[OS]Steenbergen 7e op 100 vrij, Schouten naar finale 200 school

Olga Kroeders

Tes Schouten plaatste zich op de vijfde dag van het olympisch zwemtoernooi voor de finale van de 200 meter schoolslag voor vrouwen. De Nederlandse, die begin dit jaar de wereldtitel pakte op deze afstand, won de halve finale waarin zij uitkwam in 2:22.74. Kate Douglass was de snelste in de halve eindstrijd. De Amerikaanse zwom naar. 2:19.74.

Marrit Steenbergen is er in het zwembad niet in geslaagd om een olympische medaille te pakken op de 100 meter vrije slag. De Nederlandse werd in de finale zevende in een tijd van 52,83.

De Olympische titel ging niet naar een van de favorieten maar naar Sarah Sjöström die in een tijd van 52,16 aantikte en op haar 30e haar tweede olympische titel pakte. Het zilver wwas voor Torri Huske, Siobhán Haughey uit Hong Kong veroverde het brons.

Zoals verwacht pakte Katie Ledecky de titel op de 1.500 meter voor vrouwen en verdedigde dus met succes haar titel. De Amerikaanse, die haar twaalfde olympische plak pakte, was een klasse apart en tikte aan in 15:30.02, een nieuw olympisch record,  Op tien seconden achterstand pakte Anastasia Kirpichnikova uit Frankrijk zilver. Het brons was voor de Duitse Isabel Gose.

De olympische titel op de 200 meter vlinderslag was voor de Franse publiekslieveling Léon Marchand. Marchand, die zijn tweede titel deze Spelen pakte, was favoriet Kristóf Milák de baas: 1.51,21 om 1.51,75. De Canadees Ilya Kharun zwom in 1,52,80 naar het brons.

Summer McIntosh plaatste zich als snelste voor de finale van de 200 meter vlinderslag voor vrouwen. De Canadese tikte aan in 2.04,87 en bleef als enige onder de 2.05. De Amerikaanse Regan Smith zwom de derde tijd in 2.05,39.

Hubert Kós heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 200 meter rugslag voor mannen. De Hongaar tikte aan in een tijd van 1.55,96. De Zwitser Roman Mityukov, die de snelste was in de series, ging als tweede door in 1.56,05. Ryan Murphy, die bij de Spelen van Tokyo nog zilver won, werd uitgeschakeld.