Feyenoord deelt stadionverboden uit na vuurwerk bij Cambuur
Feyenoord heeft enkele tientallen supporters in beeld die mogelijk een stadionverbod krijgen naar aanleiding van het vuurwerkincident tijdens de uitwedstrijd bij SC Cambuur. De Rotterdamse club onderzoekt al een week camerabeelden en is nog bezig met het identificeren van betrokkenen. Bij de wedstrijd in Leeuwarden raakten meerdere Cambuur-supporters gewond doordat vuurwerk vanuit het Feyenoord-vak werd afgestoken.
Landelijk stadionverbod voor geïdentificeerde supporters
Bij de mensen die inmiddels zijn geïdentificeerd wordt de uitkaart ingenomen. Zij krijgen daarnaast een stadionverbod voor de thuiswedstrijden in De Kuip. Feyenoord meldt hen bovendien bij de KNVB aan voor een landelijk stadionverbod.
Het gaat niet alleen om supporters van wie Feyenoord en de politie hebben vastgesteld dat zij daadwerkelijk vuurwerk of fakkels hebben afgestoken. Ook supporters die de actie volgens de club bewust mogelijk hebben gemaakt, kunnen worden bestraft.
Op de camerabeelden is volgens Feyenoord te zien dat sommige supporters de actie coördineerden of grote vlaggen langdurig omhoog hielden. Daarmee zouden zij ervoor hebben gezorgd dat degenen die het vuurwerk afstaken buiten het zicht van de camera's konden blijven.
Feyenoord heeft ook mensen in beeld die rond het vuurwerkincident plotseling bivakmutsen droegen in het uitvak. Het dragen van gezichtsbedekkende kleding op de tribunes is op basis van de KNVB-voorwaarden verboden.
Bij het incident raakten aanvankelijk vijf Cambuur-supporters gewond; dat aantal liep volgens de club later op tot zeven gewonden . Zij liepen brandwonden, gehoorschade en oogletsel op. De wedstrijd werd na twaalf minuten stilgelegd nadat vanuit het Feyenoord-vak op grote schaal vuurwerk was afgestoken. De KNVB noemde de gebeurtenissen in een verklaring "verschrikkelijk" .
Geen supporters mee naar uitwedstrijden
Feyenoord nam eerder al maatregelen naar aanleiding van de gebeurtenissen in Leeuwarden. De club besloot geen supporters mee te nemen naar de komende twee uitwedstrijden.
Het onderzoek naar de gebeurtenissen bij Cambuur is nog niet afgerond. Feyenoord verwacht daardoor dat het aantal supporters tegen wie maatregelen worden genomen nog kan veranderen.

Vuurwerk tijdens een voetbalwedstrijd (@Gemini-AI-impressie)
Ach ja het pigment matcht, dus er is geen debat, geen heisa, het is alweer vergeten...
Dit is niet het eerste "incident" bij Feyenoord.
- AD bedreigd waarna hij opstapte
- Andere supporters bedreigd en hun bezittingen vernield
- Scheidsrechter bij een toernooi zwaar mishandeld
En zo kan je nog een heel boek erover schrijven. Zie ook de docu van Boos over Feyenoord.
Ik hoor van bronnen inside Feyenoord dat er gewoon te veel tuig rondloopt, hun vrije gang kunnen gaan en het verpest voor de rest. Het is een kwestie voor tijd voordat er doden vallen, al dan niet door een doorgesnoven gek die met cobra's gaat gooien. Zie ook Derksen gisteren bij VI.
En zo kun je ook een boek schrijven over alle Feyenoordsupporters die zijn opgepakt en veroordeeld. Die bedreiging waar je het bijvoorbeeld over hebt:
Man (24) aangehouden voor delen van 06-nummer Feyenoord-directeur
Daar heb je geen bronnen bij Feyenoord voor nodig, iedereen met een beetje gezond verstand weet dat er bij voetbalclubs (met name bij Ajax, Feyenoord, Utrecht en ADO) gevaarlijke figuren rondlopen. En even ter informatie: die doden waar je het over hebt zijn al gevallen.
Ik zie zelf persoonlijk de Engelse aanpak wel zitten, maar goed. Dat zal hier nooit gebeuren. Dan moeten de heren ambtenaren een keer gaan werken foto
Zijn ambtentaren ook de schuldigen dat onze volksvertegenwoordigers er muisstil over zijn? Stel dat de daders Marokkanen waren.
"Tientallen mensen die Te Kloese hebben benaderd, hebben van de politie een sms gekregen met de oproep om daarmee te stoppen en hem met rust te laten."
Sow sow, daar raken we allemaal van onder de indruk.
We hebben snelrecht in Nederland, dat wordt vaak genoeg gebruikt, maar de daders lopen nog steeds vrij rond. Dat zegt genoeg.
Die hebben het afgelopen WK bij iedere wedstrijd van Marokko steden in Nederland, België en Frankrijk geterroriseerd. Daar is ook nauwelijks wat tegen ondernomen.
Pas wanneer wordt bepaald dat de evenementenvergunning van de club wiens supporters er een kolerezooi van maken voor pakweg een half jaar wordt ingetrokken zul je eens zien hoe snel zo'n club in de meewerkende modus komt.
In de huidige setting raakt het de clubs noch de KNVB al slaan de supporters aan het moorden en dus doen de clubs en de KNVB helemaal niks.
Tijdens de huldiging van PSV in 2025 werd er een agent neergestoken
Hooligans die het partijkantoor van D66 slopen afgelopen september op het Malieveld
Feyenoord hooligans die het geweldsmonopolie hebben rond Feyenoord.
En zo kan je een heel boek over schrijven of nog meer Boos docu's over maken.
En jouw antwoord is dan: "ja maar het is wel eens gegaan over dit in de Tweede Kamer"
Dat is bagatelliseren van het probleem
Ze hebben hem "benaderd". Wat zullen deze Feyenoord hooligans naar hem gestuurd hebben? Zou het in de trant zijn van "kut Kloese, ik ben het niet met je eens *insert onderbouwd betoog*
Zeker met het oog genomen dat de vorige AD opgestapt is en ontslag heeft genomen omdat hij zich niet meer veilig voelde om zijn werk te doen.
Ben je zo naief of is dit een act?
Bron?
Onzin:
https://www.rtl.nl/nieuws(...)oetbalhooligans-maar
Dat was mij reactie op jouw bewering dat onze volksvertegenwoordiger er muisstil over zijn. Leuke poging om mijn woorden te verdraaien. foto
foto
Dat je dit soort tuig verdedigt en het probleem ontkent zegt genoeg
En kom aub niet met het gelul over 'de goeden die onder de kwaden lijden'; de massaliteit van dit wangedrag was dusdanig groot dat je mij niet wijs maakt dat niemand hier verder vanaf wist.
foto
Nee hé? foto
Er is een scheidsrechter zwaar mishandeld op een toernooi
Er zijn meerdere AD's die bedreigd zijn waarvan er een is opgestapt en ontslag heeft genomen
Er zijn 8 gewonden omdat dit soort tuig vuurwerk afschoot op het thuispubliek van Cambuur
De reactie van Dikkeder: Het valt allemaal wel mee
Er is duidelijk dat er hooligans op het Malieveld waren, dat er rellen waren. Maar jij wilt nu gaan beweren dat deze hooligans er niks mee te maken hebben? foto
Feyenoord-supporters krijgen taakstraf voor mishandelen scheidsrechter
Die nare berichten waren blijkbaar niet zo strafbaar als de krantenkop waarop jij je baseerde deed voorkomen.
En het onderzoek daarnaar is in volle gang, maar jij roept op basis van jouw onderbuikgevoel dat er niets gaat gebeuren, en dat is gezien de vele veroordelingen van voetbalsupporters in het verleden nergens op gebaseerd.
Waar zeg ik dat het meevalt? Ik zegt dat je niet uit je nek moet lullen en instanties even de tijd moet geven om onderzoek te verrichten.
'Ja er waren voetbalsupporters aanwezig op het Malieveld.'
Lees: NUL bewijs. Je roept maar wat. foto
Heb je al bewijs gevonden voor die neergestoken agent bij de huldiging van PSV vorig jaar?
Echt lachwekkend dat jij zaken verzint terwijl er zoveel misdragingen zijn van voetbalsupporters die wel daadwerkelijk hebben plaatsgevonden.
"Het onderzoek is in volle gang" is een slap excuus van "we kijken wat we kunnen doen". Hooligans (vooral bij Feyenoord) hebben een geweldsmonopolie.
Het is een kwestie voor tijd voordat er doden vallen dmv zwaar vuurwerk en de overheid en de politiek weet opnieuw niet daadkrachtig over te komen of verder dan een foei en een tik op de vingers.
Slagveld rond Philips Stadion: PSV-fans vechten met ME, één agent gestoken https://share.google/Acjwo92ZO434QMDD6
De discussie houdt voor mij op. Als je gaat ontkennen dat ondanks dat er hooligans op het Malieveld waren, deze niks te maken hadden met de rellen dan ben je voor mij af.
"Ook fotografen en videografen zijn aangevallen', klinkt het. 'Eén fotograaf is door tien mannen in elkaar geslagen, de apparatuur is vernield en hij heeft alle kaarten en spullen moeten afgeven.' Het is onduidelijk of de spelersbus van PSV nog wel naar het Philips Stadion komt. De spelers en staf zitten in een gewone touringcar, om onderweg niet herkend te worden."
Volgens jou hebben hooligans hier niks mee te maken
Wel had het uit vak leeg gemoeten. Maar scheidsrechters en lokale driehoeken hebben geen ballen. Verschuilen zich achter het "protocol". Zie ook een Halsema die bij elke "crisis" bang is om daadkrachtig over te komen. Zoals de BLM demonstratie in maart 2020 waar ze bang was dat ze politieke kop van jut zou worden uit Den Haag (gelukkig was er Grapperhaus) die hier dunnetjes over ging
Er gebeurt niets!
De politiek is muisstil!
Whatabout de Marokkanen?
Ja oké ze krijgen wel straf maar niet genoeg straf. <- hier zit je nu.
foto
Helemaal van de leg omdat een politieonderzoek langer dan twee dagen duurt. foto
Wederom: er zijn al doden gevallen. Het feit dat je dat niet weet geeft aan dat je geen idee hebt waar je over praat.
Lees: het is een onbevestigd gerucht, maar 'het hep op internet gestaan' dus praat jij het klakkeloos na.
Drogreden: doelpalen verplaatsen. Je bewering was: 'hooligans die het partijkantoor van D66 slopen afgelopen september op het Malieveld'. Ten eerste staat het D66-partijkantoor niet op het Malieveld, ten tweede heb je tot nu toe NUL bewijs geleverd dat hooligans het D66-partijkantoor (die niet op het Malieveld staat) hebben gesloopt. Er waren voetbalsupporters op het Malieveld, verder kom je niet. Je lult maar wat.
De scheidsrechter heeft in principe slechts de richtlijnen van de KNVB op te volgen en dat heeft hij gedaan. Waar het fout gaat is dat die richtlijnen dus te kort schieten. Ik ben het eens met de constatering dat de mensen die gaan over de openbare orde en veiligheid hier ook ernstig tekortschieten.
Ik kan niet anders concluderen dat jij het geweld van hooligans maar al te graag wilt bagatelliseren, dat zegt genoeg over jou.
'Er staat op internet dat het op internet hep gestaan' foto
Dus je geeft toe dat voetbalsupporters met grote regelmatig gestraft worden voor hun misdragingen en dat jouw eerdere conclusie dat het met een sisser zou aflopen omdat er nog niemand is opgepakt na een paar dagen nergens op slaat? foto
Dus, ja. Ieder lid van de Staten Generaal is een ambtenaar.
Op deze website staat een links die verwijst naar de Insta post van die radicals, dat het wel mee viel. Dat een vuurpijl in je gezicht niet zo erg is.
https://www.instagram.com/rotterdamradicals/
Op diezelfde website staat het retouradres van deze webwinkel, het is in Dordrecht.
Op www.sidn.nl kan je de eigenaar van de website vinden.
Houder Damian Kruithof, Rotterdam Radicals
Die gast staat op linkedin als eigenaar van een een kleding webwinkel.
https://www.linkedin.com/in/damian-kruithof-110493367/
Hij zoekt een baan.
Ik persoonlijk zou hem die baan niet geven maar hem wel aanspreken op zijn gedrag indien hij bij mij zou solliciteren.
[ Bericht gewijzigd door Farth-vader op vrijdag 28 augustus 2026 @ 23:42 ]
Wel krijgen de meeste een rijkspas, boa's overigens niet. Die vallen onder de gemeente en handhaven de APV o.a
Plus; de gemeente is óók het rijk. Hoe weinig kennis heb je?
Onze gekozen volksvertegenwoordigers in de Staten der Generaal werken voor ons. In de trias politica controleren zij de regering. Terwijl rechters toetsen aan wetgeving. Deze mensen zijn dus geen ambtenaren en verdienen een schadeloosstelling van bijna 2 ton euro per jaar. Ook delen ze niet mee met een CAO.
Een overheidsorgaan als een gemeente is geen lid van het rijk. Het is een decentrale overheidsorgaan dat zijn eigen wetten maakt, met een eigen bestuur en gekozen volksvertegenwoordiging. Ook krijgen ambtenaren bij een gemeente geen rijkspas en delen ze niet met CAO van rijksambtenaren.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken