SP wil parlementair onderzoek Irak
De SP wil een parlementair onderzoek naar de achtergronden van de politieke steun die de regering gaf aan de oorlog tegen Irak in 2003. Donderdag tijdens het debat over de regeringsverklaring dient SP-leider Jan Marijnissen in de Tweede Kamer een motie in.
De SP wil een hoofdelijke stemming over de motie. Donderdag geeft de SP een boekje uit over de kwestie Irak. Kamerlid Harry van Bommel heeft een reconstructie gemaakt van de politieke aanloop naar de inval in Irak.
Volgens Marijnissen heeft Nederland het recht om te weten hoe het zit. ''Dit is een morele kwestie. Dit heeft te maken met waarheidsvinding. En het zoeken naar de waarheid is iets wat het parlement moet doen'', aldus Marijnissen.
In het regeerakkoord is afgesproken dat er géén parlementair onderzoek komt naar de Nederlandse steun aan de oorlog in Irak. De SP stelt met de motie de fractiediscipline van de PvdA op de proef. Die partij was eigenlijk voor een onderzoek, maar is nu aan het regeerakkoord met CDA en Christenunie gebonden.
Met dank aan NILATS voor de submit.
foto
Houd op met elkaar te bashen en doe eens iets nuttigs foto
Het is natuurlijk zo dat veel van die onderzoeken ontzettend veel geld kosten en het uiteindelijke resultaat is het voorspelbare... totaal nutteloos.
Wat snap jij niet aan politiek en oppositie voeren? foto
Ben ik nu de enige die zo'n raar lettertype op deze site heeft foto En de letters zijn ook f**** klein foto
Irak was een fout. Klaar, das nu wel duidelijk. En als er dan toch iets onderzocht moet worden, onderzoek dan waarom het OM zo debiel reageert op gevechtshandelingen van onze jongens.
Ze lopen alleen achter de feiten aan en ik voorspel een uitslag van: "we hadden beter niet mee kunnen doen fotofoto
Wat betreft de Amerikanen en Britten ben ik het deels met je eens, maar wij kwamen met goede intenties.
In geval van illegale praktijken verlenen wij volledige medewerking aan justitie.
Ik geloof niet in 20.000 goden. Zo'n klein verschil maar zoveel discussie.
SP: Weet u het zeker? foto
Wij deden daar ons best en waren niet de aggressor, dat de amerikanen en britten het compleet verneukt hebben staat daar los van, en dat 't daar niet goed komt op deze manier lijkt me ook wel duidelijk ja, liever een dictator aan de macht en een stabiel land als deze puinzooi.
Oh wacht, ik heb het over Wouter Bos, die stelt altijd alles bij, was ik even vergeten.
In geval van illegale praktijken verlenen wij volledige medewerking aan justitie.
Want dan zullen de burgers erachter komen dat de politiek grossier in leugen en bedrog is.
En er zullen vervolgens ook vraagtekens bij de missie in Afghanistan gezet worden.
http://video.google.com/videoplay?docid=2945906526848757975
Ohja met trap onder je hol bedoel ik niet trap naar een andere ministerie, helemaal bye bye zwaai zwaai
Ik zou de inhoud van het 'for your eyes only' document ook wel willen weten, dat was een van de geheime redenen om naar Irak te gaan
Kijk naar alle voorgaande parlementaire onderzoeken, zijn we daar ene reet mee opgeschoten, heeft er iemand moeten hangen, zijn 'r ivoren torens omver gehaald ?
Nee... Dat is dus ook een beetje het punt van mij en ook anderen, we zijn een beetje 'parlementaire enquete moe', Altijd een hoop heisa, maar niemand die voor de bijl gaat.
fotofotoAls je niet leert van je verleden, zal de geschiedenis zich altijd blijven herhalen!!!!! fotofoto
Nederland is mee gegaan in een oorlog die 100.000 den levens heeft gekost. Mede verantwoordelijk hiervoor.
En de reden was: "Ze hebben massdestruction wapons".
Alleen die bleken er dus niet te zijn.
Moeten we dat dan niet een keertje uitzoeken?! fotofoto
Met Iran gaan we namelijk weer precies dezelfde kant op! foto
Als je niks te verbergen hebt kan zo’n onderzoek in 1 keer een eind aan alle geruchten maken, als je wel wat te verbergen hebt, tja, dan ben je fucked.
- Irak het hoe en waarom
- Burka's het nut van dit openbaar toelaten
- de wenselijkheid van een dubbele nationaliteit ( In 2003 diende nota bene het CDA-Kamerlid Mirjam Sterk een door de Kamer aangenomen motie in om de dubbele nationaliteit verder te beperken)
- eutanasie hoe nu verder
- abortus hoe nu verder
- homohuwelijk hoe nu verder
Hypocriete samenzwering van gristelijk Ned en de angsthazen van Bos.
En het terroristenfront is alleen maar dichterbij Europa gekomen.
Nu deelt oa Iran en de Taliban de lakens uit in Irak, lekker ben je ermee
Bush zegt dat Nederland steun heeft betuigd
Nederland had nog geen steun betuigd
Er is nog steeds geen enkel bewijs voor massavernietigingswapens
Bush zegt dat iedereen die niet met ze mee doet tegen ze is
Balkenende durft geen nee te zeggen
Nederland stuurt troepen.
Dat is de gang van zaken geweest, ongeacht of deze actie nu een goed of slecht gevolg heeft. Volgens de wet kan een regering het leger niet zonder goede reden uitsturen. De goede reden was totaal niet aangetoond door Amerika, toch sturen we troepen. Dan is er de mogelijkheid dat dit onwettig is gebeurd. In dat geval dien je dus een onderzoek in te stellen.
Anders zou je ook alle criminelen kunnen laten lopen, kost toch alleen maar geld, richt je liever op de toekomst! foto
Lijkt me niet echt heel nuttig om daar nog een heel onderzoek op los laten.
Leer van het verleden . foto
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
Je snapt er geen hout van Buchailles.
Met oa die mooie bewijzen die Dhr. Powell in de VN raad vertoonde.
Allemaal opgezet om maar 1 ding. Irak binnenvallen kosten wat kost.
Nederland is er ingetuind met de verzonnen intelligence. Jammer maar helaas. Een onderzoek ernaar zou op zich wel kunnen. Maar komen denk ik snel tot de conclusie dat er een aantal landen zijn geweest die heel graag irak binnen wouden vallen.. weinig aan te doen.
Ik denk daarom dat er weinig onderzoek komt. De rest van de wereld waaronder Amerika heeft al toegegeven dat ze verkeerde info hebben gebruikt en hebben aangeleverd. Dus dat we hier in NL nog moeilijk moeten doen over de oorzaak en gevolg is eigenlijk wel een beetje achterhaald.
Bouwafspraken worden nog steeds op grote schaal gemaakt, en er word niets aan gedaan.
Dat is beetje mijn punt, een hoop geblaat en geroep 'ooooooh wat was het erg en fout', maar er zal in nederland nooit en te nimmer iemand echt voor hangen. Principieel vind ik de onderzoeken ook zeer goed, maar het resultaat in nederland met de huidige instelling zal altijd 0 zijn.
Balkenende hield het document geheim, vertelde het zelfs niet tegen minister Kamp van Defensie en De Hoop Scheffer, toen minister van Buitenlandse Zaken. Een jaar later lekte het bestaan ervan uit. De oorlog was toen al een half jaar aan de gang en in tegenstelling tot wat president Bush had verteld, nog niet gewonnen. In de Tweede Kamer ontstond opschudding over de geheimhouding. ‘Verbijsterend’, vonden Bert Koenders, PvdA, en ook Geert Wilders, toen VVD, het.
http://www.nrc.nl/opinie/(...)om_zaten_wij_in_Irak
Over het dubbele paspoort: tsja ben tegen, blijft tegen en het onderzoek zou ik inderdaad willen.
naar hun integriteit (ik vind ze geen nederlander, maar is mijn mening, en lees dat stuk over dat marroko meer grip wil hebben op zijn buitenlandse bewoners dat vind ik hier een bevestiging van)
de kamervoorzitter (maarja wat hebben wij te melden in de politiek nopes).
Wij als nederland hebben amerika gesteund in het binnenvallen van een land zonder kritische vragen te stellen, dit is ronduit crimineel.
En ja als USA de wereld al voorgelogen heeft... waarom zou NL dan ineens clean zijn??
Deze hele oorlog hangt van leugens aan elkaar.
Helaas.
Maar: de werkelijkheid kunnen ze niet verbloemen. Eens zal het uitkomen.
Dat we goed werk verrichten geloof ik graag, staat er los van. Dat zei ik al. En waarom was de reden anders? Ons werd de massavernietigingswapens als bewijs aangeleverd dan de oorlog gerechtvaardigd zou zijn. Dus welke andere reden was er dan?
En wat betreft je laatste punt heb je me denk ik niet helemaal begrepen. Het ging om iemand die onderzoeken een waste of money vindt. Ik bedoel dat je volgens die redenering ook geen strafrechtelijk onderzoek hoeft in te stellen, en dus ook recidivisten niet kan veroordelen.
Ik hoop dat je begrijpt dat dit punt los staat van het feit of onze inmenging nu wel of niet gunstig is voor wie dan ook. Het gaat om de manier waarop Balkenende ons in deze situatie heeft gestort. Mag van mij best onderzocht worden. Als alles 'clean' is, perfect! Ik denk alleen van niet.
Denk je trouwens dat de oprechte militair blij is dat ie om zoiets wordt uitgezonden en later aan zijn kinderen kan zeggen 'ich habe es nicht gewusst'
Hoezo recht om te weten hoe dit zit? Dat weten we allang! Met een beetje zoeken op internet en in de archieven van de media worden alle details zo weer boven water gehaald.
Alleen omdat we nu, drie/vier jaar later, even "vergeten" zijn hoe de vork ook alweer in de steel zit, of welke argumenten destijds zijn aangevoerd om wel mee te doen aan de oorlog, wordt direct een parlementair onderzoek aangevraagd?
Zoals iemand eerder al zei: stoppen met die tijdvretende en kostbare onderzoeken en je richten op toekomstige problemen!!
En nu zal je vast komen met het (slappe) argument dat wij niet gingen om te zoeken naar mwd’s maar op weder op te bouwen, maar dat is natuurlijk een kul argument. Door dat te doen hebben wij het wel mogelijk gemaakt dat deze oorlog (waarvan misschien de regering wel wist) die gebaseerd was op leugens te voeren.
Daarom wil ik dat het wordt uitgezocht, het ergste wat een land kan hebben is een corrupte regering. Helemaal als die regering ook nog eens de levens van het leger op het spel zet.
Disturbed from time to time
Lost within himself
In his solitary shell
Nu met dat gedoe in Iran gebeurt weer PRECIES hetzelfde...
Go SP. foto
Het is niet alsof wij daar oorlog aan het voeren waren hoor.
en nee ik ben niet eens links, wij horen daar niet en hun willen ons niet, wil jij sterven voor een of andere moslim ? denk het niet.
eigenlijk zou links er voor moeten zijn, moslims worden geholpen en Westerlingen worden opgeblazen
wat lijken ze dan toch op elkaar, je herkent de echte oppositieleiders meteen...
Gelukkig is de politiek wat wijzer dan usertjes op fok.
Met je stem op de PVDD komt dat wel weer goed. foto
Leg de grafieken van de verkiezingsuitslagen van 2002 per provincie naast die van het % allochtonen per provincie. In de provincies met veel allochtonen zoals Holland en Brabant stemde men in 2002 massaal LPF. In Friesland wonen relatief de minste allochtonen. Men stemde daar massaal PvdA. Als we nu de allochtonen uit Brabant naar Friesland zouden verkassen, reken maar dat de Friezen dan ook 'zomaar opeens' veel rechtser zullen stemmen. Multicultuur is speciaal voor hen, want een allochtoon is daar nog zo bijzonder.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken