Hoe 30 landen zich voorbereiden op mogelijke oorlog met China en Noord-Korea
De marine-oefening RIMPAC 2026 is op 31 juli afgesloten bij Hawaï, na ruim vijf weken training door dertig landen. De oefening, die op 24 juni begon, is de dertigste editie sinds de start in 1971 en de grootste uit de geschiedenis van het evenement. De Amerikaanse marine organiseerde de oefening tegen de achtergrond van toenemende spanningen met China en Noord-Korea in de Stille Oceaan.
Aan RIMPAC 2026 deden dertig landen mee met dertig oppervlakteschepen, vijf onderzeeboten, vijftien landmachten, ruim tweehonderd vliegtuigen en meer dan dertigduizend militairen. Tijdens de oefening vonden meer dan vijfhonderd maritieme trainingen plaats en werden ruim 2400 vluchten uitgevoerd. Twee uit dienst genomen Amerikaanse oorlogsschepen werden tot zinken gebracht als onderdeel van de trainingen.
Noord-Korea dreigde tijdens de oefening met tegenmaatregelen tegen de door de Verenigde Staten geleide marineoefeningen. Zuid-Korea voerde dit jaar voor het eerst het commando over de gecombineerde marinecomponent. Niet alle Europese bondgenoten waren vertegenwoordigd: Duitsland en Frankrijk stuurden geen schepen, en Nederland trok fregat Zr.Ms. De Ruyter terug voor een andere missie.
Een verslaggever van The Wall Street Journal kreeg exclusieve toegang tot Amerikaanse en geallieerde eenheden tijdens de oefening. Hij volgde onder meer de inzet van een vliegdekschip en een amfibische landingsoefening, kreeg een overzicht van het gebruikte materieel en onderzocht of RIMPAC als provocerend wordt beschouwd. Door de doortocht van orkaan Fausto moest een geplande landingsoefening worden geschrapt vanwege de hoge golfslag.
Gedurende en na afloop van de oefening vonden op Hawaï meerdere protesten plaats tegen de aanwezigheid van buitenlandse marineschepen, met kritiek op de gevolgen voor het zeeleven en de Hawaïaanse soevereiniteit.
Hoofdstukken
00:00 Bijzondere toegang tot RIMPAC
01:10 De rol van het vliegdekschip
02:20 Overzicht van het materieel
04:20 Groeiende dreigingen in de Stille Oceaan en de omvang van RIMPAC
07:38 Deelname aan een amfibische landingsoefening
09:07 Is RIMPAC provocerend?
Sehr schnell fur Wappies verboten: het sociale, culturele, maatschappelijke en festivale leven. Welk logo krijgen we opgeprikt?
foto
Ik hoop wel dat ze me een recht geweer geven, want die kromme geweren doen echt wat af aan de esthetiek.
Ik ken niemand die hier bang voor is.
Traditionele training, gooi er een lading (Oekraïens geïnspireerde) zee-drones tussen en ze worden weer afgeslacht.
Maar voor nu, schouderklopjes en een borrel op een geslaagde training hoor.
Nou nee, dat is al paar keer bewezen in echte situaties dat dat heel verkeerd uitvalt met friendly kills als gevolg.
Dus daarvoor oefenen ze, zodat ze niet als ratten afgeslacht worden.
Vooral het laatste woordje zou toch moeten laten doorschijnen dat ik de angstporno van een dreiging en het betalen van een vrijheidsbijdrage bedsoel
Sehr schnell fur Wappies verboten: het sociale, culturele, maatschappelijke en festivale leven. Welk logo krijgen we opgeprikt?
Rusland, Noord Korea!!! CHINA!!! IRAN!!!!! KLIMAATVERANDERING!!!
En het dan zo raar vinden dat steeds meer mensen met paniekklachten en angststoornissen rondlopen foto
[ Bericht gewijzigd door WintersICT op zondag 9 augustus 2026 @ 17:16 ]
Sehr schnell fur Wappies verboten: het sociale, culturele, maatschappelijke en festivale leven. Welk logo krijgen we opgeprikt?
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken