Talkshow schrapt interview Democratische senaatskandidaat na druk Trump-regering
Presentator Jimmy Kimmel heeft een interview met de Democratische senaatskandidaat James Talarico uit de aflevering van zijn programma geschrapt. Kimmel maakte dat woensdag bekend in zijn talkshow op de Amerikaanse zender ABC. Het gesprek, dat donderdag zou worden uitgezonden, verschijnt in plaats daarvan alleen op YouTube.
Volgens Kimmel is de reden hiervoor druk vanuit de regering-Trump. Mediatoezichthouder FCC zou hebben gedreigd met maatregelen tegen Kimmel, zijn programma, zender ABC en de regionale ABC-partners. De FCC heeft nog niet gereageerd op die beschuldiging.
Democratische senaatskandidaat strijdt om zetel in Texas
De Democratische senaatskandidaat is momenteel volksvertegenwoordiger in Texas en strijdt om een senaatszetel tegen de Republikeinse procureur-generaal van Texas, Ken Paxton.
Tijdens zijn monoloog zei Kimmel dat hij al meer dan twintig jaar zonder problemen Amerikaanse kandidaten voor een politiek ambt interviewt in zijn talkshow. Hij noemde daarbij ook Donald Trump, die hij in 2015 interviewde toen Trump meedeed aan de voorverkiezingen voor het presidentschap.
FCC eerder in conflict met Kimmel
Volgens Kimmel heeft de FCC hem, zijn programma, zender ABC en de regionale stations bedreigd vanwege gebruikelijke redactionele keuzes en het uitnodigen van gasten die de toezichthouder niet zinnen. Hij besloot het interview uit de aflevering te halen om problemen voor lokale ABC-partners in Texas te voorkomen.
De aanleiding voor de beslissing ligt in aanhoudende problemen tussen ABC en de FCC. De zender ligt al maanden in de clinch met FCC-voorzitter Brendan Carr, die door Trump is aangesteld.
Het is niet de eerste keer dat Kimmel onder vuur ligt van de toezichthouder. Vorig jaar september werd zijn talkshow tijdelijk geschrapt na een opmerking over de moord op conservatieve activist Charlie Kirk. Kimmel zei destijds dat de regering-Trump diens dood uitbuitte. Na zware druk haalde ABC hem voor onbepaalde tijd van de buis.
Die beslissing leverde een storm aan reacties op. ABC-eigenaar Disney kreeg veel opzeggingen en Hollywood-acteurs spraken hun steun uit voor Kimmel, die zijn programma terugkreeg. President Trump reageerde daarop zelf op zijn platform en noemde Kimmel "Fake News Jimmy Kimmel".
Toezichthouder onder kritiek
In de Verenigde Staten geldt de FCC formeel als onafhankelijke toezichthouder, maar critici zeggen dat dit nu niet het geval is. De voorzitter is door Trump aangewezen en de koers van de organisatie wordt volgens critici sterk beïnvloed door de regering.
FCC-commissaris Anna Gomez, aangesteld door voormalig president Joe Biden, veroordeelde de "intimidatie door de FCC" in een verklaring naar aanleiding van Kimmels aankondiging. De Democratische senaatskandidaat noemde de gang van zaken tegenover de Amerikaanse zender MS NOW een "gevaarlijke vorm van cancel culture".
Het is niet de eerste keer dat een talkshow een interview met de Democratische senaatskandidaat van de buis haalt. In februari trok presentator Stephen Colbert bij de Amerikaanse zender CBS zijn interview met Talarico terug.

Jimmy Kimmel (@ Erin Scott - TheWhiteHouse)
foto
vosss is de naam, met dubbel s welteverstaan.
#boomerangeffect
[ Bericht gewijzigd door RRRobert op vrijdag 11 september 2026 @ 08:55 ]
Ik krijg het vermoeden dat die op YouTube nu meer kijkers zal krijgen dan hij anders had gehad inclusief televisie.
Als vadertje Overheid zegt "je mag daar niet kijken", loop er dan niet heen maar ren. (Een neem een camera mee op het op te nemen wat je "niet mag zien")
Geen enkele machthebber zou enige invloed mogen hebben op media, je ziet in dictaturen exact waar dat op uitdraait.
Wat er gebeurde bij ON (en ik later pas gezien heb) was net zo goed verheerlijking als de genocide was in Gaza.
Maar ja, zo rolt rechts. Als een mening ze niet aan staan, gewoon verbieden, en op die manier het de politieke tegenstanders zo moeilijk mogelijk maken.
Geen of onvoldoende feitencheck
Geen hoor- en wederhoor
Misleidende of niet-controleerbare informatie
Presentatie van complottheorieën als feit
2. Structurele overtreding van de NPO-journalistieke code
Onvoldoende scheiding tussen opinie en verslag
Niet voldoen aan eisen van betrouwbaarheid, controleerbaarheid en objectiviteit
Herhaald patroon van onprofessionele journalistiek
3. Overtreding Mediawet 2008
Artikel 2.1: publieke omroepen moeten zorgvuldig, pluriform en controleerbaar informeren
Artikel 2.24: naleving van journalistieke normen
ON! voldeed structureel niet aan deze wettelijke verplichtingen
4. Niet naleven opgelegde verbetermaatregelen
5. Financiële regels overtreden (onrechtmatige besteding + slechte verantwoording)
Niet vanwege de personen die uitgenodigd worden, maar vanwege de opzet.
Veel suggestie, geen hoor-wederhoor, de financiering dubieus, etc.
vosss is de naam, met dubbel s welteverstaan.
Dat doet niet ter zake, ik ben geen president, heb niet die ambitie, maar mag best een mening over hem als persoon en over zijn gedrag uiten. En de shit die hij veroorzaakt overschaduwt wat mij betreft de positieve effecten die hij heeft. Dus ja, het is maar net hoe je 'succesvol' definieert.
Mensen die het over "main stream televisie" hebben zijn over het algemeen niet in staat om door het narratief heen te prikken en de waarheid die eronder ligt tot zich te nemen. Trump heeft 'fake news' bijna uitgevonden, dus als ik moet kiezen tussen "main stream televisie" en de onzin die die man allemaal uitkraamt, dan kies ik voor dat eerste.
Wordt wakker mensen.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
Fout op fout, hoeveel kansen moeten ze nog krijgen?
Als ik mij hier op Fok! niet gedraag en continue de regels overtreed krijg je ook een Ban
Hier wordt gewoon iemand omdat het Trump niet bevalt geschrapt.
Dat het ronduit slechte televee is van ons belastinggeld, tot daar aan toe. Dat is Kimmel ook.
Beide met oppervlakkige statements en smakeloos en polariserende opmerkingen.
Maar ja, om ze nou censureren..... Dit gaat gewoon een verkeerde kant op zo.
[ Bericht gewijzigd door Jaeger85 op vrijdag 11 september 2026 @ 12:47 ]
Op naar 4 euro voor een liter benzine
MCB radio 747KHz Middengolf
foto
Nu is t Trump die via overheidsinstanties druk opvoert om talkshowhosts die hem niet gezind zijn te laten verwijderen...dat is dus een hele andere orde dan commerciele omroepen die keuzes maken
Als één partij aangeeft geen interesse in (bijvoorbeeld) een interview te hebben, dan betekent dat niet automatisch dat je de volledige zendtijd aan de andere partij kan spenderen. Het betekent gewoon dat je de aandacht aan andere zaken kan spenderen die niet direkt met de verkiezingen te maken hebben. En daar is Jimmy met z'n TDS ook niet toe in staat.
[ Bericht gewijzigd door Mr.MojoRisin op vrijdag 11 september 2026 @ 15:10 ]
En ze hadden ook echt dat fragment van Hitler nodig om zo iets aan te tonen hoor.
Nee ze hebben niet Hitler verheerlijkt maar ze staan al op de radar en als ze dan toch zo dom zijn om dat te gebruiken tja..... En hou toch op met Trump man, die gast is gestoord met zijn gedrag.
Net als veel anderen die het nooit kijken.
Ik zei toch ook al dat ze toegaven fouten te hebben gemaakt, die allemaal hersteld zijn. De waakhond zei kort geleden nog dat ze goed bezig waren. Dat hebben ze zwart op wit. Dat neemt de rechter echt mee hoor. En nogmaals, de andere omroepen zijn zogenaamd zo heilig, maar dat laten ze maar even voor het gemak. En dat de politiek zich ermee ging bemoeien is ook helemaal niet zo als het hoort. Links kan gewoon niet tegen een ander geluid.
En over Trump, ik zei net dat hij ook censuur toepast. Dat is ook net zo fout.
Ik heb het proberen te bekijken, maar het is gewoon tenenkrommend slecht en ze zijn gewoon mensen tegen elkaar op aan het zetten, zelfs Powned doet het beter.
Tevens heb ik die andere televisies programma nog nooit een programma zien maken over hoe duur een pretpark is. Powned heeft het 1 keer geprobeerd door god nondeju een bad te vullen met water, zo ver ik het mij kan herinneren hebben ze zo iets daarna niet meer geflikt
Ze zijn gewoon hun zakken aan het vullen met belastingcenten. Dus als ze weg moeten eigen schuld dikke bult. Je kunt de situatie Trump niet vergelijken met ongehoord Nederland ( althans dat vind ik ).
Reden om het alleen op YouTube uit te zenden: de FCC-regel over equal time.
Als een tv-station met FCC-licentie zendtijd geeft aan één kandidaat, moeten tegenkandidaten dezelfde kans krijgen. Nieuwsinterviews zijn daarvan vrijgesteld. Talkshows hadden tot januari 2026 ook zo'n uitzondering.
En ik kan je op een briefje geven dat ze nu all-in gaan op het verbieden van Fvd. En als dat lukt, daarna de PVV. Hoezo democratie?
The person most likely stopping you, is you.
Begrijp mij niet verkeerd, want ik ben tegen censuur en van verbieden ben ik ook niet zo een voorstander van
Maar zoals ik al zij, als ik te vaak op Fok! uit de bocht zou schieten dan word ik ook gebannen en mag ik ook even niet mee doen.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken