RACE Pro

Roy
Racegames op de Xbox 360 zijn er genoeg, denk alleen maar al aan Forza en Project Gotham Racing. Deze twee titels zijn razend populair en zo uitgebreid dat sommige gamers er honderden uren in stoppen. Daarnaast heb je ook nog de volledige Need for Speed reeks en games als GRID en DiRT, en je zou kunnen zeggen dat de race-markt verzadigd is op de 360. Atari trekt zich daar echter niets van aan en komt met de game Race Pro.

De grote vraag is nu natuurlijk: wat onderscheidt Race Pro van de rest; waarom zou je deze game MOETEN hebben? Wij stelden de vraag aan een van de developers en zijn antwoord was kort maar krachtig: \"Race Pro is de beste realistische racegame op de 360\". Kijk, daar hebben we al meteen een grote differentiatie van het gros van de racegames; Race Pro is namelijk een serieuze racer. Dit houdt in dat je alles kunt afstellen aan de auto: van de bandenspanning tot de ophanging en van stuurhulp tot de zitting van je bureaustoel. Elke verandering heeft volgens Atari ook daadwerkelijk effect op het rijgedrag van de auto. Tijdens het rondje dat wij in Leipzig mochten spelen was hier overigens nog niet echt veel van te merken, alle standaardinstellingen waren toegepast en ik kan niet rijden in een realistische racer omdat ik niet wil remmen. Over de gameplay kan er op dit moment dus nog niet zo heel veel verteld worden.

Gelukkig reed de developer zelf ook wat rondjes om de game te presenteren. Hierdoor krijg je toch een beter beeld van de game (we zagen bijvoorbeeld dat er een goed gevoel van snelheid in de game zit, mits je met hoge snelheid kan komen te rijden). Het eerste dat opviel waren de graphics: deze zien er goed uit, maar vergelijkbaar met andere racers. Forza 2, Project Gotham Racing 4 en zelfs Gran Turismo 5 Prologue zien er allemaal hetzelfde uit in mijn ogen en Race Pro nu dus ook. Niets mis mee, maar ook niet bijzonder dus.

Wat betreft het geluid was de game wel weer vrij indrukwekkend: elke auto klinkt anders en dat komt doordat ze de motorgeluiden van elke auto apart opgenomen hebben en dan ook nog eens op verschillende locaties. Als jij rijdt met een cockpitview hoor je dus een ander motorgeluid dan wanneer je rijdt met een birdview (hangend boven de auto). Dit vond ik persoonlijk wel erg tof gedaan!

Een goede racegame draait echter niet alleen om beeld en geluid; de inhoud moet ook goed zitten. Men wil echte auto\'s en officiële racelicenties. Race Pro voldoet hier ook aan met keuze uit dertien echte circuits en meer dan vijftig echte auto\'s verdeeld over verschillende klassen. Wat betreft racelicenties zitten er ook een aantal officiële kampioenschappen in waaronder WTCC en GT Pro. Naast alle officiële meuk heeft Race Pro ook een aparte extreme klasse auto\'s waarin je bijvoorbeeld een kleine Fiat hebt met 600 PK.

Het laatste dat we te zien en te horen kregen waren de verschillende multiplayer opties. In Race Pro is het mogelijk om de standaard multiplayer/online modi te spelen (tot 12 man tegelijk via XBL), maar wat Race Pro óók heeft is een soort om-en-om modus: hierin speel je, op één TV met één controller, een versus race. Speler 1 begint met racen terwijl speler 2 op dat moment bestuurd wordt door de AI. Na een tijdje moet er gewisseld worden en mag speler 2 zelf racen. Het leuke hiervan is dat je nooit weet op welke plek je nou precies ligt als je aan de beurt bent, maar het nadeel is natuurlijk wel dat het altijd aan de AI ligt als je verliest, want zelf race je natuurlijk kei goed!

Voorlopige Conclusie

Race Pro lijkt een mooie aanvulling te worden op de grote collectie racegames die de Xbox 360 al bezit. Het is weliswaar een game die lang niet voor iedereen weggelegd is, maar de die-hards zullen er van smullen! Ben je echter niet zo\'n serieuze racer dan zul je even de review moeten afwachten om te kijken of je met de standaard autoinstellingen ook gewoon kunt racen. Race Pro is in ieder geval een game die alle auto-fanaten in de gaten moeten houden!