Alves niet bij prijsuitreiking Gouden Schoen
![]() | Afonso Alves was gisteravond niet aanwezig bij het jaarlijkse voetbalgala in Hilversum, waar hij de Gouden Schoen in ontvangst mocht nemen. De aanvaller van sc Heerenveen, die boos is dat zijn club hem deze zomer niet liet vertrekken, meldde zich op het laatste moment af omdat hij geestelijk in de war zou zijn. |
Bij afwezigheid van Alves nam de selectie van Heerenveen de prijs in ontvangst uit handen van oud-voorzitter Riemer van der Velde. De trainer van Heerenveen, Gertjan Verbeek, was teleurgesteld dat de Braziliaan niet was komen opdagen. "Maar hij heeft de prijs wel verdiend, al keur ik zijn gedrag natuurlijk niet goed."
Guus Hiddink kreeg tijdens het voetbalgala de oeuvreprijs. De huidige bondscoach van Rusland kreeg de prijs voor zijn verdiensten voor het Nederlands voetbal.
De andere prijswinnaars waren al langer bekend. Achter Alves, die het afgelopen seizoen topscorer werd van de Eredivisie, kregen Phillip Cocu en Alex respectievelijk de Zilveren en Bronzen Schoen. Verder vielen Ibrahim Afellay (Talent van het Jaar) en Kevin Blom (Scheidsrechter van het Jaar) in de prijzen.