Gerechtshof dwingt vervolging af in zaak zware mishandeling Rijswijk
David van M. (37) moet alsnog worden vervolgd voor de zware mishandeling van Jan Roosenburg (60) uit Rijswijk. Het gerechtshof oordeelde dat het Openbaar Ministerie de zaak alsnog aan de strafrechter moet voorleggen, nadat Roosenburg en zijn familie via een artikel 12-procedure een strafzaak afdwongen. Het geweldsincident vond plaats tijdens de jaarwisseling van 2023 op 2024 aan de Ranonkeldreef in Rijswijk.
Slachtoffer liep zwaar hersenletsel op
Het geweld ontstond kort na middernacht, na afloop van een nieuwjaarsfeestje, tijdens een confrontatie op straat. Een auto reed hard door de straat, waarna een buurtgenoot de bestuurder aansprak. Toen die niet snel terugkeerde, gingen ook Roosenburg, zijn dochter en zijn schoonzoon poolshoogte nemen. Daarbij raakten Roosenburg en zijn dochter zwaargewond.
Roosenburg brak vrijwel alle botten in zijn gezicht en liep een schedelbreuk en meerdere hersenbloedingen op. Hij moet sindsdien door een rietje eten. Hij lag in een plas bloed op straat toen hulpverleners arriveerden.
Politieonderzoek verliep aanvankelijk moeizaam
De politie deed geen sporenonderzoek op de plaats van het delict, ondanks de ernst van het incident. Kleding met vermoedelijk DNA-materiaal van de dader werd nooit opgehaald. De aangifte van Roosenburg werd pas negen dagen na het incident opgenomen, in het ziekenhuis waar hij op dat moment lag.
Op 9 november 2024 werd Van M. als verdachte verhoord. Hij beriep zich aanvankelijk op zijn zwijgrecht, maar verklaarde aan het eind van het verhoor dat hij Roosenburg en diens dochter niet had mishandeld. Het Openbaar Ministerie besloot daarna om niet tot vervolging over te gaan, wegens onvoldoende wettig en overtuigend bewijs.
Artikel 12-procedure dwingt vervolging alsnog af
Roosenburg en zijn familie legden zich niet neer bij het sepot en startten een artikel 12-procedure. Dit is een klachtprocedure bij het gerechtshof, gebaseerd op artikel 12 van het Wetboek van Strafvordering, waarmee een slachtoffer een OM-beslissing om niet te vervolgen kan aanvechten. Het gerechtshof stelde Roosenburg in het gelijk: de zaak moet alsnog aan de strafrechter worden voorgelegd.
Roosenburg noemt de uitspraak emotioneel. Hij zegt al lange tijd berichten te hebben gestuurd naar de politie en de Rijksrecherche, zonder resultaat. Zijn advocaat Diekstra stelt dat een sepot niet het laatste woord mag zijn, juist in een zaak met uitzonderlijk ernstig letsel en duidelijke aanwijzingen wie als verdachte kan worden aangemerkt.
Rechtszaak laat nog op zich wachten
De daadwerkelijke rechtszaak tegen Van M. zal naar verwachting niet op korte termijn beginnen. De advocaat van de verdachte, De Gram, zal vermoedelijk aanvullend onderzoek aanvragen, waarvoor tijd nodig is. Van M. blijft ontkennen bij de mishandeling betrokken te zijn geweest.
Politie was natuurlijk te druk met mensen beboeten die vuurwerk afstaken . Je weet wel. De echte criminelen
Strafrechtelijk kun je ze niet vervolgen maar dit komt wel in hun dossier en daar ben je niet blij mee en alle schade door de staat laten betalen.
Sneue tokkie om een vader en zijn dochter zwaar te midhandelen en ze zwaar gewond achter te laten omdat ze de euvele moed hebben je aan te spreken op je achterlijke rijgedrag.
Veel belangrijker dan misdadigers opsporen, aanhouden en vervolgen. prioriteiten zijn er om te stellen en je ziet waar de zittende macht zijn prioriteiten heeft.
Fijn om in deze tijd bij de politie te werken. Overigens ik ken heren en dames bij de politie, grotendeels zijn ze echt wel bij de politie gegaan om iets goed te doen en zeker niet om criminelen te laten lopen. Dat ze door de zittende macht worden ingezet om hun agenda uit te voeren, gaat echt wel in tegen hun roeping (nogmaals dat geldt voor de meesten).
En ik heb enorm veel respect voor het goede werk wat ze wel doen. Ik geef het je te doen om na een dodelijk verkeersongeval, verkrachting of moord op een kind, de ouders te moeten vertellen wat er gebeurd is met hun kind of in buitengewoon verschrikkelijke omstandigheden eerste hulp te moeten verlenen.
Het zijn helaas hun leidinggevenden en onze regering die hopeloos te kort schieten.
'David van M.', jaja. Ze zijn zeker te bang om de echte naam te publiceren. foto
https://www.denieuwesterm(...)-al-8-kilo-verloren/
Wat een noobs bij de politie zeg.
Goed dat er alsnog vervolging kan plaatsvinden.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
Toen ik vroeg wanneer de strafzaak is, werd mij gezegd dat de politie hier niks mee gaat doen omdat er niks te halen is bij die mensen.....
En als ik dan dit lees begin ik me een beetje af te vragen waarvoor de politie hier eigenlijk nog is. Want het zou mij niet verbazen dat mensen het recht dan maar in eigen handen gaan nemen als ze het gevoel krijgen dat ze toch niet beschermd worden door de authoriteiten welke daar voor zijn....
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken