Vanina Ickx naar DTM

Dennis (dennistd)
De geruchten waren er al, maar nu is het zeker: voor het eerst sinds 1995 zal er een vrouw haar opwachting maken in de DTM. Vanina Ickx zal komend seizoen met een Audi A4 DTM gaan rijden voor het team van Colin Kolles, die ook nog teambaas is van Midland F1. De Belgische is niet de eerste die de mannen wil laten zien hoe het moet: Michèle Mouton won als eerste en enige vrouw een race in het rallykampioenschap. In de jaren 90 zorgde de Italiaanse Tamara Vidali voor furore in de tourwagens.

"Michèle Mouton en Tamara Vidali hebben laten zien dat men zich als vrouw in een door mannen gedomineerde sport goed staande kan houden", verklaarde Audi Motorsportchef Wolfgang Ullrich. "Wij zijn ervan overtuigd dat Vanina Ickx erg succesvol kan zijn."

De dochter van voormalig F1-coureur en zesvoudige Le Mans-winnaar Jacky Ickx begon haar carriere in 1996, toen ze 21 jaar was. Na successen in de tourwagens behaalde ze onder andere een podiumplaats tijdens de 24-uur van Spa-Francorchamps. Ook nam ze al meerdere malen deel aan de 24-uur van Le Mans en de Dakar Rally. Vorig jaar liep ze achter het stuur van een LM P1-sportwagen maar net de titel mis in de Le Mans Endurance-Serie.

"Ik ben blij met de nieuwe uitnodiging om voor Audi in de DTM te gaan rijden, vertelt Vanina Ickx. "Naast de Formule 1 is de DTM de populairste internationale raceklasse – en zonder twijfel de zwaarste. Ik weet dat ik het in de DTM niet makkelijk zal hebben."

Met Vanina Ickx komt ook een nieuw team de DTM binnen. Colin Kolles heeft twee Audi A4 DTM-wagens uit 2004 gekocht, en zet deze als Audi-klantenteam in. Hoeveel potentie er nog in de tweedehands wagens zit, liet het Audi Sport Team Joest afgelopen jaar zien: Christian Abt werd op de Norisring tweede. Wie de tweede wagen zal gaan besturen is op dit moment nog niet bekend.