[WK] België ontsnapt miraculeus tegen Senegal en bereikt achtste finales
België heeft zich na een bizarre ontsnapping geplaatst voor de achtste finales van het WK. De Rode Duivels leken tegen Senegal lange tijd op weg naar uitschakeling, maar trokken het duel dankzij Youri Tielemans alsnog naar zich toe: 3-2.
Senegal begon beter aan de wedstrijd en was via Ismaïla Sarr al vroeg dicht bij de openingstreffer. De aanvaller werkte de bal van dichtbij op de paal, maar even later was het alsnog raak. Sarr raakte opnieuw het houtwerk, waarna Habib Diarra alert reageerde en hard binnenschoot: 0-1.
België stelde daar in de eerste helft weinig tegenover. De ploeg van Rudi García oogde nerveus en kwam aanvallend amper tot uitgespeelde kansen. Maxim De Cuyper was vlak voor rust nog het dichtst bij de gelijkmaker, maar zijn harde schot werd knap gekeerd door Mory Diaw.
Ook na rust was Senegal de gevaarlijkste ploeg. Na een schitterende pass van Moussa Niakhaté nam Sarr de bal knap aan op de borst en schoot hij de 0-2 achter Thibaut Courtois. België leek rijp voor uitschakeling, maar invaller Romelu Lukaku bracht in de 86ste minuut de spanning terug door een voorzet van Thomas Meunier bij de eerste paal binnen te tikken. Kort daarna kopte Tielemans, op aangeven van Leandro Trossard, de 2-2 binnen.
In de verlenging had België het meeste initiatief, al kreeg Senegal via Ibrahim Mbaye nog een grote kans. De beslissing viel pas in de absolute slotfase. Dodi Lukébakio raakte de lat, waarna Tielemans in dezelfde aanval werd geraakt en de VAR ingreep. Scheidsrechter Héctor Said Martínez Sorto legde de bal na lang nadenken op de stip, waarna Tielemans koel bleef en België naar de achtste finales schoot.