Advocaat Knoops: Politieverhoor slachtoffer in zaak Borsato ondermaats

De vrouw die aangifte heeft gedaan tegen Marco Borsato is volgens advocaat Geert-Jan Knoops niet goed verhoord door de politie. Knoops verklaarde donderdag dat het politieverhoor "van ondermaatse kwaliteit" was en baseert zijn kritiek op rapporten van rechtspsycholoog Peter van Koppen.

Volgens Knoops heeft de vrouw vóór haar aangifte vier verschillende versies gegeven van de vermeende ontucht door Borsato, die beschuldigd wordt van ontucht met haar toen ze 15 jaar oud was. De verhalen zouden steeds heftiger zijn geworden. Wat begon als een onaangename aanraking op haar rug, evolueerde uiteindelijk tot een bewering dat Borsato haar slipje opzij zou hebben geduwd. De ernst van de versies nam volgens Knoops toe.

De verdediging stelt dat de vrouw in haar aangifte "bijzonder schetsmatig" was over de handelingen en dat de politie geen kritische vragen stelde. Tijdens haar verhoor werd niet ingegaan op verschillen met eerdere versies in het dossier, aldus raadsvrouw Carry Knoops. Het Openbaar Ministerie zal in de middag op het pleidooi reageren. Daarna kunnen de advocaten in een tweede termijn reageren en Borsato zelf krijgt nog het laatste woord.