Marchisio blijft positief over EK

Olga Kroeders

De Italiaanse middenvelder Claudio Marchisio blijft positief over de kansen van Italië op het naderende EK. De wereldkampioen van 2006 verloor gisteravond met 3-0 van Rusland.

"We hebben een sterke ploeg en moeten ons voorbereiden op het eerste EK-duel", benadrukte Marchisio na de flater tegen Rusland dat Italië de focus moet houden. "We weten nu wat we goed deden en waar we ons moeten verbeteren", aldus de middenvelder in Italiaanse media.

Italië liep vrijdag tegen de zwaarste nederlaag in drie jaar aan. "Het was een vreemd duel. We kregen die goals tegen, maar we hebben meerdere kansen gehad om op voorsprong te komen." Italië start het toernooi volgende week zondag met een loodzwaar duel tegen titelhouder Spanje.

"Rusland heeft de kansen goed benut", stelt de speler van landskampioen Juventus. "We hebben een aantal dagen om ons voor te bereiden op de openingswedstrijd tegen Spanje. We moeten verenigd blijven. Er is de afgelopen dagen veel druk op ons komen te liggen, maar het team heeft altijd goed getraind. We hebben nog tijd om aan ons spel te werken."