De Nederlandse hockeysters hebben in Mönchengladbach opnieuw de Europese titel veroverd. In de EK-finale versloegen zij gastland Duitsland met 2-1 en pakten daarmee hun vijfde Europese titel op rij.
Oranje begon sterk aan de finale. Al na tien minuten lag de bal in het Duitse doel: in een scrimmage was het Pien Dicke die met haar backhand de openingstreffer scoorde, 1-0. In het tweede kwart verdubbelde Luna Fokke de voorsprong. Na een fraaie aanval via Yibbi Jansen en Xan de Waard tikte Fokke de bal subtiel binnen: 2-0.
Na rust kwam er weer spanning in de wedstrijd. Uit een strafcorner bracht Lisa Nolte Duitsland terug tot 2-1. Even later moest Jansen vijf minuten naar de kant vanwege een overtreding. Oranje had het lastig tegen het aandringende gastland, maar dankzij keepster Anne Veenendaal bleef de voorsprong behouden. Nederland won zo voor de vijfde keer op rij de Europese titel, de eerste onder de nieuwe bondscoach Raoul Ehren.
AZ heeft in de tweede speelronde van de Eredivisie punten laten liggen. In Volendam kwam de ploeg van Maarten Martens niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen promovendus FC Volendam. Xavier Mbuyamba zorgde in de slotfase voor de gelijkmaker namens de thuisploeg.
In de eerste helft had AZ aanvankelijk het meeste balbezit, maar Volendam sloeg als eerste toe. Doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro leverde de bal in, waarna Aurelio Oehlers met een rake volley de 1-0 binnenschoot. AZ kwam via Ibrahim Sadiq op gelijke hoogte, die een voorzet van Sven Mijnans knap inkopte.
Na rust ging AZ door met twee spitsen. Invaller Mexx Meerdink liet een voorzet slim lopen, waardoor Troy Parrott eenvoudig de 1-2 kon binnentikken. Toch ging het opnieuw mis bij AZ. Mbuyamba kopte de 2-2 binnen en in de slotfase kreeg de thuisploeg zelfs nog kansen op de overwinning, onder andere via een schot van Brandley Kuwas, dat in het zijnet belandde.
In het Chinese Chengdu is na bijna twee weken een einde gekomen aan de twaalfde editie van de Wereldspelen, een groot multisportevenement met duizenden atleten en sporten die - grotendeels - niet, nog niet of niet meer op het olympisch programma staan. Nederland had op de slotdag nog drie medaillekansen, dat leverde uiteindelijk nog twee keer eremetaal op.
Duatlonsucces op de estafette
Met Aline Kootstra en Valentin van Wersch had Nederland één duo in de strijd en dat ging al vanaf het begin erg lekker. Kootstra zat er in haar eerste optreden prima bij tijdens de twee kilometer hardlopen, zes kilometer wielrennen en nog één kilometer hardlopen, Van Wersch hield prima stand in de kopgroep. In haar tweede en laatste optreden bleef Kootstra in de groep met verder nog duo's uit Spanje, België en Mexico, waarbij Spanje het beste was: Javier Martin sprintte in de laatste kilometer naar het goud, wat hij met Maria Varo won. Achter hem streden Van Wersch en de Belg Arnaud Dely om zilver en Van Wersch won die sprint, dus was er zilver voor Nederland, voor Dely en Jeanne Dupont.
Beachkorfballers in slotseconden genekt
Nederland begon de dag met een simpele 12-4 zege op Hongarije in de halve finales, terwijl Taiwan een spannende strijd met 8-7 van België won - België pakte daarna wel het brons door Hongarije met 10-5 te verslaan.
In de finale kwam Nederland dankzij drie rappe treffers van Jasper van der Eijk snel op voorsprong, maar kort na rust maakte Taiwan gelijk: 5-5. Jesper Tolsma zette Nederland op 6-5, Wu Jia-Yi trok de stand weer gelijk en daarna ging het in de allerlaatste seconde fout voor Nederland: Huang Ying-Ting schoot vanaf de andere kant van het veld raak, een gouden buzzer beater die Taiwan met 8-6 de winst en dus het goud opleverde op de eerste World Games met beachkorfbal op het programma. Het prachtige gouden shot is hier te zien, vanaf 55:10 minuten.
India breakdancet zich niet naar medaille
B-girl India was vorig jaar op de Olympische Spelen van de partij en schopte het in Chengdu tot de kwartfinales. Daarin trof ze zondag de Litouwse Nicka, die in Parijs olympisch kampioen werd, en dat duel ging met 3-0 naar India's tegenstandster, die uiteindelijk het brons zou winnen. Goud was voor de Chinese Royal, haar landgenoot Lithe-Ing pakte het goud bij de mannen.
Medaillespiegel
Nederland eindigt de Wereldspelen met vier gouden, vijf zilveren en zes bronzen medailles, de beste score sinds Duisburg 2005, toen er vijf keer goud, acht keer zilver en vier keer brons werd gewonnen. Het brengt de ploeg uiteindelijk op de achttiende plek in de medaillespiegel, waar China met 36 keer goud domineerde - Duitsland en Oekraïne volgen met zeventien en zestien gouden medailles.
De volgende Wereldspelen worden in het Duitse Karlsruhe gehouden in 2029, het jaar na de Olympische Spelen in Los Angeles.
De Cyclassics Hamburg heeft een verrassende winnaar opgeleverd. Rory Townsend hield als enige overgebleven vluchter stand tegenover het aanstormende peloton. De sprintersploegen kwamen te laat om hem nog in te halen, waardoor Arnaud De Lie als tweede eindigde en Paul Magnier derde werd. De Nederlandse kampioen Danny van Poppel sprintte ook mee en kwam als vijfde over de finish.
Het parcours kende dit jaar enkele wijzigingen. De Waseberg, de belangrijkste helling in het parcours, moest niet drie, maar vijf keer worden beklommen. De laatste passage lag op zestien kilometer van de finish. Al vroeg in de koers koos een viertal voor de aanval: Dries De Pooter, Nelson Oliveira, Johan Jacobs en Rory Townsend. Zij bouwden een voorsprong op van bijna zes minuten, die pas begon te slinken tijdens de lokale rondes. Bij de voorlaatste beklimming van de Waseberg had de kopgroep nog altijd twee minuten voorsprong.
In de finale probeerden meerdere renners de sprong naar voren te maken, onder wie Mathias Vacek, Magnier en De Lie. Door een gebrek aan samenwerking werden zij echter weer ingelopen door het peloton. Na de laatste beklimming van de Waseberg had de kopgroep nog een voorsprong van een halve minuut. Dries De Pooter moest daar afhaken, waardoor Oliveira, Jacobs en Townsend vooraan overbleven. Zij begonnen de laatste kilometer met een voorsprong van tien seconden. Townsend zette zijn sprint vroeg in en hield verrassend stand. Terwijl zijn medevluchters moesten passen, boekte hij de grootste overwinning uit zijn carrière. De Lie werd op enkele meters tweede, voor Magnier.
Results powered by FirstCycling.com
Sparta Rotterdam heeft op Het Kasteel met 2-1 gewonnen van FC Utrecht. In een wedstrijd waarin de bezoekers lange tijd de bovenliggende partij waren, trok Sparta dankzij een laat benutte strafschop van Tobias Lauritsen aan het langste eind. Het was de eerste thuisoverwinning op FC Utrecht sinds 2008.
In de eerste helft had FC Utrecht het betere van het spel, al leidde dat niet tot grote kansen. Dani de Wit was nog het dichtst bij een treffer met een kopbal net naast. De ploeg van Ron Jans voerde de druk steeds verder op, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Joshua Kitolano krulde de bal schitterend in de verre hoek en zette de thuisploeg verrassend op voorsprong.
Na rust bleef het spelbeeld grotendeels hetzelfde. FC Utrecht kreeg meer grip op de wedstrijd en kwam na een uur spelen op gelijke hoogte. De Wit kopte raak uit een corner. Daarna bleef FC Utrecht de gevaarlijkste ploeg. Via onder anderen De Wit en Can Bozdogan kwamen de Utrechters dicht bij een tweede treffer, maar Sparta-doelman Joël Drommel hield zijn ploeg op de been.
In de slotfase viel de beslissing alsnog in het voordeel van Sparta. Na hands van Mike van der Hoorn kreeg de thuisploeg een strafschop. Lauritsen bleef koel vanaf elf meter en bezorgde Sparta de drie punten.
Regerend landskampioen PSV heeft ook de tweede wedstrijd van het nieuwe Eredivisieseizoen in winst omgezet. In Enschede won de ploeg van trainer Peter Bosz met 0-2 van FC Twente.
PSV kende een droomstart, al kwam die met hulp van de thuisploeg. Na een actie van Sergiño Dest vanaf rechts werkte Max Bruns de bal in de zevende minuut ongelukkig in eigen doel: 0-1. Kort na de openingstreffer kreeg PSV een tegenvaller te verwerken: na een harde tackle van Robin Pröpper kon Alassane Pléa niet verder spelen. Twente nam vervolgens het initiatief over en kreeg enkele kansen, maar wist niet te scoren.
Na rust trok PSV de wedstrijd naar zich toe. Binnen tien minuten verdubbelde aanvoerder Jerdy Schouten de voorsprong door een voorzet van Mauro Júnior beheerst binnen te schieten. Daarmee was het verzet van Twente gebroken. PSV kreeg nog kansen om de score verder uit te breiden, maar Guus Til miste in de slotfase voor vrijwel open doel door de paal te raken.
Toch moet PSV de koppositie voorlopig afstaan aan NEC, dat eveneens zes punten heeft na twee wedstrijden, maar een beter doelsaldo bezit.
Op de Red Bull Ring is zondag ook de Grand Prix van Oostenrijk in de MotoGP verreden, de 1000e Grand Prix in de topklasse van de wegracerij. Heel spannend werd het wat de winst betreft uiteindelijk niet, maar het publiek kreeg wel even een mooi duel voorgeschoteld.
Net als zaterdag stond Marco Bezzecchi met zijn Aprilia op poleposition, met Alex Marquez en de zaterdag onfortuinlijke Francesco Bagnaia er naast. Kampioenschapsleider Marc Marquez vertrok met Enea Bastianini en Fermin Aldeguer vanaf rij twee, voor Pedro Acosta, Franco Morbidelli, Raul Fernandez, Joan Mir, Brad Binder en Johann Zarco.
Bezzecchi begon uitstekend aan de race, Bagnaia kwam nu wel goed weg en volgde op plek twee, voor Marc en Alex Marquez, die een longlappenalty aan de broek had en daarmee terug viel naar de elfde plek. Wereldkampioen Jorge Martin zag zijn rampjaar, waarin hij het halve seizoen al geblesseerd moest missen, voortgang vinden: met zijn Aprilia gleed hij halverwege de race onderuit.
Bezzechi behield ondertussen de leiding, alleen Marc Marquez, die Bagnaia van zich af had geschud, kon hem volgen. Met een kleine tien ronden te rijden werd Bagnaia stevig aan de kant gezet door Acosta, die er samen met Aldeguer voorbij ging - Aldeguer nam vervolgens snel plek drie over. Ondertussen opende Marquez de aanval op Bezzecchi, die zich een ronde lang volle bak verdedigde, maar de veelvoudig kampioen toch voorbij moest laten gaan.
Aldeguer begon het tempo alsmaar beter te vinden: hij reed het gat naar Bezzecchi dicht en nam de tweede plek over. Ook nog een aanval plaatsen op Marquez zat er niet in: de toch bijna zeker wel nieuwe kampioen pakte weer een zege, voor Aldeguer en Bezzecchi - Bagnaia zakte weg naar plek acht, achter ook nog Acosta, Bastianini, Mir en Binder.
Ajax heeft in de tweede speelronde van de Eredivisie punten verspeeld. In Deventer kwam de ploeg van trainer John Heitinga niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen Go Ahead Eagles.
De Amsterdammers kwamen al vroeg op voorsprong, met dank aan Gerrit Nauber. De centrale verdediger werkte de bal ongelukkig weg, waardoor Davy Klaassen kon binnenkoppen. Ondanks die vroege treffer namen de Eagles vervolgens het initiatief over. Na ruim twintig minuten bracht Melle Meulensteen de stand met een kopbal op gelijke hoogte.
Kort daarna werd het duel één minuut stilgelegd voor een indrukwekkend eerbetoon aan de overleden Jesse, het tweejarige zoontje van een Eagles-supporter. Na de hervatting bleef de thuisploeg de bovenliggende partij en kwam zij zelfs op voorsprong. Na een aanval over links kon Evert Linthorst vrij binnenschieten: 2-1. Toch ging Ajax niet met een achterstand de rust in. In de blessuretijd zorgde Youri Baas met een raak schot voor de 2-2.
Na rust kreeg Ajax meer controle over de wedstrijd, maar dat leidde nauwelijks tot grote kansen. Invaller Oscar Gloukh testte doelman Jari De Busser, die ook een inzet van Steven Berghuis wist te keren. Een doelpunt van Berghuis werd daarnaast afgekeurd wegens hands. Go Ahead beperkte zich in de tweede helft vooral tot verdedigen, al was Victor Edvardsen uit een vrije trap nog dicht bij de 3-2. Ajax-doelman Vítězslav Jaroš redde knap, waardoor beide ploegen uiteindelijk genoegen moesten nemen met een puntendeling.
Ook in de Moto2 is zondag de Grand Prix van Oostenrijk verreden. Die werd wat minder spannend dan in de Moto2, maar voor de Nederlandse fans viel er in elk geval wel weer wat te juichen.
Dani Holgado zette zijn machine op poleposition neer, naast Diogo Moreira en Celestino Vietti. WK-leider Manuel Gonzalez was de snelste in de kwalificatie, maar wegens een straf moest hij het doen vanaf plek vier, naast David Alonso en Senna Agius en voor Albert Arenas, Aron Canet en niemand minder dan Collin Veijer - Zonta van den Goorbergh startte tien plekken achter zijn landgenoot.
Holgado kwam de openingsronde als leider door en werd gevolgd door Moreira, Gonzalez, Vietti, Arenas en Ivan Ortola - Agius lag al snel in het grind na een nare valpartij, maar kon met wat moeite wel zelf weg wandelen. Na een paar ronden was het ineens klaar voor Gonzalez: zijn machine gaf de geest en vanaf plek vier zakte hij weg. Hoewel zijn Kalex het na een paar tellen wel weer leek te doen, was het kort daarop toch klaar: de machine stopte er toch mee.
Ondertussen had Moreira de leiding overgenomen en had hij Holgado, Vietti en Alonso achter zich aan. Vietti had zeven ronden voor het einde een probleem: hij kreeg een longlappenalty, omdat hij te vaak buiten de lijntjes terecht was gekomen. Met Alonso had hij ook de aansluiting al een beetje verloren bij Moreira en Holgado, die streden om de overwinning.
Vijf ronden voor het einde sloot Alonso weer aan, maar hij ging over de limiet en eindigde in het grind. In de ronden daarna moest Holgado het tempo van Moreira laten gaan en op overtuigende wijze pakte de Braziliaan zijn tweede Grand Prix-zege, ruim voor Holgado en Vietti. Veijer eindigde op een uitstekende achtste plek, zijn beste Moto2-resultaat, Van den Goorbergh finishte als 21e.
Op de Red Bull Ring is zondagochtend in de Moto3 de Grand Prix van Oostenrijk verreden. Het werd een vermakelijke race, waarin tot in de allerlaatste bocht gestreden werd om de podiumplaatsen.
Valentin Perrone startte voor het eerst van poleposition en had Angel Piqueras en Ryusei Yamanaka naast zich op de eerste rij. Dennis Foggia, Max Quiles en Adrian Fernandez vertrokken vanaf de tweede rij, voor Alvaro Carpe, de dominante WK-leider José Antonio Rueda en David Almansa.
Quiles kende een topstart en kwam na de openingsronde als eerste door, voor Perrone, Yamanaka, Piqueras en Foggia. Beetje bij beetje ontstond een kopgroep en in de tweede helft van de race reden Quiles, Piqueras, Perrone en Yamanaka langzamerhand weg van de rest.
Het gat naar de achtervolgers werd niet veel later juist weer kleiner en met een paar ronden te gaan sloten onder meer Taiyo Furusato en David Muñoz weer aan. In de laatste ronde deelde Quiles een beuk uit, waardoor hij vooral zelf plekken verloor. Piqueras greep de leiding en hield stand voor de overwinning, terwijl achter hem zeer hevig gevochten werd. Daar kwam Yamanaka naar voren, hij werd tweede, voor Muñoz, Quiles en de toch ineens terug naar plek vijf opgeklommen Rueda.
Welkom! 
Dit nummer is in vele uitvoeringen uitgebracht. Origineel geschreven door John Hurley en Ronnie Wilkins in het midden van de jaren 60. De eerste keer dat het nummer ook uitgebracht werd, dat was in 1967 door 'The Four Preps'. Deze versie sloeg echter niet aan. Er zouden nog véle versies volgen. Ik kies bij deze de meest bekende versies. Die van 'The Everly Brothers' en die van 'Paul Young'.
De versie van die laatste bleek zijn grootste hit te worden en bereikte de nummer 1 positie. Overigens was dat al een ietwat bewerkte versie, want in eerste instantie was het nummer wat anders, maar toen die niet aansloeg hebben ze er wat aan gesleuteld tot de versie dus wél aanslog.
The Everly Brothers namen het ook in 1967 op, maar waren dus niet de eerste. Over de broers valt uiteraard nog veel meer te schrijven, maar dat is voor een ander hoofdstuk.
Nu is het aan jullie: welke versie kiezen jullie? A:The Everly Brothers of B:Paul Young?
Ik ben zelf toch geneigd om voor de Everly Brothers te kiezen, hoewel ik die van Paul Young ook erg goed vind.
Roept u maar.
In het Poolse Chorzow was het zaterdagavond tijd voor de op drie na laatste Diamond League-avond van het atletiekjaar, alvorens we in september naar het WK in Tokyo gaan. Er kwamen flink wat Nederlanders in actie én het publiek kreeg meerdere geweldige prestaties te zien, inclusief een aantal van de snelste tijden ooit.
100m horden vrouwen
In de series schreef Nadine Visser geschiedenis: haar nationale record van 12,36 seconden, vorig jaar neergezet in Zwitserland, ging er aan. Met een fantastische 12,28 seconden liep ze de snelste tijd door een Europeaanse in ruim 33 jaar, wereldwijd waren slechts twaalf vrouwen ooit sneller. In de finale was Visser weer razendsnel onderweg, maar na een foutje moest ze het doen met plek acht in 12,60 seconden. De winst ging in een geweldige 12,19 seconden - een nieuw Diamond League-record en de derde tijd ooit gelopen - naar de Amerikaanse Masai Russell, voor landgenote Tonea Marshall (12,24) en de Nigeriaanse Tobi Amusan (12,25).
400m horden vrouwen
Femke Bol had weinig concurrentie, maar dat deerde haar niet: met een nieuw meetingrecord van 51,91 seconden, haar vijfde tijd ooit, zette de topfavoriete voor een volgende wereldtitel een nieuwe beste wereldjaarprestatie neer. Plek twee ging in een Slowaaks record van 53,58 naar Emma Zapletalova, voor de Amerikaanse Jasmine Jones (53,64).
100m vrouwen
Het werd een geweldig klapstuk van de avond: Melissa Jeffferson-Wooden liet haar supervorm weer zien en snelde in een nagenoeg windstil stadion naar de winst in 10,66 seconden - slechts acht vrouwen, inclusief zij zelf twee weken eerder, waren ooit sneller. Plek twee ging in 10,82 naar de Jamaicaanse Tia Clayton, voor de 10,87 van de Ivoriaanse Marie Josée Ta Lou-Smith.
400m horden mannen
Karsten Warholm zette het stadion in vuur en vlam door zijn 'oude' klasse weer eens volledig te laten zien: de Noor knalde naar een fenomenale 46,28 seconden, alleen hijzelf (45,94) en de Amerikaan Rai Benjamin (46,17) waren ooit sneller, beiden tijdens de legendarische olympische finale van Tokyo. Plek twee ging in een Nigeriaans record van 47,31 seconden naar Ezekiel Nathaniel, voor Abderrahman Samba uit Qatar (47,34).
100m mannen
Met een fatastische line-up waren de verwachtingen hooggespannen en ze stelden niet teleur: de Jamaicaan Kishane Thompson snelde naar de winst in 9,87 seconden, voor de Amerikaanse olympisch kampioen Noah Lyles (9,90), waar hij op de Spelen nog nét van verloor, en diens landgenoot en eeuwige rivaal Kenny Bednarek (9,96).
Kogelstoten vrouwen
Geen Diamond League-wedstrijd, wel een prima overwinning voor Jessica Schilder: ze stootte de kogel naar 19,66 meter en klopte daarmee de Duitse Yemisi Ogunleye (19,50m) en de Amerikaanse Maggie Ewen (19,49m).
800m vrouwen
Gehaasd door Lisanne de Witte liep de Britse Keely Hodgkinson een weergaloze race: ze liep naar een fantastische tijd van 1:54,74 minuten, een fractie langzamer dan ze vorig jaar in Londen was, maar wel de negende tijd ooit gelopen op de afstand waar de twee snelste tijden ooit (1:53,28 en 1:53,43) nog altijd uit 1983 en 1980 stammen. De Keniaanse Lilian Odira werd in 1:56,52 tweede, vlak voor Oratile Nowe uit Botswana (1:56,76).
400m vrouwen
Lieke Klaver kon haar sterke 50,11 seconden van eerder in de week in Boedapest niet herhalen, in 50,53 seconden werd ze achtste. De winst ging na een indrukwekkende laatste 50 meter naar de Dominicaanse Marileidy Paulino in 49,18 seconden, voor de Bahreinse Salwa Eid Naser (49,27) en de Noorse Henriette Jæger (49,83).
3000m vrouwen
Faith Kipyegon wilde een aanval doen op het uit 1993 stammende en uiterst dubieuze wereldrecord van de Chinese Wang Junxia (8:06,11) en even leek het de Keniaanse te lukken. Ze kwam echter nét tekort en finishte in 8:07,04 minuten, wel de tweede tijd ooit en na het Chinese wonderweekeinde in september 1993 de tweede keer ooit dat iemand onder de 8:10 loopt. Het Ethiopische duo Likina Amebaw en Aleshign Baweke werd tweede (8:34,53) en derde (8:35,51), Maureen Koster finishte als vijfde (8:36,71) en Diane van Es werd zestiende (8:51,10).
Polsstokhoogspringen mannen
Armand Duplantis werd zowaar een beetje uitgedaagd: de Griek Emmanouil Karalis, onlangs goed voor 6,08 meter, kwam eveneens foutloos over 6,00 meter. Daarna ging het op 6,10m echter fout, terwijl Duplantis dat in poging twee wel haalde - drie pogingen op 6,20 meter mislukten daarna. Menno Vloon werd met 5,90 meter uitstekend derde, gedeeld met de Australiër Kurtisch Marschall.
1500m vrouwen
Er stond geen maat op de Ethiopische Gudaf Tsegay, die in 3:50,62 minuten de achtste tijd ooit liep. De Keniaanse olympisch kampioene op de 5 en 10 kilometer, Beatrice Chebet, werd in 3:54,73 tweede, voor de Britse Georgia Hunter Bell (3:56,00).
1500m mannen
De Amerikaan Yared Nuguse hoopt zich via de Diamond League alsnog voor het WK te plaatsen en deed in Chorzow in elk geval goede zaken: hij sprintte naar de winst in 3:33,19 minuten, voor de Keniaan Timothy Cheruiyot (3:33,35) en de Noor Narve Nordås (3:33,41) - Stefan Nillessen kwam er niet helemaal aan te pas in de sprint en werd in 3:34,65 negende.
Hoogspringen vrouwen
Ook hier geen Diamond League-punten, maar wel een meetingrecord: Yaroslava Mahuchikh uit Oekraïne sprong als enige over 2,00 meter en won voor de Australische Nicola Olyslagers (1,97m) en de Duitse Imke Onnen (1,91m).
200m vrouwen
Minke Bisschops debuteerde in de Diamond League met een achtste plek in 22,82 seconden. De winst was in 22,17 seconden voor de Jamaicaanse Shericka Jackson, voor de Amerikaanse Brittany Brown (22,21) en Favour Ofili (22,25), die binnenkort de switch van Nigeria naar Turkije maakt.
Hoogspringen mannen
Hamish Kerr was een klasse apart: de Nieuw-Zeelander had op 2,30 meter drie pogingen nodig, maar sprong daarna in één keer over 2,33 meter en pakte zo de winst voor de Amerikaan JuVaugh Harrison en de Oekraïner Oleh Doroshchuk (beiden 2,28m).
110m horden mannen
Geen Diamond League-punten, maar dat mocht de pret niet drukken voor Cordell Tinch: de Amerikaan snelde naar een gedeeld meetingrecord van 13,03 seconden en won voor landgenoten Grant Holloway (13,15) en Eric Edwards (13,20).
Kogelstoten mannen
Een Amerikaanse overwinning en zowaar in de persoon van Payton Otterdahl, die in zijn vijfde poging 22,28 meter neer wist te zetten en daarmee de Italiaan Leonardo Fabbri (22,10m) naar plek twee verwees. Plek drie ging in 21,82 meter naar de Amerikaan Joe Kovacs, die zich onlangs voor het eerst in meer dan tien jaar niet voor een mondiaal eindtoernooi plaatste.
Verspringen vrouwen
Het zat enorm dicht bij elkaar: de top-3 werd gescheiden door twee centimeter. De Amerikaanse Jasmine Moore was met 6,85 meter de beste, terwijl landgenote Claire Bryant en de Française Hilary Kpatcha tot 6,83 meter kwamen - Kpatcha's op één na beste poging was 6,82 meter, tegen een 6,75m van Bryant, en dus pakte Kpatcha de tweede plek.
Speerwerpen mannen
Julius Yego pakte weer eens een zege: de Keniaanse oud-wereldkampioen gooide de speer naar 83,60 meter. De Trinbagoniaan Keshorn Walcott, olympisch kampioen van 2012, werd met 82,54 meter tweede, voor de Moldaviër Andrian Mardare (82,38m).
Hallo daar!
Even een tussendoortje vandaag. Vrijwel overal is en blijft het bewolkt. In tegenstelling tot gisteren, toen het later op de dag nog wel enigszins opklaarde. In het noorden was het echter een fraaie dag met nog meer zon, terwijl het in het zuiden grotendeels grijs werd en bleef. Vandaag is het dus wat eerlijker verdeeld, hoewel in het zuiden de zon nog even schijnt.
Mogelijk valt er ook een klein beetje motregen, maar over het algemeen is het toch wel dus de zon nog even schijnt.
Vanuit het noordoosten klaart het vannacht langzaam op. Daar kan het tot een prima 7 graden afkoelen. Overigens zou daar dan wel wat mist kunnen ontstaan. Elders blijft het een stuk zachter met 10 tot 14 graden. Met de hoogste waarden aan zee in het zuidwesten.
Morgen trekt de laatste bewolking weg en dan krijgen we weer een beetje het vertrouwde weerbeeld van de laatste tijd. Vrij veel zon, een paar wolkjes en een stuk hogere temperaturen. Van 22 graden op Vlieland tot toch alweer zo'n 27 graden in Limburg.
De kans op regen blijft ook deze week uitermate klein. Dit in tegenstelling tot wat al enige tijd in de kaarten zat. Hogedruk blijft dus zeer dominant.
Pas tegen het het volgend weekend zien we wat serieuzere kansen op neerslag, maar gezien de dominantie van de hogedruk moeten we dat eerst nog maar eens zien.
Dinsdag wordt de warmste dag van de week met plaatselijk 30 graden in het zuiden, maar daarna gaan we vrij snel naar beneden om tegen vrijdag uit te komen rond de 20 graden.
Fijne zondag luitjes!
Die goeie ouwe tijd....
Waarin er meer bruiloften dan begrafenissen waren.......
In het Chinese Chengdu is zaterdag de voorlaatste dag afgewerkt van de Wereldspelen. 's Ochtends goot het van de regen, waardoor het één en ander omgegooid moest worden in het programma, maar dat mocht de pret niet drukken. Nederland was ook weer van de partij én kon een medaille bijschrijven.
Kanopolobrons
De kanopolosters namen het in de halve finales op tegen wereldkampioen Nieuw-Zeeland, maar die bleken toch echt een maatje te groot. Bij rust stond het 0-2 voor de Nieuw-Zeelandse dames, die er al vrij snel 0-4 van maakten. Marieke van Hofslot deed iets terug, maar het was niet genoeg en met 1-4 moest Nederland zich opmaken voor een duel om brons.
In die strijd om brons trof Nederland Italië, dat vorig jaar de WK-finale verloor van Nieuw-Zeeland. Dankzij Wendy Huizinga en drie keer Alisha van den Berg stond Nederland halverwege op 4-0. Na de 5-0 van Huizinga deed Italië met twee treffers wat terug, maar dankzij Linda van As, nog twee keer Huizinga en Van Hofslot won Nederland zeer overtuigend met 9-2 en was het brons een feit.
Beachkorfballers naar halve finales
In het beachkorfbal begon Nederland in de laatste groepswedstrijd zowaar wat traag tegen Polen, maar de ploeg kwma op gang en met onder meer vier treffers van Lynn Bijkerk en André Zwart won Nederland met 16-5 toch vrij simpel. De Amerikanen deden het in de kwartfinales vervolgens zeker niet slecht, maar vooral tegen Jasper van der Eijk was niemand opgewassen: hij gooide er acht punten in en hielp Nederland met 13-8 naar de halve finales van zondag.
B-girl India naar kwartfinales
In het slotweekeinde van de Wereldspelen wordt ook het vorig jaar nog olympische breakdancen gehouden, met voor Nederland wederom 'B-girl' India in de arena. Zij begon met een gelijkspel tegen Syssy uit Frankrijk, maar won daarna van de Oekraïnse Stefani en de Italiaanse Alessandrina, waardoor ze zondag in de kwartfinales aan mag treden tegen de Litouwse Nicka, goed voor zilver op de Olympische Spelen in Parijs vorig jaar.
Softbalsters sluiten af met nederlaag
De Nederlandse softbalsters traden tegen Puerto Rico aan met als inzet een plekje in de wedstrijd om de vijfde plaats. Dat zat er echter niet in: Puerto Rico scoorde in de eerste inning al drie runs en de ene binnen geslagen run van Suka van Gurp kon daar niet genoeg tegenover brengen: 1-3. Het werd een plek in de strijd om de zevende plaats, maar vanwege hevige regenval in Chengdu ging die wedstrijd niet door.
Amerikanen gooien frisbee het best
In het toch al decennia oude ultimate flying disc nam Canada het in de finale op tegen de VS, waar ze al meer dan twintig jaar niet van hadden gewonnen. Canada was er nu bijzonder dicht bij, maar het lukte nét niet: in wat een soort american football is, maar dan met een frisbee, kwamen de Amerikanen terug en pakten ze met 13-12 toch 'gewoon' het goud.
Historisch goud
We kijken ook nog even kort naar het pétanque, want daar werd geschiedenis geschreven. Je komt zo nu en dan sporten tegen waar landen goed in zijn die nergens anders echt in uitblinken, denk aan Bolivia in het racquetball, maar dat geldt ook voor Madagascar en Benin in pétanque. Namens Benin schopte Marcel Gbetable het tot de finale en daarin klopte hij Andrea Chiapello uit Italië, de eerste Beninese World Games-medaille ooit was een feit én was van goud.
In de MotoGP is de zomerstop alweer voorbij. Men streek neer in Oostenrijk en wel op de Red Bull Ring, waar zaterdag naast de kwalificaties ook de sprint in de MotoGP werd verreden.
Marco Bezzecchi vertrok ietwat verrassend vanaf poleposition, naast Alex Marquez en Francesco Bagnaia. Marc Marquez, Enea Bastianini en Fermin Aldeguer stonden op rij twee, voor Pedro Acosta, Franco Morbidelli, Raul Fernandez, Joan Mir, Brad Binder en Johann Zarco.
De gebroeders Marquez hadden de beste start: Alex pakte de leiding, Marc volgde, voor Acosta, Bezzecchi, Fernandez en Binder - Bagnaia kwam juist helemaal niet lekker weg en zakte de top-10 uit, uiteindelijk zou hij zelfs de pitstraat binnen rijden en afstappen vanaf een twintigste plek.
Een paar ronden voor het einde ging Marc Marquez vrij simpel voorbij broer Alex, waarmee de kaarten verdeeld waren. Marc Marquez pakte de overwinning, Alex Marquez werd tweede en Acosta completeerde de top-3.
Zondag
De Grand Prix-dag gaat zondag om 11.00 uur van start met de Moto3, waar de Argentijn Valentin Perrone voor het eerst op poleposition staat. Angel Piqueras en Ryusei Yamanaka staan naast hem op de eerste rij, voor Dennis Foggia, Max Quiles en Adrian Fernandez.
Om 12.15 uur is het de beurt aan de Moto2, waar Daniel Holgado de poleposition pakte. Diogo Moreira en Celestino Vietti completeerden de eerste startrij, voor Manuel Gonzalez, David Alonso en Senna Agius. Collin Veijer zette zijn beste Moto2-kwalificatie ooit neer met een negende plek, Zonta van den Goorbergh mag vertrekken vanaf plek negentien.
De MotoGP is om 14.00 uur aan de beurt, met dezelfde startopstelling als voor de sprint zaterdag.