Piqueras wint spannende Moto3-race Red Bull Ring
Op de Red Bull Ring is zondagochtend in de Moto3 de Grand Prix van Oostenrijk verreden. Het werd een vermakelijke race, waarin tot in de allerlaatste bocht gestreden werd om de podiumplaatsen.
Valentin Perrone startte voor het eerst van poleposition en had Angel Piqueras en Ryusei Yamanaka naast zich op de eerste rij. Dennis Foggia, Max Quiles en Adrian Fernandez vertrokken vanaf de tweede rij, voor Alvaro Carpe, de dominante WK-leider José Antonio Rueda en David Almansa.
Quiles kende een topstart en kwam na de openingsronde als eerste door, voor Perrone, Yamanaka, Piqueras en Foggia. Beetje bij beetje ontstond een kopgroep en in de tweede helft van de race reden Quiles, Piqueras, Perrone en Yamanaka langzamerhand weg van de rest.
Het gat naar de achtervolgers werd niet veel later juist weer kleiner en met een paar ronden te gaan sloten onder meer Taiyo Furusato en David Muñoz weer aan. In de laatste ronde deelde Quiles een beuk uit, waardoor hij vooral zelf plekken verloor. Piqueras greep de leiding en hield stand voor de overwinning, terwijl achter hem zeer hevig gevochten werd. Daar kwam Yamanaka naar voren, hij werd tweede, voor Muñoz, Quiles en de toch ineens terug naar plek vijf opgeklommen Rueda.