Spanje breekt Zwitserland in vijf minuten en staat in halve finales EK voetbal

heywoodu

Op het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen is gastland Zwitserland vrijdagavond uitgeschakeld. In Bern ging de ploeg onderuit tegen regerend wereldkampioen en topfavoriet Spanje, dat het lange tijd wel moeilijk had om hun klasse om te zetten in resultaten.

Spanje begon voortvarend aan de wedstrijd met een vroege strafschop, maar Mariona Caldentey mikte naast. Ondanks die misser domineerden de Spanjaarden de eerste helft volledig. Het middenveld - met Bonmatí, Putellas en Guijarro - hield Zwitserland in een ijzeren greep, maar tot doelpunten leidde dat voor rust niet. Twee pogingen op de paal en een knappe redding van keepster Livia Peng voorkwamen een Spaanse voorsprong.

Na rust brak Spanje eindelijk door: in de 65e minuut zette Aitana Bonmatí met een subtiele hakbal invaller Athenea del Castillo vrij voor het doel, en die faalde niet: 1-0. Slechts enkele minuten later profiteerde Claudia Pina van slordig Zwitsers balverlies. Ze haalde verwoestend uit van afstand en tekende voor een wonderschone 2-0, waarmee het duel was beslist.

Spanje kreeg zelfs nog een tweede strafschop, maar ook deze - ditmaal van Putellas - werd gemist. Zwitserland, dat vooral tegenhield en hoopte op een counter via de snelle tiener Iman Beney, kon uiteindelijk niets meer afdwingen. Toch verliet het gastland het toernooi met trots: onder coach Pia Sundhage leverde het team strijd en inspiratie - precies wat het vrouwenvoetbal in Zwitserland een boost moet geven.