Ronaldinho verdient het meest
![]() | Ronaldinho is de best verdiende voetballer van dit moment, blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van het weekblad France Football. De Braziliaan onttroont David Beckham, die de lijst de afgelopen drie jaar aanvoerde. |
De rangschikking komt tot stand op basis van salaris, premies en publiciteitsinkomsten. Ronaldinho hield het afgelopen jaar 23 miljoen euro over aan zijn voetbalkunde; Beckham moet het met vijf miljoen minder doen. Afgelopen jaar verdiende Ronaldinho ‘slechts’ negen miljoen, maar een verbeterde verbintenis en vele reclamecontracten hebben hem van de elfde naar de eerste positie omhoog doen schieten.
Opvallend is de daling van Sol Campbell, Luis Figo en Roy Keane: allen zijn ver weggezakt. Daarentegen maken Wayne Rooney, Steven Gerrard en Harry Kewell een reuzensprong. Onder de trainers strijkt José Mourinho het meeste op: liefst 10,9 miljoen. Sven Göran Eriksson (6,9 miljoen) en Alex Ferguson (5,95 miljoen) volgen op gepaste afstand.
De topverdieners:
# | Speler: | Club: | Inkomsten (in miljoenen): |
1 | Ronaldinho | FC Barcelona | 23 |
2 | David Beckham | Real Madrid | 18 |
3 | Ronaldo | Real Madrid | 17 |
4 | Wayne Rooney | Manchester United | 16,1 |
5 | Christian Vieri | AC Milan/AS Monaco | 16 |
6 | Zinedine Zidane | Real Madrid | 15 |
7 | Alessandro Del Piero | Juventus | 11,5 |
8 | Frank Lampard | Chelsea | 9,8 |
8 | Thierry Henry | Arsenal | 9,8 |
10 | John Terry | Chelsea | 9,7 |