Inbraak bij Haagse politie: dieven betrapt bij stelen illegale sigaretten

Bij een beveiligde opslaglocatie van de Haagse politie aan de Zichtenburglaan is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. Minstens vier verdachten probeerden een partij in beslag genomen illegale sigaretten te stelen, maar werden op heterdaad betrapt. De politie bevestigt de inbraakpoging.

Inbraak bij Bureau Voertuigen Onderzoek
De inbraak vond rond 04.45 uur plaats bij het Bureau Voertuigen Onderzoek van de politie, gevestigd aan de Zichtenburglaan in Den Haag. Op deze beveiligde locatie bewaart de politie voertuigen en goederen die tijdens onderzoeken in beslag zijn genomen. De daders slaagden erin het gebouw binnen te komen, maar wisten niet meer te ontsnappen.

Bij hun vlucht probeerden de inbrekers een kartonnen doos vol sigaretten over het hekwerk van het terrein te gooien. De doos scheurde open, waardoor tientallen pakjes sigaretten over de grond verspreid raakten. Foto's van het terrein tonen de verspreide pakjes.

Vier verdachten aangehouden
Rond 05.00 uur hield de politie vier verdachten aan, nadat agenten hen hadden klemgereden. Drie van hen werden overgebracht naar het politiebureau. Eén verdachte raakte gewond tijdens de vlucht en de aanhouding.

Agenten verzamelden de verspreide pakjes sigaretten weer. Volgens een woordvoerder van de politie is er uiteindelijk niets buitgemaakt.

Eerdere sigarettenvondsten in Delft
De inbraak volgt op een reeks recente vondsten van illegale sigaretten in de regio. Een dag eerder trof de politie 1,2 miljoen illegale sigaretten aan in een pand aan de Mandelastraat in Delft. Eerder in de week ontdekten agenten al een half miljoen sigaretten in twee busjes, eveneens in Delft.

De politie onderzoekt of de inbraak van vannacht verband houdt met de inbeslagname in Delft.

Sigaretten (@Gemini-AI-impressie)
Sigaretten (@Gemini-AI-impressie)