Kingdom Under Fire: Circle of Doom
Het verhaal van Kingdom Under Fire is het standaard goed-tegen-kwaad verhaaltje. Light en darkness regeren gezamelijk om en om het land. In de periode dat light aan de macht is gaat het goed met het land en is er vrede en zijn de mensen gelukkig. In de daaropvolgende periode van darkness wordt de vredigheid echter verstoord door oorlogen, en verandert de anders zo vrolijke wereld in een donkere plek met nare wezens. De light-heerser is hier natuurlijk niet echt gelukkig mee want deze moet het land steeds weer opnieuw opbouwen na een periode van darkness om het vervolgens weer vernietigd te zien worden. Light besloot dus om darkness gewoon niet meer aan de macht te laten en de wereld vredig te houden. Helaas pakte dit niet zo goed uit want darkness ging hier natuurlijk niet zomaar mee accoord. Het gevolg was een grote oorlog.
Het spel begint net nadat light de macht heeft overgenomen van de duistere heerser. Dit is echter gepaard gegaan met een groot gevecht, en een aantal van de helden van de lichte kant zijn opgezogen in de duistere wereld, Circle of Doom vertelt hun verhaal. Je kan in de huid kruipen van één van de helden en alle duistere wezens, en dat zijn er veel, die je tegen komt bevechten. Het verhaal komt tussendoor naar voren in vreemde droomachtige filmpjes.
Terwijl je met je held door het duistere rijk reist word je natuurlijk continu aangevallen. Aangezien je een oorlogsheld bent laat je dit natuurlijk niet zomaar gebeuren en zal je de strijd aangaan. Je hebt hiervoor de beschikking over twee knoppen waar je wapens onder kunt plaatsen, de A- en de X-knop, special moves die je kunt activeren met de B-knop en items en potions die je kunt gebuiken met de rechter en linker bumpers. Welke wapens en special moves je onder de knoppen zet kun je zelf beslissen. Je begint het spel met een beperkt aantal mogelijkheden maar gaandeweg zul je nieuwe wapens vinden die achtergelaten worden en nieuwe moves leren.
Zoals in vrijwel elke game heb je ook in Circle of Doom een healthbar. Dit is echter niet je enige bar, er is ook nog een SP-bar. Deze SP-bar staat voor energie. Het slaan met je zwaard of vechten kost je energie. Over het algemeen geldt hoe beter het wapen, hoe meer SP deze verbruikt. Door het SP-verbruik zijn bepaalde combo-aanvallen soms dan ook niet mogelijk. Gelukkig wordt je SP gewoon weer bijgevuld als je geen energie verbruikt. Het kiezen van het juiste wapen is dus erg belangrijk, want een bepaald wapen kan wel heel sterk zijn, maar het kan daardoor vaak ook maar kort gebruikt worden want dan is je SP op.
Er zijn een zestal verschillende hoofdwapens welke bonus-attributen kunnen bevatten die het gebruik ervan beïnvloeden. Zwaarden kunnen bijvoorbeeld meer schade doen door er een bonus-attribuut bij te doen. In het spel zul je vrij regelmatig wapens tegenkomen die door vijanden worden achtergelaten. Deze kun je natuurlijk zelf gebruiken, of ze verkopen, maar je kunt ze ook opsparen en vervolgens om laten smelten. Als je meerdere wapens en attributen om laat smelten kun je een nog krachtiger wapen krijgen.
Naast wapens zijn ook special moves belangrijk in het spel. Deze special moves kunnen je helpen bij gevechten. Zo kun je bijvoorbeeld leren healen en dit vervolgens in een gevecht op jezelf gebruiken. Deze special moves kun je niet zomaar kopen of automatisch krijgen als je sterker wordt, hier moet je zelf wat voor doen. Door quests goed te volbrengen kun je nieuwe vaardigheden verdienen als beloning voor het voltooien. Quests kunnen makkelijk of moeilijk zijn en afhankelijk daarvan is ook de beloning klein of groot.
Circle of Doom ziet er erg mooi uit, maar helaas is zoals met veel spellen uit deze generatie de tekst erg moeilijk leesbaar op een ouderwetse niet-HD (ready) TV. Dit is wel erg jammer want begeleidende teksten zijn hierdoor moeilijk te volgen en ook het uitspelen van de tutorial, met witte tekst op een lichte achtergrond, wordt al een uitdaging.