doen om het voor de automobilist makkelijker en de doorstroombaarheid beter te maken.
Derde baan langs de A12 tussen Gouda en Den Haag!!
Ik heb ooit eens een agent het fabeltje horen uitkramen dat ze die speedcamera\'s voor vrachtauto\'s apart konden instellen: Als er een voertuig langer dan 7 meter langskwam, zou de radar er vanuit gaan dat het een vrachtwagen cq aanhanger zou zijn en boven de 80 flitsen. Hahahahahaha. Nooit zo een ding zien afgaan. Wel vrachtwagens in mijn nek als iedereen 70 mag in de spits tussen Houten en Vianen op de A27, als de rijbanen idioot versmald zijn. Ik zet tegenwoordig mijn alarmlichten aan, dat houdt ze nog een beetje op afstand, of ze gaan inhalen met 90 op een rijstrook van 2,5 meter. "Op de A12 een file van 7 km door een gekantelde vrachtauto"... zucht.
Security isn't a dirty word, Blackadder! Crevice is... but security isn't.
quote: En als je in een noodsituatie nu harder moet rijden als 100 Km uur?
Informatief? Geen enkele vrachtwagen hoeft ooit harder dan 100 km/uur foto Kan wel een noddgeval zijn, maar levert nog veel meer gevaar op!) En daar scoor je dan 3 punten mee
Ik ben er blij mee, mooi rechts op de baan die pestbakken, altijd maar opstoppingen veroorzaken (en elke dag flikert er wel weer 1 om ergens foto ) [ Dit bericht is gewijzigd door PocketRocket ]
[b]Ik duw liever een Renault, dan dat ik in een Golf stap![/b]
Het lullige alleen is dat de Polen en weet ik wat voor oosteuropeese lui met hun wagens WEL harder kunnen, en zo dus sneller kunnen leveren dan de Nederlandse (of eu) bedrijven. Het inhalen gaat ook trager. Als een auto een stuk langzamer gaat wil je er gewoon voorbij, dat doe je zelf ook met je personen auto. Alleen werkt het gaspedaal dan niet, door die fijne begrenzer! Het gevolg is een inhaal verbod (wat niet nodig was geweest als de begrenzer gewoon hoger zou staan!)
Slechte zaak dit, begrenzers zijn de dingen die opstoppingen en ergenis veroorzaken.
Mijn TNT busje gaat 140 en ik moet er niet aan denken dat ik er maar 100 mee zou kunnen.
Ik lig wel weer elke keer in een deuk als je de reacties leest van mensen die denken dat zij de enige goede chauffeur zijn en dat kenbaar maken door te schelden op vrachtwagen chauffeurs die de hele dag op de weg zitten en de weg dus in wezen hun thuis is. Zullen deze type\'s misschien op vrachtwagen chauffeurs schelden omdat deze chauffeurs de vrachtwagen voor deze zielige mensen gooit als ze weer eens de file op de vluchtstrook voorbij rijden (Ik vind dit altijd dikke humor, als zo\'n VW chauffeur dit doet, Dan wil de persoon er dan maar achterkruipen, maar als ik er achterzit is het Vette pech voor de vluchtstrookrijder)
Wanneer leren we nu eens dat een vrachtwagenchauffeur zijn rijbewijs echt niet bij de boterzegels heeft gehaald. Als je door een vrachtauto gesneden wordt is dit domweg je eigen schuld, want dan rijd je in zijn dode hoek of je haalt in bij een 2baans bocht naar links, of je rijdt op de vluchtstrook foto [ Dit bericht is gewijzigd door kEUS ]
Het is niet eens bewezen dat snelheids begrenzer minder ongelukken veroorzaken of minder files.
Hoorde een tijdje geleden op de radio dat ze dus in haal verbod voor vrachtwagens op sommige wegen willen afschaffen omdat daar de files dus langer werd door dat inhaal verbod.
Hoe zou je als automobilist voelen als je achter een auto rijdt die 90 rijdt en je mag er 100 en je zou niet mogen inhalen, dat hebben vrachtwagens chauffeurs dus ook als ze achter een kraan aan rijden.
Wat nog veel erger is zijn van die mensen die met een caravan rijden die zeiken waarschijnlijk in de winter periode het meest over inhaalende vrachtwagens en zomers doen ze precies het zelfde met hun caravan.Heb zelf dat menings verschil gehad met een klant van me en toen zag ik die caravan op z\'n oprit staan hij wist meteen niet meer wat hij moest zeggen. foto
TV :Sony KV-32FX60B, DVD :Sony DVP-S725D, Receiver :Sony STR-DB930, Video:Sony SLV-E800, Centre :Sony SS-CN35, Main :Sony SS-176E, Surround :Sony SS-SR35, SubWoofer:Sony SA-W101 DVD-LIJST
Het zou een goede zaak zijn als alle voertuigen van begrenzer worden voorzien. Dan kunnen snelheidsovertredingen nooit meer "per ongeluk" worden gemaakt en kunnen alle flitspalen op de schroothoop.
je hebt gelijk op alle voertuigen laten we dan meteen beginnen bij de grootste gevaren op de weg, scooters en race fietsers lekker afstellen op 20 km/u foto
TV :Sony KV-32FX60B, DVD :Sony DVP-S725D, Receiver :Sony STR-DB930, Video:Sony SLV-E800, Centre :Sony SS-CN35, Main :Sony SS-176E, Surround :Sony SS-SR35, SubWoofer:Sony SA-W101 DVD-LIJST
Reageer zelf
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt
kun je gratis een FOK!account aanmaken
Ik denk niet dat dat gaat gebeuren...... tenminste niet in Real Life
Ik vind het wel een goed idee, snelle zware vrachtwagens/bussen hebben een lange rem weg en andere nadelen.
Of ze hadden rond 1992 zelf na moeten denken en gewoon 80/90 moeten blijven rijden ipv kennelijk veel harder waardoor een dergelijke begrenzer noodzakelijk werd.
Ik verwacht dat de snelheids begrenzer voor de personenwagen na die 2006 er ook wel komt.
horen dan ook die amerikaanse vans bij?
want die zijn wel serieus groot
en kunnen ook meer dan 8 mensen in...
die idioten hier in belgië willen in personenwagens ook van die begrenzers steken: over my dead body! foto
Echt schijt ziek wordt je er van. Gewoon inhaal verbod voor vrachtwagens op de snelwegen tussen 6 en 22:00. Snachts mogen ze inhalen, dan is het toch rustig genoeg.
quote]Hahaha! Dat krijg je nu dus nog veel meer, want als een vrachtwagen gaat inhalen haalt hij zijn begrenzer er echt wel ff af. Maar ja, dat doen ze nu waarschijnlijk nog minder, met al dat gezeik. En die die lichtere busjes ook begrenzers krijgen, wordt het pas echt feest.
Onzin dit dus foto
Aparte wegen voor vrachtwagen foto ?
quote:
Inhalende vrachtwagens heb je nu nog steeds. Kruipt vrachtwagen A die 94 rijdt, vrachtwagen B voorbij die 93 rijdt.
Echt schijt ziek wordt je er van. Gewoon inhaal verbod voor vrachtwagens op de snelwegen tussen 6 en 22:00. Snachts mogen ze inhalen, dan is het toch rustig genoeg.
Ik maak vrij veel gebruik van de A12 en A50 rond Arnhem, en ik moet zeggen dat sinds er daar voor grote stukken een inhaalverbod geldt, de doorstroming wel iets verbeterd is. Helaas zijn Europees gezien nog niet alle vrachtwagens voorzien van een begrenzer. De meeste overtredingen van dit verbod worden dan ook door de buitenlandse vrachtwagens gemaakt.
Dat snelheidsbegrenzer verhaal van auto\'s kan gewoon ingevoert worden in nederland foto ook al heb je in verschillende lander andere snelheden want dat heb je namelijk ook voor vrachtwagens in Frankrijk mag je namelijk met zo\'n ding 90 km/u en in engeland 60 MPH oftewel zo\'n 96 km/u.
quote:
En als je in een noodsituatie nu harder moet rijden als 100 Km uur?
In welke noodsituatie moet je harder dan 100 km/u rijden? Nergens toch, ja als je hoge nood hebt zeker. Mensen die met dit argument komen zijn echt een stelletje zeikerds.
foto
Overigens vind ik het idee om vrachtauto\'s en bussen 100km/h de laten rijden levensgevaarlijk. Enig idee hoe lastig het is een zwaar beladen vrachauto met trailer of aanhanger tot stilstand te krijgen?
Daarnaast zorgt die 20 km/h ervoor dat een vrachtauto niet over tenminste 4 auto\'s heen rijdt maar altijd over tenminste 8 auto\'s voordat deze bij een ongeluk tot stil stand komt. hierbij denk ik dus aan een vermoeide chauffeur die in slaap gevallen is en een file niet ziet.
Nu wil ik degene die vinden dat vrachtauto\'s 100 moeten rijden of het extra gevaar opweegt tegen de hinder dat het soms lang duurt voordat je een vrachtauto voorbij kan??
[ Dit bericht is gewijzigd door bas287 ]
quote:
als een vrachtwagen gaat inhalen haalt hij zijn begrenzer er echt wel ff af.
Hoe dom kun je zijn. Dacht je nou echt dat je die begrenzer eventjes uit kunt schakelen? foto
Ik baal hier behoorlijk van foto
Niet dat ik een Ferrari of een andere sportwagen heb, maar ik hoef er ook niet meer van te dromen foto Want wat heb je nou aan een Porsche die even hard kan als een Fiat Panda!?? foto
[ Dit bericht is gewijzigd door chef ]
Als ik me ergens aan stoor dan zijn dat inhalende vrachtwagens wel die met hun domme acties gevaarlijke situaties veroorzaken!
Maar blijkbaar is ie wel nodig. Om even te kijken naar de vrachtwagens: ze mogen maar 80 km/u. Als ze zich daaraan hadden gehouden, was de begrenzer niet nodig geweest. Ben het eens met de stelling eerder, dat de meeste vrachtwagenchauffeurs de hele dag op de weg zitten en echt wel verantwoordelijk rijden. Dat zal ook zeker wel zo zijn, maar de minderheid die dat niet doet heeft het dan goed voor de rest verpest.
Dat is ook zo voor automobilisten. Als iedereen zich om te beginnen aan de snelheid zou houden, zou er niet eens gesproken worden over een begrenzer. Begrijp best, dat je af en toe behoefte hebt aan hard rijden en ik ben dan ook voor variabele max. snelheden. Oftewel, overdag inhouden, \'s nachts \'blazen\'.
Maar in de auto denken vele mensen, dat de regels goed zijn en dat iedereen zich eraan moet houden, behalve zij zelf. Dat is het grootste probleem. Ons land leent zich daar nou eenmaal niet voor. Doordeweeks va 6:00 tot 20:00 uur, moet er gewoon inder hard gereden worden en nog belangrijker, iedereen moet ongeveer dezelfde snelheid rijden. Dit bevordert de doorgang en verhoogt de veiligheid op de weg.
Grootste crime: de files. Nog vervelender: files veroorzaakt door ongevallen. Beiden (in ieder geval de laatste) worden doorgaans veroorzaakt, dat er één of meerdere bestuurder op een dusdanige manier rijden, dat ze misschien net even 5 minuten eerder op het werk zijn.
Ik zeg, meerdere camera\'s op de snelwegen (met name in de randstad) en zwaardere boetes voor te hard en roekeloos rijden overdag. Voor mijn part lassen ze een snelwegverbod in voor mensen die zich niet aan de regels willen houden.
Andere kant van het verhaal is dat de overheid dan wel meer moet doen om het voor de automobilist makkelijker en de doorstroombaarheid beter te maken.
Derde baan langs de A12 tussen Gouda en Den Haag!!
Hahahahahaha. Nooit zo een ding zien afgaan.
Wel vrachtwagens in mijn nek als iedereen 70 mag in de spits tussen Houten en Vianen op de A27, als de rijbanen idioot versmald zijn. Ik zet tegenwoordig mijn alarmlichten aan, dat houdt ze nog een beetje op afstand, of ze gaan inhalen met 90 op een rijstrook van 2,5 meter.
"Op de A12 een file van 7 km door een gekantelde vrachtauto"... zucht.
Crevice is... but security isn't.
quote:
En als je in een noodsituatie nu harder moet rijden als 100 Km uur?
Informatief? Geen enkele vrachtwagen hoeft ooit harder dan 100 km/uur foto Kan wel een noddgeval zijn, maar levert nog veel meer gevaar op!) En daar scoor je dan 3 punten mee
Ik ben er blij mee, mooi rechts op de baan die pestbakken, altijd maar opstoppingen veroorzaken (en elke dag flikert er wel weer 1 om ergens foto )
[ Dit bericht is gewijzigd door PocketRocket ]
Mijn TNT busje gaat 140 en ik moet er niet aan denken dat ik er maar 100 mee zou kunnen.
Ik lig wel weer elke keer in een deuk als je de reacties leest van mensen die denken dat zij de enige goede chauffeur zijn en dat kenbaar maken door te schelden op vrachtwagen chauffeurs die de hele dag op de weg zitten en de weg dus in wezen hun thuis is.
Zullen deze type\'s misschien op vrachtwagen chauffeurs schelden omdat deze chauffeurs de vrachtwagen voor deze zielige mensen gooit als ze weer eens de file op de vluchtstrook voorbij rijden (Ik vind dit altijd dikke humor, als zo\'n VW chauffeur dit doet, Dan wil de persoon er dan maar achterkruipen, maar als ik er achterzit is het Vette pech voor de vluchtstrookrijder)
Wanneer leren we nu eens dat een vrachtwagenchauffeur zijn rijbewijs echt niet bij de boterzegels heeft gehaald. Als je door een vrachtauto gesneden wordt is dit domweg je eigen schuld, want dan rijd je in zijn dode hoek of je haalt in bij een 2baans bocht naar links, of je rijdt op de vluchtstrook foto
[ Dit bericht is gewijzigd door kEUS ]
Hoorde een tijdje geleden op de radio dat ze dus in haal verbod voor vrachtwagens op sommige wegen willen afschaffen omdat daar de files dus langer werd door dat inhaal verbod.
Hoe zou je als automobilist voelen als je achter een auto rijdt die 90 rijdt en je mag er 100 en je zou niet mogen inhalen, dat hebben vrachtwagens chauffeurs dus ook als ze achter een kraan aan rijden.
Wat nog veel erger is zijn van die mensen die met een caravan rijden die zeiken waarschijnlijk in de winter periode het meest over inhaalende vrachtwagens en zomers doen ze precies het zelfde met hun caravan.Heb zelf dat menings verschil gehad met een klant van me en toen zag ik die caravan op z\'n oprit staan hij wist meteen niet meer wat hij moest zeggen. foto
quote:
Het zou een goede zaak zijn als alle voertuigen van begrenzer worden voorzien.
Zo te lezen ben jij een fietser?
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken