Reusser wint tijdrit en neemt geel over, Nooijen knap tweede
Marlen Reusser heeft de vierde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De wereldkampioene was in de 21 kilometer lange tijdrit slechts vier seconden sneller dan Lieke Nooijen en nam ook de gele trui over. Demi Vollering eindigde als derde, terwijl Pauline Ferrand-Prévot veel tijd verloor.
De rensters reden van Gevrey-Chambertin naar Dijon en kregen onderweg de Lacets de Marsannay (1,8 km aan 6,9%) voorgeschoteld. Na enkele vroege richttijden was het Lieke Nooijen die voor de eerste echte toptijd zorgde. De Nederlandse finishte in 27 minuten en 34 seconden en hield onder anderen Mischa Bredewold en topfavoriete Zoë Backstedt achter zich.
Bij de klassementsrensters stelde Anna van der Breggen teleur, terwijl Reusser haar favorietenrol aanvankelijk leek waar te maken. Op het tussenpunt was de Zwitserse negentien seconden sneller dan Nooijen, maar aan de finish had ze nog maar vier seconden over. Ferrand-Prévot kende een bijzonder slechte dag en verloor uiteindelijk ruim twee minuten op de wereldkampioene.
Vollering reed juist een sterke tijdrit en kwam op zeventien seconden van Reusser als derde over de streep. Daarmee pakte ze bijna twee minuten terug op Ferrand-Prévot en won ze ook veel tijd op Van der Breggen en Kasia Niewiadoma. Reusser boekte haar eerste ritzege sinds de Tour van 2024 en mag voor het eerst in haar carrière de gele trui dragen.