Tour: Etappe 8 - De sprinters mogen weer

heywoodu

In de zevende etappe van de Tour de France pakte Tadej Pogacar na een fraaie finale de gele trui weer over van Mathieu van der Poel, die is hem nu wel definitief kwijt. Vandaag wordt het weer even wat rustiger, in theorie althans, want de sprinters mogen weer aan de bak.

Om 13.25 uur stappen de renners op in Saint-Méen-Le-Grand, wie kent het niet. Daar vandaan volgt een, voor zover mogelijk, nagenoeg vlakke rit van 171 kilometer, met een dikke vijftien kilometer voor de meet een klimmetje van de vierde categorie: minder dan een kilometer lang, gemiddeld vier procent, in principe ook voor de sprinters niet zo'n punt.

Men komt rond kwart over vijf aan in Laval, waar gesprint gaat worden voor de overwinning. Het loopt wel een klein beetje op in de finale, maar dan gaat het over een paar procent, niks om de rassprinters van te laten schrikken. Rellende_Rotscholier heeft op het FOK!forum uiteraard weer een veel meer uitgebreide voorbeschouwing staan, ook vandaag verwijzen we daar weer graag naar.

Het profiel van vandaag (Bron: Tour de France)
Het profiel van vandaag (Bron: Tour de France)

De route van vandaag (Bron: Tour de France)
De route van vandaag (Bron: Tour de France)