Maori geeft Nederlander kopstoot
Een Nederlandse toerist heeft in Nieuw-Zeeland een rake kopstoot gekregen van een Maori. Dat gebeurde toen de toerist stond te kijken naar een ceremoniële welkomstdans die Maori's, de oorspronkelijke bewoners van Nieuw-Zeeland, uitvoerden in toeristenoord Rotorua. Toeschouwers wordt altijd aangeraden om niet te gaan lachen tijdens zo'n dans, omdat dat beledigend kan zijn. Op het gezicht van de Nederlandse toerist verscheen echter toch een grijns, waarna een Maori hem een kopstoot gaf. Hierdoor brak de neus van onze landgenoot en ging hij onderuit. De betrokken danser zei boos te zijn geworden vanwege het 'respectloze' gedrag van de toerist. De Maori is in de cel gezet en moet in januari voorkomen.
als hier de hare krishna stoet voorbij danst in amsterdam , lig ik af en toe in een deuk , ben ik blij dat ze zich niet beledigd voelen
honkbalknuppelseen riek! fotoOf van die Ierlanders foto
Lachen terwijl het niet mag is donders moeilijk!
stel..ik val van me fiets
jij gaat lachen
ik sla jou in elkaar, ik heb goed gehandeld want jij ging mij uitlachen.. naja niet mijn style van handelen iig..
Ik zeg maar zo: ik zeg maar niets! Want als ik toch wat zeg, zeg je toch: wat zeg je?
Ze staan notabene te doen om aan de toeristen te verdienen.
Opsluiten en voor straf een cd van de toppers in ahoy laten luisteren.
see my mind in kaleidoscope
Muziekje d'r bij? http://www.soundcloud.com/fufr
Ot: Die toerist had zich best mogen gedragen. Als je weet dat je daar moeite mee hebt, kijk je er gewoon niet naar. Niet dat ik die kopstoot goedkeur, want dat is gewoon agressief gedrag en dat is sowieso fout.
Ik zeg niet dat een kopstoot nu weer gelijk rechtvaardig is, maar je hebt de gebruiken van die mensen maar te respecteren.
Webhosting
The only easy day is yesterday
stay frosty
Like trump...
Wat is dat nou voor logica? foto
Kijk bijv. naar http://www.turkjevaltvethard.tk/ (uiterst populair)
Man bijt hond...
foto
Ik snap niet wat hier lachwekkend aan is.
Wat een vergelijking..bah bah.
En omwille van een grijns een kopstoot te gaan uitdelen is dus niet ok... Zelfde als iemand op straat afrossen onder het mom "hij keek me raar aan"
2 maten zijn op rondreis door New-Zeeland..
Laten we hopen dat hij die kopstoot gekregen hebt !!
GHEHE foto foto
Maar nu denkt hij waarschijnlijk wat een achterlijk volk. Sorry en ik denk het nu ook. Fijn dat zo'n sukkel even niet nadenkt en zo eigenlijk zijn eigen volk vernedert.
Ik moet meteen denken aan die serie waarin ze Nederlandse gezinnen bij Afrikaanse stammen laten meelopen. Die Nederlanders waren ook ongelooflijk lomp af en toe. foto
krijgt meer dan waar voor zijn geld... eerst dansen en dan ook een fysieke verwelkoming in de gewoontes van het volk...
Niks te klagen toch? Die toerist mag blij zijn dat hij niet extra heeft moeten betalen voor die kopstoot ....
Ze voeren die ceremonie uit als show voor toeristen... waarom ga je anders naar een toeristen kolonie ? En ja dan moet je je aanpassen...
Net als ik me moet inhouden als een klant domme beledigende opmerkingen maakt.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
Het zal allemaal wel in die fantastische huidige trend horen van je emoties maar ongeremd uitkotsen over iedereen in de buurt -inclusief je agressie. Zie als voorbeeld de duizenden dreigmailtjes over een dooie mus.
Die landgenoot had natuurlijk gewoon van die plek verwijderd kunnen worden, als zijn gedrag een probleem was.
Gelukkig heeft de Nieuw-Zeelandse overheid een ander beeld van omgaan met 'respectloos' gedrag van toeristen dan bepaalde Fokkers, en is de betreffende geweldplegende Maori gewoon achter slot en grendel geplaatst.
Tuurlijk,ik ben het ermee eens dat je respect moet hebben voor die mensen,maar een kopstoot vind ik wel erg overdreven,raar volk!.
Je weer ook niet waarom die man lachtte,er kan wel iets grappigs gebeurd zijn in zijn omgeving,dan is dat erg moeilijk(heb het zelf wel eens in een kerk gehad).
En daarbij kan je zo'n storend persoon ook vragen te vertrekken.
Stond eens met een volendammer kostuum op een beurs,en de toeristen vonden dat leuk,en velen ook erg grappig,die gniffelende japannertjes vonden het zelfs lachwekkend,moet ik die gasten dan het ziekenhuis inslaan??,dacht het niet.
Vastzetten die malloot.
Veel succes foto
ikzelf vind nederlanders lompe boeren op vakantie en schaam me ook geregeld voor mijn landgenoten.
als die gast zich hetzelfde gedraagde als de doorsnee campinggast dan kan ik het wel begrijpen
En terecht... die kopstoot. Wil je cultuur op doen, heb dan ook maar respect er voor.
En dan geef je iemand een kopstoot omdat je hem respectloos vond. Wie heeft hier nou geen respect voor de ander. Wat een debiele Maori zeg. En dan niet zomaar een kopstoot, zoals die coach uit Duitsland gaf een paar dagen geleden, die speler had helemaal niets namelijk. Nee, eentje waarvan je gestrekt gaat met een gebroken neus.
Als ik ergens van sta te genieten kan er bij mij ook spontaan een glimlach op mijn gezicht verschijnen. Voor sommigen is dit een grijns foto
weet niet maar als ik dat zie ... ppfffffffwwwwwaWWWWHAHAHAHAHAHAHA
foto
Onie da?!
Ik kom net uit Nieuw-Zeeland en heb in geen van de grote musea ergens zien staan dat daar een beschaving was voor de maori. Het is zelfs niet eens bekend wanneer de maori precies naar NZ zijn gekomen.
http://www.allblacks.com/index.cfm?layout=haka
Rechts in de kantlijn zijn wat beelden te vinden.
Het lachen vergaat de tegenstander na de haka.
Dat is tenminste de bedoeling. Je moet dan zeker niet gaan lachen. foto
www.jihadwatch.org
Tja dan vraag je er om.
Zeker weer zo'n domme kaaskop foto
The power to destroy a planet is insignificant next to the power of the Source. ]-
Groot deel gaat er echt compleet overheen dat de Maori een andere cultuur is. Oftewel met een andere vorm van socialisatie, opvoeding en een andere set van normen en waarden. Die Nederlander is voor de dans erop geattendeerd dat de Maori een ander systeem hebben en hij was gewoon zo stom daar niet goed naar te luisteren.
Dat wij zijn opgegroeid met het idee dat geweld per definitie fout is betekend niet dat dat ook een universele regel is. Het gaat hier om culturele definities van wat hoort en wat niet hoort en volgens de Maori mag je op zo'n moment beloond worden met een kopstoot.
Om nog wel ff de nuance te plaatsen; die Maori begeeft zich op de scheidslijn tussen zijn cultuur en de onzen doormiddel van die toeristische dans en hoort daarom ook respect te hebben voor de toeristen. Respect komt namelijk van beidde kanten als twee totaal verschillende culturen elkaar ontmoeten. Stel zoiets zou elke dag gebeuren dan kunnen ze toch moeilijk elke keer een kopstoot uit gaan delen...
Let op: Lacherige toeschouwers kunnen kopstoot verwachten
foto
Ik ken die Maori's...Het is/schijnt heeeeel belangrijk te zijn om respect te tonen en DUS geen uitlachen. Nu weten waarom foto
Een lach kun je maar moeilijk onderdrukken.
Een grijns mag toch wel, een glimlach ofzo... ik neem aan dat hij daar niet stond te schaterlachen.
Zou menig toerist(en niet alleen de nederlanders) ook wel eens flink in elkaar willen rossen met een klomp,maar ja,dat is niet onze CULTUUR.
Ga lekker die haka dansen in je plaggenhut dan hoef je ook geen kaaskoppen te entertainen.
De eerste Nederlander die ooit Maori's ontmoette maakte ook al de fout e cultuur van de Maori niet te respecteren. Dat kostte hem meteen een paar bemanningsleden. Deze toerist kwam er dus nog genadig vanaf foto
Ter info: die Nederlander was Abel Tasman.
Maar dat waren full-time Maori's
De Maori's die die dansen uitvoeren, zijn er speciaal voor de toeristen.
Kopstoot vindt ik erg overdreven...
Toeristen zouden hen gewoon moeten boycotten.
Iedereen hier is erg bang voor Maori's geloof ik...
Kijk eens goed! Die dansers hebben over het algemeen erg veel last van overgewicht. En na de dans snel weer de camping smoking aan en de pub in en aan de Steinlager.
OK, da's flink generaliserend...maar best wel dicht bij de waarheid.
Half jaar geleden in NZ geweest, maar niet naar klompendansen...in NL ben ik ook nog nooit naar Volendam geweest...trekt me niet echt.
Ik heb daar echt wel contact gehad, en gewerkt met Maori's. Geen probleem, zijn ook gewoon mensen.
Deze part-time-traditionele Maori was alleen erg lichtgeraakt.
Ze steken gewoon hun tong uit naar gasten! Moet je ze dan ook neerhoeken?
Ja, die Maori's waren er eerder dan Abel, maar ook weer niet zo lang dat ze de originele NZ-er uit kunnen hangen....ze waren ook maar verdwaald met hun kano's.
Aboriginals is een ander verhaal.
En de Maori-cultuur kun je niet vergelijken met een volendamse klompendans, daarnaast wordt die welkomstdans dus niet door de strot geduwd, de Nederlander komt daar speciaal naar kijken. De Maori hebben een ontzettend rijke cultuur die bijna verloren was gegaan (er leven nauwelijks nog mensen die 100% Maori zijn (zonder tussendoor fokken met westerlingen) en de tradities en gebruiken worden op deze manier nieuw leven ingeblazen... Overigens was de Nederlander volgens mij uitgekozen als 'stamhoofd' van de bezoekende bus en die hoort nog een aantal keer dat ie ab-so-luut respect moet tonen en niet moet lachen ondanks dat het er wat grappig uit ziet voor westerlingen! Ik vind dat je respect moet hebben voor de traditionele gebruiken, helemaal als je er speciaal naar gaat kijken.
En misschien lachte hij wel omdat hij zich gewoon vermaakte.
Als die gasten nou een dans doen die wij echt heel raar vinden, probeer dan maar eens je lachen in te houden.
Als Maorische toeristen hier komen en moeten lachen om de windmolens of de klompendans dan gaan wij toch ook niet gelijk meppen?
"Mess with the west, die like the rest"
"This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you, stand, men of the West!""
Kortom.. ik vind het gelul dat die Maori hiervoor moet voorkomen. Als iemand jou hierzo een [vul een zeer kwetsende tekst hier in] noemt, zodat hij jou voor lul zet.. dan sla je 'em toch ook op z'n smoel?
verdiepen in cultuur is ook best moeilijk voor sommige nederlanders
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken