Project Gotham Racing 3

Maarten (kepler)
Project Gotham Racing 2 was één van de populairste race-games op de Xbox en het vervolg van dit spel komt als launchgame naar de Xbox 360. Project Gotham Racing 3 belooft prachtige graphics gecombineerd met de arcade-gameplay van deel 2. FOK!games heeft het spel mogen proberen en geeft zijn voorlopige oordeel in deze preview.

De build waarmee wij mochten spelen was slechts voor 80% af en ze hebben ons verteld dat het grafisch gezien een stuk mooier zal worden. Maar daar was nu al weinig mis mee. Een veel gehoorde klacht van deel 2 was dat de steden erg leeg en doods aandeden, maar met deel 3 is daar dus verandering in gekomen. De steden zijn tot in detail nagemaakt en er is 3D-publiek te vinden naast te baan die de omgeving een stuk levendiger maakt. Ook de gebouwen zien er een stuk beter uit met veel meer detail en realistische belichting. Overdag merk je daar nog niet eens zoveel van, maar tijdens een nachtrace zul je pas zien hoe mooi de lichteffecten zijn. Als je met 200 km/h door de felverlichte straten van Tokyo scheurt dan lijkt het soms net echt. Het is mooi om te zien dat er geen pop-up te zien is, alleen leek het er wel op dat de betere textures van de gebouwen soms iets te laat werden ingeladen.

Het racen zelf is natuurlijk het belangrijkste in een race-game en gelukkig hebben ze niet veel veranderd aan de gameplay. Het speelt nog steeds arcade-achtig, met een snufje realisme erin verwerkt. Het is misschien een tikkeltje moeilijker geworden om je auto op de baan te houden, maar dit hebben we niet echt goed kunnen vergelijken omdat we maar een minuutje of 20 geraced hebben. Het is wel nog steeds zo dat je kudo\'s kunt verdienen tijdens het racen en wanneer je de muur raakt begint er een tellertje te lopen. Tijdens deze periode is het niet mogelijk om kudo\'s te verdienen. De ranking is niet alleen maar op kudo�s gebaseerd, maar op het TrueSkill-ranking systeem van Microsoft. In het spel zijn ongeveer 80 supersnelle auto\'s te vinden en de wat langzamere auto\'s zijn er dus uitgehaald. In tegenstelling tot deel twee zul je ook in het begin gelijk met de snellere auto\'s kunnen racen. De snelheid-challenges zitten er nog steeds in en ook de cone-challenges zijn weer aanwezig om het uiterste te vergen van je stuurkunsten. Nieuw in het derde deel is de mogelijkheid om je eigen parcours in de steden uit te stippelen. Heb je genoeg van de standaard circuits? Dan klus je gewoon een eigen parcours en deze kun je vervolgens off- en online spelen.

Het online-gedeelte is nog belangrijker geworden in Project Gotham Racing 3. Er zijn een aantal nieuwe modes toegevoegd zoals bijvoorbeeld Elimination en Capture the Track. Bizarre heeft gekozen om maar acht spelers tegelijk te laten racen, omdat ze vonden dat dit voor de beste game-ervaring zorgt. We konden alleen maar via systemlink tegen elkaar racen, dus echt online racen hebben we niet kunnen proberen. Een andere optie die is toegevoegd is Gotham TV, dit maakt het mogelijk om te kijken naar andere mensen die aan het racen zijn. De planning is dat er 30.000 mensen tegelijk naar één race kunnen kijken.

Het enige wat een beetje tegenviel was het menu. Het zit niet heel erg logisch in elkaar en je moet even zoeken voordat je bepaalde functies hebt gevonden. Misschien is het gewoon een kwestie van wennen na het simpele menu van PGR2, maar het menu-systeem van PGR3 ziet niet zo simpel in elkaar als bij het vorige deel.