Nieuws
National Geographic 'redt' eilandbewoners
Razzak woont op het eiland Teressa, dat onderdeel uitmaakt van de Nicobaren. Deze Indiase eilandengroep, op korte afstand van het epicentrum van de zeebeving, werd zwaar getroffen door de vloedgolven. Op Teressa vielen echter slechts drie doden: twee vrouwen en een baby. De vijf laaggelegen dorpen op het eiland werden allen volledig verwoest.
"Ineens stond de observatietoren te schudden. Twee collega's en ik sprongen uit bed en renden naar beneden", vertelt Razzak. "Toen herinnerde ik me ineens wat ik vorig jaar iedere vrijdagavond van 20.30 tot 21.30 uur op National Geographic had gezien. Ik droeg mijn collega's op mijn motor te nemen en naar alle dorpen op het eiland te rijden en mensen op te roepen onmiddellijk te evacueren."
Razzak rende zelf naar verschillende dorpen, en schreeuwde de bewoners letterlijk de hoger gelegen gedeelten van het eiland op. Kort nadat hij en zijn collega's alarm sloegen trof de eerste golf Teressa. Tien minuten later volgde een tweede, en weer iets later de derde en meest verwoestende vloedgolf. De gealarmeerde bewoners zaten toen veilig op een heuvel.
Doet met op een of andere manier een beetje aan "Dude, Where's my Car?" denken. Voor de kenners:"Monkeys use sticks to..." 8)
Stukje toepassing van de theorieën van bovengenoemde kanalen foto
hier hebben ze NGC en Discovery van de zender gehaald en er stuk of 4 muziekzenders waar niemand op zit te wachten in de plaats, hufters .
Toch zijn die tekenfilmpjes ook wel leerzaam (althans zoals de why why family enz. foto)
Idd best wel dom die kanalen vervangen door zo'n zenders.
Fuck the Islam
All Hail Satan
Arguing on the Internet is like competing in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Peaceful Warrior "What are you?" "This Moment"
Zo zie je maar weer wat educatieve televisie voor je kant doen foto
Discovery zend al jaren documentaires over Tsunamis uit.
Dat mensen in Atjeh en Sri Lanka geen enkele weet van Tsunamis hebben is makkelijk voor te stellen. Maar in Phuket had een oplettend Brits meisje van 10 wel de kennis en redde ook honderden mensen.
Nog geen 5 jaar geleden verwoeste een Tsunami een aantal dorpen in Papua Nieuw Guinea. 3000 doden. Blijkbaar had dat geen impact en ging dat aan de meeste mensen aan de neus voorbij.
ECHTER.
Zoals de Indonesische president gister zei. Deze ramp is vergroot omdat de meeste mensen de tradities van het leven aan zee zijn vergeten.
Oude stammen die nog wel respect hadden voor de zee zijn het minst hard getroffen en zochten tijdig hoger gelegen gebied. Het kappen van de meeste mangrove bossen hebben ook de west kust van Sumatra extra kwetsbaar gemaakt.
Kortom het beste om toekomstige rampen te voorkomen is:
Waarschuwingssysteem
Respect voor de natuur
Voorlichting
Afijn, de komende eeuw zal niemand meer vergeten wat een Tsunami is.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken