Uitslagen dag 10 - avond
Vanwege het grote programma op de Olympische Spelen zul je op FOK!sport een paar keer per dag een overzicht vinden van alle belangrijke gebeurtenissen. Hieronder vind je de uitslagen van de finales vanaf een uur of twee Nederlandse tijd tot nu. |
Atletiek, mannen
400 meter horden
1. Angelo Taylor (VS) 47,25
2. Kerron Clement (VS) 47,98
3. Bershawn Jackson (VS) 48,06
4. Danny McFarlane (Jam) 48,30
5. Louis van Zyl (ZAf) 48,42
6. Marek Plawgo (Pol) 48,52
7. Markino Buckley (Jam) 48,60
8. Periklís Iakovákis (Gri) 49,96
3.000 meter steeplechase
1. Brimin Kipruto (Ken) 8.10,34
2. M.Mekhissi-Benabbad (Fra) 8.10,49
3. R.Kipkemboi Mateelong (Ken) 8.11,01
4. Yakob Jarso Kintra (Eth) 8.13,47
5. Bouabdellah Tahri (Fra) 8.14,79
6. Youcef Abdi (Aus) 8.16,36
7. Ezekiel Kemboi (Ken) 8.16,38
8. Abubaker Ali Kamal (Qat) 8.16,59
Verspingen
1. Irving Saladino (Pan) 8,34 m
2. Godfrey Mokoena (ZAf) 8,24 m
3. Ibrahim Camejo (Cub) 8,20 m
4. Ngonidzashe Makusha (Zim) 8,19 m
5. Wilfredo Martínez (Cub) 8,19 m
6. Ndiss Kaba Badji (Sen) 8,16 m
7. Luis Méliz (Spa) 8,07 m
8. Roman Novotn (Tsj) 8,00 m
Atletiek, vrouwen
800 meter
1. Pamela Jelimo (Ken) 1.54,87
2. Janeth Jepkosgei (Ken) 1.56,07
3. Hasna Benhassi (Mar) 1.56,73
4. Svetlana Klyuka (Rus) 1.56,94
5. Maria Mutola (Moz) 1.57,68
6. Kenia Sinclair (Jam) 1.58,24
7. Joelija Krevsoen (Oek) 1.58,73
8. Tatjana Andrianova (Rus) 2.02,63
Polsstokhoogspringen
1. Jelena Isinbajeva (Rus) 5,05 m WR
2. Jennifer Stuczynski (VS) 4,80 m
3. Svetlana Feofanova (Rus) 4,75 m
4. Joelija Goloebtsjikova (Rus) 4,75 m
5. Monika Pyrek (Pol) 4,70 m
6. Carolin Hingst (Dui) 4,65 m
7. Silke Spiegelburg (Dui) 4,65 m
8. April Steiner (VS) 4,55 m
Discuswerpen
1. Stephanie Brown (VS) 64,74 m
2. Yarelis Barrios (Cub) 63,64 m
3. Jelena Antonova (Oek) 62,59 m
4. Song Aimin (Chi) 62,20 m
5. Vera Cechlová (Tsj) 61,75 m
6. Ellina Zvereva (WRu) 60,82 m
7. Li Yanfeng (Chi) 60,68 m
8. Mélina Robert-Michon (Fra) 60,66 m
Basketbal, mannen
Groep A
Argentinie - Rusland 91-79
Eindstand
plaats | land | punten | doelsaldo |
1 | Litouwen | 9 | 425-400 |
2 | Argentinie | 9 | 425-361 |
3 | Australie | 8 | 457-405 |
4 | Kroatie | 8 | 399-380 |
5 | Rusland | 6 | 387-406 |
6 | Iran | 5 | 323-464 |
Nummers 1,2,3,4 naar kwartfinales
Groep B
Griekenland - China 91-77
Angola - Spanje 50-98
Verenigde Staten - Duitsland 106-57
Eindstand
plaats | land | punten | doelsaldo |
1 | Verenigde Staten | 10 | 515-354 |
2 | Spanje | 9 | 418-369 |
3 | Griekenland | 8 | 415-375 |
4 | China | 7 | 366-400 |
5 | Duitsland | 6 | 330-390 |
6 | Angola | 5 | 321-477 |
Nummers 1,2,3,4 naar kwartfinales
Gewichtheffen, mannen
Tot 105 kg
1. Andrej Aramnau,WRu WR 200/236 436 kg
2. Dmitri Klokov,Rus 193/230 423 kg
3. Dmitri Lapikov,Rus 190/230 420 kg
4. Marcin Dolega,Pol 195/225 420 kg
5. Bachyt Achmetov,Kaz 190/225 415 kg
6. Igor Rasonorov,Oek 187/223 410 kg
7. Albert Koesilov,Geo 182/227 409 kg
8. Sergej Istomin,Kaz 181/225 406 kg
Handbal, mannen
Groep A
Polen -Frankrijk 30-30
Eindstand
plaats | land | punten | doelsaldo |
1 | Frankrijk | 9 | 148-115 |
2 | Polen | 9 | 147-128 |
3 | Kroatie | 6 | 140-115 |
4 | Spanje | 6 | 152-145 |
5 | Brazilie | 2 | 129-153 |
6 | China | 0 | 104-164 |
Nummers 1,2,3,4 naar kwartfinales
Groep B
Duitsland - Denemarken 21-27
Eindstand
plaats | land | punten | doelsaldo |
1 | Zuid-Korea | 6 | 122-129 |
2 | Denemarken | 6 | 137-131 |
3 | IJsland | 6 | 151-146 |
4 | Rusland | 5 | 136-131 |
5 | Duitsland | 5 | 126-130 |
6 | Egypte | 2 | 127-132 |
Nummers 1,2,3,4 naar kwartfinales
Hippische sport, springen
Landenwedstrijd
Eindstand
1. Ver.Staten wint na barrage 20 pnt
(Ward,Kraut,Simpson,Madden)
2. Canada 20 pnt
(Cone,Helselwood,Lamaze,Millar)
3. Noorwegen 27 pnt
(Endresen,Djupvik,Gulliksen,Hansen)
4. Zwitserland 30 pnt
(Liebherr,Schwizer,Schurtenberger,
Guerdat)
5. Nederland 34 pnt
(Hoorn,Houtzager,Voorn,Schröder)
Duitsland 34 pnt
(Ahlmann,Kutscher,Michaels,Beerbaum
7. Groot-Brittannië 37 pnt
(Skelton,Stockdale,Maher,Whitaker)
8. Zweden 38 pnt
(Eriksson,Schultz,Lundback,
Bengtsson)
Hockey, vrouwen
Groep A
China - Australie 2-2
Nederland - Spanje 2-0
Eindstand
plaats | land | punten | doelsaldo |
1 | Nederland | 15 | 14-3 |
2 | China | 10 | 14-4 |
3 | Australie | 10 | 17-9 |
4 | Spanje | 6 | 4-12 |
5 | Zuid=Korea | 3 | 13-18 |
6 | Zuid-Afrika | 0 | 2-18 |
Nummers 1 en 2 naar halve finales
Groep B
Groot-Brittanie - Verenigde Staten 0-0
Argentinie - Nieuw-Zeeland 3-2
Eindstand
plaats | land | punten | doelsaldo |
1 | Duitsland | 12 | 12-8 |
2 | Argentinie | 11 | 13-7 |
3 | Groot-Brittanie | 8 | 7-9 |
4 | Verenigde Staten | 6 | 9-8 |
5 | Japan | 4 | 5-7 |
6 | Nieuw-Zeeland | 0 | 6-13 |
Nummers 1 en 2 naar halve finales
Honkbal
Nederland - Cuba 3-14
Verenigde Staten - China 9-1
Softbal
China - Verenigde Staten 0-9
Canada - Japan 0-6
Venezuela - Australie 2-9
Tafeltennis, mannen
Finale, landenwedstrijd
China - Duitsland 3-0
Trampolinespringen, vrouwen
Eindstand
1. He Wenna (Chi) 37.80 pnt
2. Karen Cockburn (Can) 37.00
3. Jekaterina Khilko (Oez) 36.90
4. Olena Movtsjan (Oek) 36.60
5. Irina Karavajeva (Rus) 36.20
6. Luba Golovina (Geo) 36.10
7. Rosannagh Maclennan (Can) 35.50
8. Anna Dogonadze (Dui) 18.90
Turnen, heren
Ringen
1. Chen Yibing (Chi) 16,600
2. Yang Wei (Chi) 16,425
3. Aleksandr Vorobjov (Oek) 16,325
4. Andrea Coppolino (Ita) 16,225
5. Danny Pinheiro Rodrigues,Por 16,225
6. Matteo Morandi (Ita) 16,200
7. Robert Stanescu (Roe) 15,825
8. Jordan Jovtsjev (Bul) 15,525
Sprong
1. Leszek Blanik (Pol) 16,537
2. Thomas Bouhail (Fra) 16,537
3. Anton Golotsoetskov (Rus) 16,475
4. Marian Dragulescu (Roe) 16,225
5. Benoit Caranobe (Fra) 16,062
6. Dmitri Kasperovitsj (WRu) 16,050
7. Flavius Koczi (Roe) 15,925
8. Isaac Botella (Spa) 15,737
Turnen, dames
Brug
1. He Kexin (Chi) 16,725
2. Nastia Liukin (VS) 16,725
3. Yang Yilin (Chi) 16,650
4. Beth Tweddle (GB) 16,625
5. Anastasia Koval (Oek) 16,375
6. Ksenia Semenova (Rus) 16,325
7. Steliana Nistor (Roe) 15,575
8. Darija Zgoba (Oek) 14,875
Voetbal, vrouwen
Halve finale
Brazilie - Duitsland 4-1
Verenigde Staten - Japan 4-2
Beachvolleybal, mannen
Kwartfinales
Ricardo/Emanuel (Bra) - Gibb/Rosenthal (VS) 21-18,21-16
Marcio Araujo/Fabio Luiz (Bra) - Gosch/Horst (Oos) 22-20,21-17
Baanwielrennen, mannen
Ploegenachtervolging
1. GROOT-BRITTANNIE 4.16,977
(Bradley Wiggins,Thomas Gerraint,Ed
Clancy,Paul Manning)
2. DENEMARKEN 4.19,611
(Michael Moerkoev,Casper Jörgensen,
Jens erik Madsen,Alex Rasmussen)
3. NIEUW-ZEELAND 4.20,947
(Hayden Roulston,Jesse Sergent,Sam
Bewley,Marc Ryan)
4. AUSTRALIE 4.24,149
(Jack Bobridge,Graeme Brown,Luke
Roberts,Mark Jamieson)