Twaalf kilo cocaïne in schip gevonden na 'onwaarschijnlijk verhaal'
In de nacht van 9 op 10 september heeft de Douane in het Westelijk Havengebied van Amsterdam twaalf kilo cocaïne onderschept op een schip afkomstig uit Colombia. Het incident kwam aan het licht toen een 48-jarige Rotterdammer probeerde aan boord van het schip te komen.
Zijn aanwezigheid werd door de Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) verdacht gevonden, vooral nadat hij een "onwaarschijnlijk verhaal" gaf over zijn bedoelingen. De man werd gearresteerd en zijn telefoon en voertuig werden in beslag genomen voor verder onderzoek.
Na de aanhouding werd een speurhond ingezet om het schip verder te doorzoeken. In een verborgen ruimte, een verlaagd plafond, werden twaalf blokken cocaïne ontdekt. De drugs zijn inmiddels vernietigd door de autoriteiten. Het schip stond al op de radar van de douane omdat het gezien werd als een 'risicoschip' vanwege de lading, de bemanning en de bestemming. Dergelijke schepen worden strenger gecontroleerd om drugssmokkel te voorkomen.
De Rotterdammer zal vrijdag 13 september worden voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Amsterdam, waar de verdere juridische stappen zullen worden besproken. Het onderzoek naar mogelijke medeplichtigen en de oorsprong van de cocaïne loopt nog.
Wat het 'onwaarschijnlijke verhaal' was is helaas niet bekendgemaakt.