Kostelic pakt eindzege WB-slalom

Michel (Baraja)
Janica Kostelic heeft de wereldbeker slalom op haar naam geschreven. De Kroatische moest in het Finse Levi wel haar meerdere erkennen in Anja Pärson.

Pärson skiede een tweetal perfecte runs onder de goede omstandigheden in Levi. De Zweedse had na twee omlopen een bonus van 0,29 op Kostelic. Nicole Hosp finishte als nummer drie dankzij een bijna foutloze tweede omloop. Marlies Schild – Kostelic’ laatste concurrent voor de wereldbeker slalom – eindigde pas als vierde.

Kostelic wist dit seizoen slechts één slalom te winnen, maar pakt de wereldbeker door haar constantheid: ze eindigde iedere race op het podium. Komende week heeft de viervoudig olympische kampioene bovendien goede perspectieven voor de winst in de algemene wereldbeker.