Eerste Braziliaanse zege en Belgische podiumplek ooit bij historische seizoensstart alpineskiërs
De sportwinter is zo langzamerhand echt begonnen, ook in het alpineskiën is de strijd nu volop bezig. De beste slalomskiërs ter wereld streken vorige week neer in het hoge Finse noorden in Levi, zaterdag kwamen ze voor hun tweede wedstrijd in actie in het Oostenrijkse Gurgl.
Levi
Bij temperaturen die vooral in de ochtend richting de 20 graden onder het nulpunt daalden werd het seizoen afgetrapt in Lapland. In de eerste run was de sinds vorig seizoen voor Brazilië uitkomende Lucas Pinheiro Braathen de snelste, met bijna vier tienden van een seconde voorsprong op Clement Noël uit Frankrijk. In de tweede manch gaf Braathen weliswaar iets toe, hij hield stand en won met 0,31 seconden voorsprong ten opzichte van de Fransman, waarmee Brazilië's eerste World Cup-zege ooit in welke wintersport dan ook een feit was.
Noël werd dus tweede, maar om plek drie werd ook een fraai feestje gebouwd in het steenkoude Lapland: die ging naar niemand minder dan de Fin Eduard Hallberg, vijfde na de eerste run en uiteindelijk op 0,57 seconden goed voor plek drie. Het was het eerste Finse World Cup-podium sinds de 48e en laatste van Tanja Poutiainen in 2013, en de eerste Finse man op een podium sinds de grote Kalle Pallander in 2007 zijn laatste overwinning boekte.
Gurgl
Waar de uitslag in Finland bijzonder was, werd dat in het Oostenrijkse Ötztal nog eens over gedaan. Na de openingsrun was de leiding in handen van Atle Lie McGrath, maar de Noor moest zich nét gewonnen geven tegen twee mannen die een stuk lager stonden na één manche: Paco Rassat uit Frankrijk en niemand minder dan de Belg Armand Marchant. Rassat steeg van de veertiende plek naar de overwinning, Marchant ging van de negende naar de tweede plek op 0,07 seconden, voor McGrath (+0,09).
Voor Rassat was het niet alleen zijn eerste zege, hij had überhaupt nog nooit het podium gehaald - in Levi pakte hij met een zesde plek nog zijn tweede top-10-notering en beste resultaat ooit. Marchant schreef ook geschiedenis: zijn tweede plek was het eerste Belgische World Cup-podium ooit in het alpineskiën.
