Yesilgöz meldt 'tientallen' nieuwe VVD-leden, maar partij telt 78 opzeggingen
VVD-leider Yesilgöz zei bij de start van de ministerraad dat haar partij er deze week "tientallen nieuwe leden" bij heeft gekregen. Uit navraag bij het partijbureau blijkt dat er in dezelfde periode ook VVD-leden hebben opgezegd. Vanaf de presentatie van de aangepaste kabinetsplannen op dinsdagavond tot en met donderdag kwamen er 78 opzeggingen en 21 aanmeldingen binnen.
Journalisten vroegen Yesilgöz of het een pittige week was voor haar partij. Ze noemde wat volgens haar goed ging voor de achterban. Zo zijn veel mensen blij dat er een oplossing is gekomen voor box 3, de vermogensbelasting, zei ze. Daarnaast meldde ze: "We hebben ook tientallen nieuwe leden erbij".
Opzeggingen VVD-leden sinds dinsdag
Het partijbureau houdt het ledenaantal bij sinds het kabinet de plannen presenteerde. Een woordvoerder van het partijbureau zegt dat de uitspraak van Yesilgöz gezien de cijfers niet onjuist is.
Volgens een woordvoerder van Yesilgöz loopt de partijleider er helemaal niet voor weg dat er ook leden opzeggen. Ze wilde alleen het beeld nuanceren dat de hele wereld deze dagen negatief is over de VVD.
Onvrede onder VVD-leden over box 3 en sociale zekerheid
Binnen de VVD is er ontevredenheid over het nieuwe pakket. Leden die de NOS sprak, zeggen dat appgroepen lijken te "ontploffen". Dat komt vooral doordat het kabinet aanvankelijk meer spaarders en beleggers belasting in box 3 wilde laten betalen. Ook valt het slecht dat onder meer verhuurders en mensen met een tweede woning meer moeten gaan betalen.
Andere leden vinden dat de bezuinigingen op de sociale zekerheid te makkelijk zijn losgelaten. Zij willen dat er op dat terrein toch wordt hervormd. Sommigen hebben het gevoel dat er een knieval is gemaakt richting oppositiepartij Pro, terwijl de VVD in de campagne beloofde die kant niet op te gaan.
Oud-bewindspersoon Fred Teeven zei deze week in Nieuws van de Dag: "Ik zie veel mensen afscheid nemen van de VVD. Als ze nog enige vertegenwoordiging willen overhouden in de Provinciale Staten, moeten ze wel uitkijken".
Karremans: 'roerige week' voor de VVD
VVD-minister Karremans van Infrastructuur sprak van een "roerige week" voor zijn partij. Volgens hem neemt veel onrust onder de achterban af als er wordt uitgelegd wat de VVD in de plannen heeft binnengehaald.
Karremans zegt dat de VVD last heeft van het beeld dat Pro zo positief is over het schrappen van de bezuinigingen op de sociale zekerheid. Als Pro zo positief is, denken rechtse mensen dat het pakket voor hen wel slecht zal uitvallen, redeneert hij. Volgens Karremans is er juist veel afgesproken voor de VVD-achterban, zoals een snelle overstap naar een vermogenswinstbelasting. "Dat sneeuwt een beetje onder, onder de glimlach van Jesse Klaver. Maar als je onder de motorkap kijkt, ligt er denk ik een stevig pakket."
Wat staat er in de aangepaste kabinetsplannen?
Vanaf 2028 komt er een vermogenswinstbelasting op aandelen. De bezuinigingen op de sociale zekerheid zijn definitief van tafel. Pro en Volt hebben gezegd de begroting van het ministerie van Sociale Zaken te steunen, maar zijn over de rest van de plannen nog niet overtuigd. JA21 noemt een deel van de financiering van de box 3-wijziging onacceptabel, omdat kleine beleggers erdoor worden geraakt. Pro had eerder gedreigd tegen het Belastingplan en de begroting van Sociale Zaken te stemmen als het kabinet de partij niet tegemoet zou komen.

Dilan Yesilgoz (@ WikimediaCommons en Pixabay bewerkt)
Dit trucje doen ze al 20 jaar met behoorlijk succes en de kiezers blijven er in trappen.
Zou me niks verbazen als die -79 fossielen die overleden zijn.
Wat en dom wicht is het ook. Zelfs onder de eigen partijleden scoort ze inmiddels Trumpiaanse populariteitscijfers.
De VVD is een partij die de normale rechts-geörienteerde mens doet denken dat ze hem/haar vertegenwoordigen maar niets is minder waar. Het is de partij van overheveling naar grootkapitaal, brievenbusfirmas en aandeelhouders en een actieve tegenstander van werknemers.
Er is een opmars van rechts nodig, maar die mag zeer zeker niet geleid worden door de VVD. Die partij heeft laten zien er enkel voor het pluche en lobby-geld te zitten en doen ons land in de verkoop.
En n Frankrijk zien we nu dat olie en water niet mixt
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
De coalitiepartijen (D66+VVD+CDA) komen samen uit op ongeveer 42 zetels (fors verlies t.o.v. eerdere peilingen en de Kamerzetels). Een kabinet die dus, theoretisch, nog niet eens op 1/3de steun van de bevolking kan rekenen...
Nadeel is dat al de minderheidscoalitiepartijen enorm in de min staan, dus die klampen zich aan elkaar vast.
De vvd heeft alweer grof verraad gepleegd aan hun kiezers, dus een electorale 'afrekening' is terecht.
Wat momenteel 'rechts' wordt genoemd is niet meer dan een worteltje voor verstandelijk uitgedaagden met een enorme haat richting alles wat er anders uitziet of anders leeft dan zij zelf. Gelokt door die blinde haat stemmen ze 'rechts' in de hoop dat er eindelijk iets aan al die anderen wordt gedaan.
Wat ze vervolgens krijgen is gewoon CDA/VVD-beleid en nét als het tegen de volgende verkiezingen loopt wordt de migratiewortel weer uitgehangen en simpel Nederland tuint er andermaal met open ogen in.
Het blijft overigens aandoenlijk hoe mensen die zitten te krijsen dat het allemaal rechts moet nog harder krijsen als het allemaal rechts gaat en we dus de rijkste procent van Nederland cadeautjes moeten geven die betaald moeten worden door de werknemer. Aandoenlijk hoe mensen die zichzelf rechts vinden staan te tieren dat de overheid controle moet krijgen over al die dingen die we net hebben geprivatiseerd omdat het wel erg links zou zijn om ze in overheidshanden te houden.
Misschien is het voor mensen die zichzelf 'rechts' noemen beter om gewoon een keer eerlijk te zijn, je wilt gewoon iedereen die anders is, anders denkt of anders leeft dan jij 'weg' hebben en daarmee laat je je vakkundig exploiteren door partijen die zeggen 'voor het volk' te zijn.
Vroeger hadden we de afspraak tussen Kerk en Kapitaal in de vorm van 'Houden jullie ze dom, dan houden wij ze arm'. Tegenwoordig is de afspraak tussen 'Rechts' en Kapitaal 'Houden jullie ze boos, dan houden wij ze arm'.
Al die tijd dat het publieke debat over migratie gaat gaat het niet over dingen als zorg, werknemersbelangen, onderwijs en nog heel veel meer écht belangrijke dingen en op al die terreinen kunnen CDA en VVD dus in alle rust lekker regeren, iedereen verdoet immers zijn energie met tekeer gaan over migranten en andere anderen.
Als er iets moet komen is dat niet iets links of rechts maar iets of iemand die de werknemer duidelijk maakt dat als je minder dan vijf keer modaal verdient je van 'rechts' meer te vrezen dan te verwachten hebt.
ledenvertegenwoordigers nul komma nul in de melk te brokkelen hebben, want De Grote Leider bepaalt. Alleen daarom al is de PVV fractie bij gemiddeld 40%(!) van alle kamerdebatten afwezig.Bijzonder hypocriet ook, dat Wilders op economisch vlak een uitgesproken links beleid 'voert'. Tussen aanhalingstekens ja, want hij doet er namelijk helemaal niks mee. Sterker nog, zou hij kunnen onderhandelen (zoals destijds voor Schoof 1) dan gooit hij die linkse economische standpunten als eerste overboord, want anders krijgt hij de overige rechtse fracties niet mee.
Wanneer wordt dat mens trouwens gewipt door de VVD? Zodat ik niet steeds die onmogelijke naam hoef te copypasten uit het nieuwsbericht. Want ik verdom het vooralsnog om een hotkey voor die naam aan te wijzen.
Poetin, ga weg. Alsjeblieft.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken