Feyenoord vanaf 2018 in nieuw stadion
Feyenoord speelt vanaf 2018 in een nieuw stadion. De Rotterdamse voetbalclub maakte donderdag bekend dat in 2016 wordt begonnen met de bouw van een nieuw onderkomen op Varkenoord, vlakbij De Kuip.
Het nieuwe stadion moet straks plaats bieden aan 63.000 toeschouwers en krijgt een uitschuifbaar dak. De kosten worden geraamd op 300 miljoen euro. Het consortium VolkerWessels is door Feyenoord en de stadiondirectie aangewezen als partner en kreeg de voorkeur boven BAM, dat als plan had om op de plek van de huidige Kuip een stadion te bouwen.
Over het ontwerp van het nieuwe stadion, dat moet komen te staan op de plaats van het huidige trainingscomplex Varkenoord, zijn nog geen beslissingen genomen. De komende twee tot drie maanden wordt eerst bekeken hoe de financiering rond moet komen. Daarna wordt het plan aan de gemeente voorgelegd, die wordt gevraagd bankgaranties te bieden.
Met de bouw van een nieuw stadion hoopt Feyenoord in de toekomst weer finales van de Champions League of de Europa League te mogen huisvesten. Over het lot van de huidige Kuip komt pas in een later stadium duidelijkheid.
en met 5 jaar komt er een onderzoekje dat men ietsje te hoopvol was maar het kreng staat er nu toch dus is het doel bereikt.
Natuurlijk is het zonde dat er straks niet meer in het mooiste stadion van Nederland gespeeld wordt en natuurlijk moet het behouden blijven als monument. Maar een nieuw stadion is nodig. Qua veiligheid en vooral qua groei van de club. Anders streven straks Vitesse, Twente en al dat soort clubs Feyenoord voorbij.
Geef de nieuwe Kuip een kans en geef hem z'n eigen nieuwe mooie momenten
Daarnaast lijkt 300 miljoen een hoop geld, maar dit hoef je niet in 1 keer te betalen.
Als de bouw 6 jaar gaat duren heb je ook 6 jaar om dit te betalen. Dan komt het neer op zo'n 50 miljoen per jaar.
Wat ook nog kan is dat het meer een evenementenstadion wordt, beheerd en gefinancierd door een 3de partij wat Feyenoord dan huurt, zoals Ajax nu doet met de ArenA bijvoorbeeld.
Wel zou ik het jammer vinden dat de Kuip dan verloren gaat, dat stadion heeft een sfeer waar nationaal en internationaal maar weinig clubs aan kunnen tippen.
80.000 man met mogelijkeheid tot uitbreiding tot 100K man, dan ben je uniek in de deze hoek van de wereld, en ga je er ook extra aan verdienen.
Maar ja, aangezien Dick van Well, bekend van bv. de bouwfraude toen hij bestuursvoorzitter was van Dura Vermeer, een nieuw stadion wil, kan hij vast wel het een en ander regelen bij zn bouwmaatjes
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Op zondag 7 december 2014 22:59 schreef GGMM het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
En over de financiering: het schijnt dat Volker Wessels de financiering verzorgt en de gemeente garant moet staan voor een klein gedeelte van het bedrag (cijfers worden niet genoemd). Hoe het bv. zit met de infrastructuur (station De Kuip wat verlegd moet worden, waar de jeugdopleiding in hemelsnaam geplaatst gaat worden etc.) lees je verder ook niks over, dus daar ga ik maar vanuit dat het dan gratis is
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Op zondag 7 december 2014 22:59 schreef GGMM het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Dat is zeker zo ja. Maar toch moet Feyenoord in de komende jaren in elk geval AZ, Heerenveen, Vitesse (en eigenlijk ook Twente) definitief weer voorbij om aan te sluiten bij Ajax en PSV. En dat moet ook kunnen, met een zeer talentvol elftal met langdurige contracten en een financieel weer gezond wordende huishouding.
Dus wees gerust, het kost geen belastinggeld, de gemeente Rotterdam hoeft slechts voor een beperkt deel garant te staan en niet, zoals in de oude plannen, een deel voor te schieten.
Het zorgt voor werkgelegenheid, het zorgt voor meer inkomsten voor Feyenoord en voor Rotterdam,want meer zitplaatsen,sponsorruimten, meer Europese finales, interlands en concerten en dus meer bezoekers aan Rotterdam, die dus ook meer uitgeven.
Het oude stadion, hoe mooi de plannen van reddekuip.nl ook zijn, voldoet gewoon niet meer aan de huidige eisen. En dan kun je die Kuip wel heel leuk voor de helft (150 miljoen) renoveren, maar de kosten om het Stadion daarna in goede staat te houden lopen jaarlijks op. Uiteindelijk betaal je dus een veelvoud van die 150 miljoen en zit je nog steeds met een Stadion dat niet meer voldoet aan de huidige eisen,waarin metaal en beton gewoonweg minder veilig en stevig zijn.
Heel mooi hoor, sentiment, maar het draait in voetbal nou eenmaal meer en meer om inkomsten dan om sentiment. Als Feyenoord in de Kuip blijft spelen en daardoor steeds verder achter gaat lopen en ingehaald gaat worden door andere, wel realistische, clubs, denk ik niet dat diezelfde supporters die nu boos zijn, daar begrip voor hebben.
Je kunt eisen stellen aan de prestaties, maar dan moet je wel zorgen dat de voorwaarden om aan die eisen te voldoen er zijn.
En denk maar zo: over 25 jaar zijn de huidige nieuwe supportertjes net zo verknocht aan hun "nieuwe Kuip" als wij aan de oude.
Zo gaat dat
Ennuh, mensen op de voorste rijen zullen ook niet klagen indien het een keertje regent
En als je als voetbalclub met een dak wil gaan ballen, wordt dan een zaalvoetbalclub
Persoonlijk vind ik het afbreuk van voetbal om het weer uit het spel te halen
El Coño
ウイスキー
Djeez is een literaire grootheid. Hij weet op een poëtische wijze zelfs de schoonheid in een kinderverkrachting bloot te leggen. Tuinbeeld kopen?
Daarnaast moet je ze ook kudo's geven voor hun transferbeleid. In plaats van spelers door te verkopen aan de top van Nederland verkoopt Twente nu zelf de spelers voor de hoofdprijs. Zie alleen de recordtransfer van Luuk de Jong (15 miljoen) maar. Daarnaast hebben ze voor Ola John ook rond de 8-10 miljoen gevangen. Dat is 23-25 miljoen voor slechts 2 spelers!
Ben benieuwd
El Coño
ウイスキー
In de regio is, na het geweld uit Amsterdam met én een ArenA én een HMH én een Ziggodome, wel weer toe aan een groot evenementenpaleis. Daarbij zou een dergelijk stadion ook gebruikt kunnen worden voor een mogelijke Olympische spelen of EK- of WK-voetbal, als mede lucratieve finales van Europese voetbaltoernooien.
Zelfs voor Feyenoord zou een dergelijke investering, mits goed gefinancierd, zich snel kunnen terugbetalen in roem, succes en geld.
Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
- Edit: de rest hoefde niet -
[ Bericht gewijzigd door Peterselieman op donderdag 6 september 2012 @ 13:30 ]
Ajax betaald huur.
Gemeente is, en blijft, (groot) aandeelhouder.
- Edit: dat laatste hoeft niet -
[ Bericht gewijzigd door Peterselieman op donderdag 6 september 2012 @ 13:31 ]
Die ¤300 miljoen moet je uitspreiden over de jaren dat het stadion straks gebruikt kan worden. De oude kuip stond er al in 1936! Van 1936 tot nu is bijna 76 waarover dus potentieel had kunnen worden afgeschreven per jaar.
Als beraamd wordt dat het nieuwe stadion zo'n 50 jaar mee kan dan spreken we over 300/50= ¤6 miljoen per jaar. Nu worden er al zo'n 20 voetbalwedstrijden per jaar gespeeld wat betekent dat dat op ¤300.000 kosten per wedstrijd uitkomt. Echter, worden er ook nog tal van andere zaken gedaan als concerten etc. Ook al worden er alleen wedstrijden gespeeld dan komt dit uit op 1/4 van de ticketprijs die naar het stadion gaat. Onderhoudskosten, financieringskosten e.d. voor het gemak even weggelaten.
Daar komt nog bij dat de sportclub Feyenoord naar mijn weten niet degene is die het stadion zelf bezit. Dat is een aparte instantie. Wsl een constructie zodat de SC Feyenoord weer minder risico loopt mocht een en ander instorten.
Ze hebben de bank waarschijnlijk weten te overtuigen door de vele potentiële seizoenskaarthouders, de ligging van de stad, en de potentie van de talenten die Feyenoord voortbrengt. Want als ik het goed lees wordt het stadion verbouwt op de plek van de jeugdopleiding. Dus zal daar ook een nieuwe ' Varkensoord ' ( jeugdopleiding ) komen, en dus met verbeterde faciliteiten.
Zoals eerdere berichten in de media ; Dat de Amsterdam Arena alle feesten inpikt in het Westen van het land. Dan kunnen de toppers ook in Rotterdam optreden bijvoorbeeld
Rest ben ik benieuwd naar
Allemaal al jongens met minimaal 3 seizoenen eredivisie-ervaring.
Voor die steun stonden verplichtingen tegenover en ook een afbetaling ,ook voor de bouw van het stadion.
Beetje geluk gehad ook natuurlijk met een paar goede jaren.
Net als Feyenoord op dit moment heeft eigenlijk ,VvF die garant staan onder voorwaarden.
Geluk met een goede trainer met goed seizoen en boven alles een enorm rendement van de eigen opleiding.
Het moet je ook meezitten op sommige momenten en wij mogen ondanks mislopen CL niet klagen.
Maar boven alles ook een goed beleid met Munsterman staat dat goed in Enschede en met komst van v Geel mogen wij niet klagen.
Jopie zou graag Feyenoord willen leiden gezien de enorme kansen die daar liggen
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken