Badeend in vijver NAi

De badeend wordt gemaakt voor de Biƫnnale Estuare die op 1 juni van start zal gaan in de Franse steden Nantes en Saint-Nazaire en het hele gebied van de monding van de Loire. Hier doen ongeveer dertig kunstenaars uit de hele wereld aan mee.
De enorme gele eend met zijn oranje snavel en lieve zwarte ogen drijft vanaf Nantes de Loire in etappes van ongeveer tien kilometer naar Saint-Nazaire. De uitgegroeide badeend is 20 meter hoog, 26 meter lang en 19 meter breed. De grote knul of dame zal worden getrokken door een sleepboot. De aaibare badeend zal ongeveer drie maanden doen over een tocht van zestig kilometer en zal onderweg vijf keer voor twee weken aanleggen.
De kunstenaar heeft niet zomaar voor de gele badeend gekozen. De badeend is bekend bij alle nationaliteiten. " Iedereen heeft iets met een badeend. Hij is een glimlach voor de maatschappij in tijden van globalisering, waar de oceaan onze badkuip is ", aldus Hofman.
