Gamescom 2024: Starship Troopers: Extermination

Oscar.

Iedereen kent de culthit film Starship Troopers wel. Ontwikkelaar Offworld is aan de slag geweest met het idee achter de film en heeft met zijn game Starship Troopers: Extermination een shooter neergezet die misschien wel even chaotisch was als de film.

In Starship Troopers: Extermination draait het vooral om, al dan niet in een team van 16 man, samen missies te volbrengen op planeten die vol met aliens zitten. Deze willen jou natuurlijk zo snel mogelijk dood hebben en ze zijn met duizenden. Je zult dus samen je een weg moeten banen en dat doe je vooral door middel van schieten, veel schieten.

Wij mochten een early developer build spelen waarbij wij met drie bots op pad mochten om bepaalde missies te gaan doen. En hoewel het spel verre van perfect was, gaf het al wel een goed beeld wat er van je verwacht werd en wat ik van het spel kon verwachten.

Alles draait om zoveel mogelijk bugs te schieten en dat kun je doen straks nadat je een keuze gemaakt hebt uit zes verschillende klassen. Elke klasse heeft natuurlijk zijn eigen wapens en specialiteiten, en het is wel handig dat je als team allemaal verschillenden kiest.

En daarna begint de lol. Je wordt ergens gedropt, je krijgt je missie te horen (verover dit checkpoint, pak ergens een pakket op, overleef waves van hordes bugs) en gaan met die banaan. Voordat je het weet heb je tientallen bugs op je scherm staan die allemaal naar je toe rennen en maar één missie hebben: je zo snel mogelijk dood hebben.

Zodra de game in de (virtuele) schappen ligt, zal Starship Troopers een singleplayer campagne hebben waarbij je wat achtergrondinformatie krijgt, wat uitleg hoe de game speelt en wat de mechanieken zijn. Daarna mag je snel aan de slag met de echte multiplayer.

Om het allemaal een beetje fris en uniek te houden, is de Galactic Front Campaign mode bedacht. Daarmee kun je clans oprichten tot 30 man en speciale missies samendoen. Elke campagne heeft zijn eigen verhaal, zijn eigen missies en een setje van activiteiten die wisselen per campagne, zodat je nooit twee keer dezelfde missies speelt.

Starship Troopers: Extermination komt op 11 oktober uit voor PlayStation 5, Xbox Series en Steam. Ik hoop wel dat de game dan in een verder gevorderd stadium zit dan de build die ik speelde, want die zat letterlijk en figuurlijk vol met bugs.