Voormalig Twente-trainer Spitz Kohn overleden

anoniem_22072019025900

De Luxemburgse oud-trainer van onder meer FC Twente en Ajax Spitz Kohn is zaterdag op 79-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Twente zaterdag. Hij was van 1965 tot en met 1979 actief als speler en (assistent-)trainer bij de Tukkers. Daar bereikte hij als hoofdtrainer in 1975 de finale van de UEFA Cup, waarin Borussia Mönchengladbach te sterk bleek.

Kohn keerde in 1982 terug in Enschede, maar degradeerde dat seizoen en pakte daarop zijn biezen. In 1984 werd de Luxemburger, die zijn carrière in Nederland in 1959 begon als speler van Fortuna Sittard, assistent-trainer van Leo Beenhaker bij Ajax. Na in 1988 als hoofdtrainer te zijn aangesteld eindigde hij een jaar later met zijn assistent Louis van Gaal als tweede in de competitie.

Kohn was ook nog kortstondig actief als trainer bij Go Ahead Eagles en Club Brugge, echter zonder succes. Hij kwam zestien keer uit voor het nationale elftal van Luxemburg.