Gewonden na inademen chloordamp
Vijftien mensen zijn vrijdagmorgen in winkelcentrum De Meent in Papendrecht gewond geraakt doordat zij giftig perchloor hebben ingeademd. Het chloorgas was ontsnapt uit de machinekamer van een stomerij.
Alle gewonden, onder wie de eigenaar van de stomerij, zijn naar ziekenhuizen in de directe omgeving overgebracht. De eigenaar van de stomerij sloeg alarm toen hij bij het betreden van zijn winkel onwel werd.
Om half een heeft burgemeester Bruijn van Papendrecht het rampenplan in werking gesteld, zegt de politie. Het centrum, waar veertig winkels zijn gevestigd, is ontruimd. Brandweer en politie heeft ook de mensen uit de bovenliggende kantoren en appartementen geƫvacueerd.
De brandweer heeft het lek inmiddels gedicht. Er is in totaal veertig liter van de vluchtige chemische stof vrijgekomen, deelde burgemeester C. de Bruin van Papendrecht mee omstreeks 14.30 uur. Acht leden van de brandweer zochten, gehuld in gaspakken, naar het lek. Ondertussen strooien zij absorberende korrels op de vloer van het winkelcentrum om het perchloor "te vangen". Als dat klaar is, moet een gespecialiseerd bedrijf komen om de korrels af te voeren.
Het perchloor is gelekt uit een van wasmachines van stomerij BB. De Arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Het winkelcentrum blijft naar verwachting dicht tot het eind van de middag.