Rapport: Israël voert strategie om Palestijnse gemeenschap te vernietigen
De Israëlische mensenrechtenorganisatie B'Tselem stelt in een nieuw rapport, getiteld The Elimination Project, dat Israël op de Westelijke Jordaanoever een gerichte strategie voert om het Palestijnse collectief te doen verdwijnen. Het rapport, gepresenteerd op maandag 14 september 2026, is volgens The Guardian het meest omvangrijke werk dat B'Tselem sinds de oprichting van de organisatie in 1989 over de Westelijke Jordaanoever heeft gepubliceerd.
Volgens B'Tselem zijn de honderden wegblokkades, aardwallen en metalen hekken geen op zichzelf staande schendingen, maar onderdeel van een systematisch plan om land, cultuur en instituties van Palestijnen te ontmantelen en tegelijk de Israëlische controle over het hele gebied te bestendigen.
Vijf pijlers van de Israëlische strategie
B'Tselem onderscheidt in het rapport vijf onderdelen van het beleid op de Westelijke Jordaanoever. Ten eerste noemt de organisatie geweld en intimidatie door het leger en gewapende kolonistenmilities. Volgens een telling van persbureau AFP, gebaseerd op cijfers van het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid, zijn sinds 7 oktober 2023 1.108 mensen omgekomen op de Westelijke Jordaanoever, onder wie zowel burgers als strijders.
Daarnaast wijst het rapport op ernstige beperking van de bewegingsvrijheid: een netwerk van controleposten en meer dan 900 hekken bij de ingangen van Palestijnse dorpen en steden verdeelt de regio in geïsoleerde enclaves. Ook economische druk speelt volgens B'Tselem een rol, onder meer doordat werkvergunningen op grote schaal worden ingetrokken. Verder noemt het rapport sociopolitieke ontmanteling, onder meer door politieke partijen en burgerorganisaties strafbaar te stellen. Als vijfde pijler noemt B'Tselem etnische zuivering gecombineerd met gebiedsovername: systematische onteigening van land, sloop van huizen en gedwongen vertrek van bewoners, terwijl Joodse nederzettingen tegelijk worden uitgebreid.
Blokkade kost mensenlevens
De praktische gevolgen van de wegblokkades op de Westelijke Jordaanoever zijn zichtbaar op rijksweg 60 tussen Jeruzalem en Hebron. Bij de afslag naar het dorp Sa'ir plaatste het Israëlische leger vrijwel van de ene op de andere dag een zwaar stalen hek dat de doorgang blokkeert. Bewoner Heitham Adnan Murad moest zijn twaalfjarige dochter, die net was geopereerd, over het hek tillen om haar aan de andere kant in een wachtende auto te leggen. "Op weg naar het ziekenhuis was de weg nog open. Nu zijn we verrast dat hij is afgesloten", zegt hij. Reizigers moeten hun bagage te voet langs de blokkades dragen en vrachtwagens worden bij de hekken met de hand overgeladen.
De gevolgen zijn het ernstigst voor de gezondheidszorg. Hazim Al Shalaldah, medisch directeur van het Al-Mizan-ziekenhuis in Hebron, meldt grote vertragingen bij het vervoer van patiënten. In één geval duurde het transport van een gewonde uit een dorp op zes kilometer afstand twee uur. Toen de patiënt aankwam, was hij al overleden.
Verlies van land en inkomen
Ook de agrarische sector op de Westelijke Jordaanoever ondervindt zware hinder en schade. Bij de gemeente Halhul hebben radicale kolonisten illegale buitenposten opgericht die het Israëlische leger herhaaldelijk heeft ontruimd, maar waar de kolonisten steeds weer terugkeren. Palestijnse boer Mohammed Ali Sha'ban schat dat boeren in de omgeving zo'n 15.000 dunam land zijn kwijtgeraakt, een oppervlakte gelijk aan meer dan 2.000 voetbalvelden. Een dunam is een oud oppervlaktemaat uit het Ottomaanse Rijk, die in delen van het Midden-Oosten nog altijd wordt gebruikt.
Volgens Sha'ban kunnen boeren het land niet meer bereiken en worden ze bij een poging aangevallen door radicale kolonisten, die de oogst stelen en bomen ontwortelen. Hij schat de totale schade voor boeren in de regio op ruim 11 miljoen euro. Volgens B'Tselem zijn tot op heden minstens 75 Palestijnse gemeenschappen gedwongen verplaatst.
B'Tselem-medewerker Yair Dvir zegt dat de bewegingsbeperkingen niet alleen de toegang tot wegen raken, maar ook het hele dagelijkse leven en de economie treffen. Daardoor wordt de Palestijnse samenleving volgens hem steeds verder naar de rand van de ineenstorting gedrukt.
Ook Shai Parnes van B'Tselem benadrukte eerder tegenover de NOS dat Israël met de checkpoints elke stap van Palestijnen probeert te controleren. Daardoor is het voor bewoners van de Westoever vrijwel onmogelijk geworden om hun dag te plannen: boeren kunnen door langdurige sluitingen soms niet bij hun vee en gewassen, en sommige dorpen raken zelfs afgesloten van hun waterbronnen.
Ondanks voortdurend toezicht, onder meer door drones van kolonisten, wil Sha'ban zijn land niet opgeven. Hij zegt dat hij op vreedzame wijze zal blijven werken en op zijn land zal blijven wonen.

Israelische nederzetting op Westelijke Jordaanoever (@ יאיר דב - https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
Nogal logisch dat dus de UN en dergelijken deze NGO's als bron gebruiken. foto
Kortom, een NGO en rapporten dat een en al propaganda is.
Vooral die subsidies uit Ierland zegt boekdelen, dat een ontzettende haat heeft jegens Israel.
De Palestijnen accepteerden de resolutie niet en gingen boos de straat op joden aanvallen.
En zo is het gedonder begonnen.
Dit stukje geschiedenis weten velen niet of willen het niet weten.
[ Bericht gewijzigd door Spraypaint op maandag 14 september 2026 @ 22:46 ]
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
Dat hield dus in dat een aantal Arabieren moesten verhuizen naar elders (waar ze een stuk land kregen) maar exact hetzelfde geldde voor een aantal Joden.
Er is dus niemand voorgetrokken ofzo.
De Joden hadden ook enorm veel weerstand tegen het plan. Uiteindelijk gingen ze toch akkoord. De Arabieren gingen niet akkoord en gingen vervolgens ook nog eens boos de straat op en Joden aanvallen.
Nou, dat hebben ze geweten.
Als de Arabieren/Palestijnen gewoon akkoord waren gegaan hadden ze nu al 80 jaar een eigen erkende staat gehad.
Hier is tie:
foto
[ Bericht gewijzigd door Spraypaint op dinsdag 15 september 2026 @ 00:28 ]
foto
En ja, als je die battle verliest dan loop je de kans zelf verjaagd te worden en zo geschiedde.
Dat de Palestijnen nu enkel nog een klein stukje land overhebben is het gevolg van het verliezen van alle oorlogen tegen de Joden die ze zelf begonnen zijn. Zijn er een stuk of 5 geweest. De laatste was die van 2023.
Maar bedenk wel, als de Palestijnen die oorlogen gewonnen zouden hebben zaten de Joden nu opgesloten in Gaza. De situatie zou hetzelfde zijn geweest maar dan omgekeerd.
Of de Joden zouden zelfs compleet uitgemoord zijn.
Take your time and concentrate on it
Take a stand and make your hand a fist
We got a reason to resist
Jij wilt niet accepteren dat de Palestijnen niet enkel de deal weigerden, wat hun goed recht was, maar ook vervolgens de straat opgingen om Joden aan te vallen. En daar ging het fout voor ze.
Wat ze hadden moeten doen is terug naar de onderhandelingstafel, en er een betere deal uit proberen te halen.
Of ga jij nog wel met je buren in onderhandeling over een tuinschutting als ze je ramen ingooien en je huis in de fik proberen te zetten?
Nogmaals: stinkland.
Feit blijft dat het daarvoor gewoon Palestina was. Als jij morgen Belgie in fietst met een klein leger en gesponsorde wapens en Spraypaintië uitroept en tettert dat je een mandaat hebt, wil niet zeggen dat je daar automatisch moreel gelijk mee hebt.
Laat staan als je je niet aan de grenzen van dat mandaat houdt (Israel breidde zich meer uit dan vooraf vastgelegd).
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
Ps. Het is nogal een eenzijdige oorlog als je tegen boeren vecht, die zelf vooral vechten om een humaan leven te leiden.
Als zij nu eens niet contant dood en verderf zouden zaaien.
Take your time and concentrate on it
Take a stand and make your hand a fist
We got a reason to resist
Als iemand je wil doden moet je wel.
Misschien de enige oplossing: koloniseren, de terroristen wegvagen en leiden vanuit westerse normen en waarden.
Zullen ze short term niet blij mee zijn, maar op de lange termijn zullen de landen naast elkaar samen kunnen leven.
Andere oplossingen zijn welkom, want kolonisatie is een beetje kut, maar zou wel kunnen werken.
Take your time and concentrate on it
Take a stand and make your hand a fist
We got a reason to resist
Daarnaast, Arabs hebben in het verleden ook gewoon lijntjes getrokken en gekoloniseerd als de neten, dus leuk als jij daar tegen bent, maar zo werkt helaas de werkelijkheid. Als je als land oorlog voert tegen een anderen, en finaal de tering in gebeukt wordt, niet achteraf janken.
Als ze nou enkel zouden vechten tegen hamas, dan ja! Inmiddels is het alles behalve dat.
Ze stonden allemaal te juichen en feest te vieren.
Het feestje is inmiddels wel voorbij voor ze foto
In plaats van de boodschapper aan te vallen zou je ook gewoon het rapport kunnen lezen. Alles wat daarin staat kan namelijk simpel geverifieerd worden. foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken