NeverWinter Nights 2
Het verhaal van NWN2 begint in een eenvoudig dorpje: West Harbor. Dit dorp ligt middenin een gevaarlijk moeras, de Mere of Dead Men, en de inwoners zijn dan ook van nature al redelijk taai en weerbarstig. Ze blijken echter weinig te kunnen beginnen tegen een kwaadaardige groep die op een dag het dorp binnen komt vallen om een relikwie van een oorlog op te eisen. Niet lang daarna wordt de hoofdpersoon (jij dus) op pad gestuurd naar NeverWinter om de geheimen achter het relikwie te ontdekken. Die reis verloopt natuurlijk niet zonder tegenslagen en uitdagingen en onderweg groei je langzaam maar zeker uit tot een echte held. Het stuk dat speelbaar was op de Games Convention was bedoeld als een soort tutorial en speelde zich af rond een dorpsfeest waar allerlei activiteiten plaatsvonden. Door het uitvoeren van diverse opdrachten raak je snel vertrouwd met de besturing, je inventaris, vechten en spreuken, het voeren van conversaties en het uitvoeren van quests.
Net als in het eerste deel begin je het spel met het aanmaken van je personage. Je kan hierbij, naast een uitgebreide mogelijkheid voor het samenstellen van het uiterlijk, kiezen uit 17 verschillende (gedeeltelijk nieuwe) (sub)rassen, ieder met zijn eigen sterktes en zwaktes. Daarnaast zijn er diverse achtergronden, karaktertrekjes en basisvaardigheden. Ook is het mogelijk je personage naar beleieven good, evil, chaotic of lawful te maken. Deze alignment kan tijdens het spel veranderen al naar gelang de keuzes die je maakt. De standaard-keuzes voor Wizard, Figheter of Rogue zijn uiteraard weer aanwezig, en er zijn enkele nieuwe (base en prestige) classes toegevoegd. De single-player campaign zal 30-40 uur gaan duren.
Een van de eerste dingen die op zullen vallen is dat de interface intuïtiever in elkaar zit. Zo kun je op verschillende manieren selecteren wat voor soort aanval je wil gaan doen en is het nog eenvoudiger geworden om aan te geven welke vijand het doelwit moet zijn.