Bos wil onderzoek naar Irak-beleid kabinet


"We hebben recent gezien dat wapeninspecteurs de Nederlandse regering hebben geïnformeerd. Tegelijkertijd heeft de regering dit nooit verteld aan het parlement, terwijl ze wél zeggen dat alles verteld is wat er te vertellen valt", aldus de sociaal-democraat.
Bos meent dat Nederland het mandaat in Irak niet moet verlengen: "Er is tijd genoeg geweest het gezag van de Verenigde Staten in te ruilen voor het gezag van de Verenigde Naties. Gebeurt dit niet, dan moet dit het einde van Nederland in Irak zijn." Hij uitte zijn vrees dat dit kabinet voor een verlenging zal pleiten.
De PvdA en andere oppositiepartijen stelden al eerder voor om een onafhankelijk onderzoek naar de rol van de inlichtingendiensten te starten, dit haalde destijds geen meerderheid in de Tweede Kamer.
Bos deed nog meer harde uitspraken, zo noemde hij het huidige kabinet ongeloofwaardig. Hij vindt dat premier Balkenende niet luistert naar het volk: "Wat mij stoort is dat hij zegt goed bezig te zijn en dus het volk nog maar eens gaat uitleggen waarom er bezuinigd wordt. Maar men weet wel dat het moeilijk gaat." Ook zei hij dat het optreden van de premier "heel dicht in de buurt van arrogantie" komt.