Green Deal EU verlegt problemen naar andere regio's
De EU wil in 2050 klimaatneutraal zijn en de natuur beter beschermen. Een internationaal onderzoeksteam onder leiding van de Rijksuniversiteit Groningen vreest dat de Green Deal van de EU ten koste gaat van andere regio's op de wereld.
De onderzoekers schrijven in het tijdschrift ‘Nature Sustainability’ dat de vermindering van de CO2-uitstoot en de renaturatie van gebieden hand in hand gaan met een lagere land- en bosbouwproductie. Om voldoende voedsel te produceren zal de vraag naar landbouwgrond buiten de EU toenemen. Hierdoor zal het milieu daar worden aangetast, zal de CO2-uitstoot in deze regio’s toenemen en de lokale biodiversiteit daar doen afnemen. Volgens onderzoekers wegen deze nadelen zwaarder dan de voordelen van de Green Deal.
De onderzoekers stellen een vermindering van de vlees- en zuivelconsumptie in de EU voor. Dit is de meest effectieve manier om de problemen aan te pakken. Consumentengedrag is van grote invloed op het milieu, en kan het verschil maken.