Links blok nipt voor bij Zweedse verkiezingen, definitieve uitslag woensdag
Bij de Zweedse parlementsverkiezingen is nog altijd onduidelijk welk politiek kamp de nieuwe regering gaat vormen. Met een groot deel van de stemmen geteld heeft het centrumlinkse blok rond oud-premier Magdalena Andersson een kleine voorsprong op het rechtse kamp van premier Ulf Kristersson. De definitieve uitslag van de Zweedse verkiezingen wordt pas woensdag verwacht, wanneer ook de stemmen van Zweden in het buitenland zijn geteld.
Krappe marge tussen de blokken
Volgens de voorlopige zetelverdeling van de Zweedse kiesautoriteit komt het blok rond sociaaldemocraat Magdalena Andersson op 176 zetels, tegen 173 voor de rechtse regeringspartijen. Het Zweedse parlement telt 349 zetels; voor een meerderheid zijn er 175 nodig. Het verschil tussen beide blokken bedroeg maandagochtend volgens persbureau Reuters slechts 0,45 procent van de stemmen.
De sociaaldemocraten van Andersson zijn met 28,1 procent de grootste partij, ondanks een verlies van 2,3 procentpunt. Dat zou hun slechtste verkiezingsresultaat in meer dan een eeuw zijn. De conservatieve partij van premier Kristersson kreeg 19,9 procent van de stemmen.
Verlies voor rechtse populisten
De radicaal-rechtse Zweden Democraten van Jimmie Åkesson komen uit op 17,6 procent, tegenover 20,5 procent bij de vorige verkiezingen in 2022. Daarmee verliest de partij van Åkesson naar schatting elf zetels. De partij steunt momenteel de minderheidsregering van Kristersson zonder daar zelf deel van uit te maken.
Kristersson had toegezegd de Zweden Democraten voor het eerst een volwaardige regeringspositie te geven als het rechtse blok de verkiezingen zou winnen. Door het verlies van de partij lijkt die stap voorlopig van de baan.
Reacties van de kopstukken
"Als deze uitslag standhoudt, krijgt Zweden een nieuwe regering", zei Andersson zondagavond tegen haar aanhang. Kristersson gaf geen enkel teken dat hij zijn verlies erkent en wees op grote meningsverschillen binnen het linkse blok.
Ook inhoudelijk lopen de partners binnen het centrumlinkse blok uiteen: de Groenen en de Linkse Partij willen dat rijken meer bijdragen, terwijl de Centrumpartij tegen een miljardairsbelasting is. Andersson belooft meer geld voor welzijn en een eerlijker belastingstelsel, maar zegt dat Zweden zijn strenge migratiebeleid moet voortzetten.
Koers op buitenlandbeleid blijft vermoedelijk gelijk
Onafhankelijk van de uitkomst wordt verwacht dat Zweden zijn pro-Europese en pro-westerse koers voortzet. Deze uitslag zal naar verwachting weinig veranderen aan de steun voor Oekraïne. Wel blijft onduidelijk hoe de nieuwe regering omgaat met het migratiebeleid.

Zweedse verkiezingen (@Gemini-AI-impressie)
Ik neem aan dat ik er van uit kan gaan dat ook deze partij allen "radicaal" is volgens de zeer, zeer brede moderne definitie van "radicaal"- rechts?
Toen gingen die twee kneuters op de bank zitten genieten van een Caprisson.
[ Bericht gewijzigd door Stephan5 op maandag 14 september 2026 @ 17:02 ]
Een niet-rechtse partij.
Links = redders vd mensheid en allemaal universitair onderwezen
Rechts = baby vermoordende nazi's die alleen de basisschool hebben afgerond.
En zo kennen we links weer, ben je het niet met me eens dan moet je eigenlijk gewoon dood, maar dat mag je niet zeggen, dus schilder je ze af als mensen die geen recht hebben omdat ze het niet met je eens zijn.
Maar bijzonder genoeg zijn vrijwel alle (oud) dictaturen links, vrijwel alle genocidale regimes waren links, vrijwel alle aanslagen komen vanuit links en verdwijnen ook de meeste subsidies in de zakken van linkse partijen. Terwijl de meerderheid van de miljonairs en succesvolle ondernemers rechts zijn, ondanks hun gebrek aan intelligentie en vrijwel alle krakers, daklozen en arme wijken allemaal links zijn ondanks hun extreme intellect en empathie.
Alleen als een rechts persoon interpreteren we deze aantoonbare feiten natuurlijk helemaal verkeerd...
Tenzij je een partij als de VVD radicaalrechts noemt.
Verder is radicaal-rechts in Zweden niet te vertrouwen.
https://eenvandaag.avrotr(...)kzaam-blijven-164771
En wat is er "radicaal" aan om vast te willen houden aan de samenleving zoals die was?
Je riedeltje heb je wel erg snel ingezet. Ik snap dat de angst voor rechts bij jou diepgeworteld zit, maar anders kun je natuurlijk niet volhouden dat die 'cult' haar plan verder kan uitvoeren, zoals we dat nu in Engeland zien.
[ Bericht gewijzigd door Niels0Kurovski op maandag 14 september 2026 @ 19:05 ]
Hadden we dat hier ook maar, dan zouden veel meer mensen links stemmen.
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
Zo heeft links gedachtengoed massaal via asielmigratie en gezinshereniging de ooit progressieve landen behoorlijk naar rechts gestuurd. Dat had echt niet gehoeven.
En de activisten die het treintransport van afval van kerncentrales blokkeren. Gevolg is dat Duitsland helemaal all-in is gegaan voor Russisch gas, terwijl dat zeker nu bekeken natuurlijk een catastrofale keuze is geweest die Rusland van bergen geld heeft voorzien om de Russische beer oorloggereed te maken.
Links heeft het wel een beetje aan zichzelf te danken dat ze nu zo impopulair zijn.
Als links bepaalde dingen anders had gedaan, was het resultaat mogelijk ook heel anders. Dus je kunt de schuld bij rechts leggen maar ook naar je eigen strategie en keuzes toepassen. Dat lijkt mij veel wenselijker.
Voorbeeld: geen gezinshereniging, als je komt dan trouw/verloof je met een Nederlandse man of vrouw. Dan worden de kinderen ook bi-cultureel. Dat kan de assimilatie/integratie sterk bevorderen met als gevolg geen 'kutmarokkanen'-probleem. Of in elk geval een stuk minder. Nu krijgen veel kinderen met een Nederlands paspoort een in mijn ogen on-Nederlandse opvoeding en dat betekent grootschalige vernietiging van links gedachtengoed.
En daarnaast; alle universiteiten, hoge scholen en andere leergebieden: Alleen maar linkse rakkers die linkse ideeën uitspuwen.
1 sterke leider
1 minderheid is de schuld van alles
Maar wel in principe werken binnen de rechtstaat en de democratie.
Zoals de PVV naar mijn idee. Met een extreem rechts randje zosnel ze de macht hebben, maarja dat blijf je houden. En economisch gewoon rechts.
De AfD is dan weer een heel ander verhaal. Die hebben ook in hun programma geen behoefte de rechtstaat heel te houden. Die zijn gewoon extreem rechts.
FvD zijn extreem aan de coke. Die doen niet eens alsof ze een oplossing hebben anders dan zeggen wie er de schuld heeft.
Ik zit te wachten tot Antifa en XR samen een partij oprichten zodat we eindelijk ook weer eens een extreem linkse partij hebben in Nederland.
Zodat de normale mensen het midden ook weer serieus kunnen nemen.
Interessant toch?
Dat de mensen met meer tijd en intelligentie om na te denken, geneigd zijn de linker kant op te gaan.
Zonder niet westerse gelukszoekers was de stand 168 tegen 181. Rechts 13+
Met gelukszoekers 176 tegen 173. Links 3+
Probleem is alleen nu dat ze de komende jaren dus meer en meer gelukszoekers het land zullen binnen halen en op die manier hun voorsprong willen vergroten. Hopelijk "radicaliseert" de autochtoon harder dan dat ze mensen kunnen binnenhalen. Alleen op die manier is een burgeroorlog te voorkomen.
quote: De SP is daarom duidelijk: mensen die vluchten voor oorlog en geweld helpen we en vangen we humaan op, mensen die hier niet wat te zoeken hebben moeten zo snel mogelijk terug.
"Omvolking is nazi retoriek" enzovoort. En het gaat maar door.
Optie 1) Massa migratie gaat door, spanningen blijven oplopen en leiden tot burgeroorlogen. (Je kunt massa migratie niet blijven opdringen en dan verwachten dat de handdoek in de ring wordt gegooid door "rechts"). Op dat moment gaan de poorten volledig en onvrijwillig open, want geloof maar dat landen in het midden oosten en noord afrika dan nog meer mensen deze kant op sturen, alleen dit maal met de boodschap dat ze zoveel mogelijk moeten overnemen met zoveel mogelijk geweld. Mochten de linksen deze burgeroorlogen winnen dan zijn zij uiteraard als volgende aan de beurt om omgelegd te worden door de intussen meerderheid aan islamitische inwoners. Je ziet hetzelfde verhaal tenslotte in alle andere landen waarbij radicaal links een burger oorlog wint. Iran, Cuba, China, Soviet Unie, etc. De hardste roepers zijn niet meer nodig. Hun "useful idiot" periode is voorbij. Vanaf dat moment beginnen de dictaturen en is de omvolking in principe volledig geslaagd. Mocht de kant van het gezond verstand winnen, dan kunnen we eindelijk europe terug krijgen, alleen gaat dit heel veel mensenlevens kosten.
Optie2) De minst gewelddadige optie, massa remigratie. We sturen er zoveel mogelijk terug voordat ze de overhand krijgen en ons in een geweldspiraal werpen. Radicaal links gaat hier overigens nooit mee akkoord, het is tenslotte een cult van het geweld. Maar zolang ze niet meer de overhand hebben en politiek lam worden gemaakt zijn ze wel te managen. Ook zij zullen moeten gaan inzien dat het toch opeens een stuk veiliger is op straat, dat vrouwen niet meer massaal worden verkracht. De waarheid staat aan de kant van de mensen met gezond verstand.
Doe het zelf.
Door een groep mensen om hun religie te haten ben je voor mij extreemrechts.
Deden ze 80 jaar terug ook.
Ik denk niet dat mensen migranten haten vanwege hun religie, maar eerder vanwege het geweld dat ze meebrengen.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken