PSV zorgt voor stunt in Champions League en verslaat Napoli met 6-2

PSV heeft in de Champions League voor een daverende stunt gezorgd door de Italiaanse kampioen Napoli met liefst 6-2 te vernederen. In het Philips Stadion kwam de ploeg van Peter Bosz nog op achterstand, maar draaide de wedstrijd volledig om en boekte daarmee de eerste Europese overwinning van het seizoen.

De Eindhovenaren begonnen zonder Sergiño Dest, die door Bosz op de bank was gezet vanwege te laat komen. Daardoor speelde Ryan Flamingo als rechtsback, terwijl Jerdy Schouten centraal in de verdediging stond en Guus Til opnieuw als spits fungeerde. Ondanks die omzettingen begon PSV fel en kreeg het via Dennis Man en Til al snel kansen. Ismael Saibari dacht de 1-0 te maken, maar zijn treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Aan de andere kant sloeg Napoli toe via Scott McTominay, die raak kopte na een voorzet van de rechterflank. PSV herpakte zich echter knap: Alessandro Buongiorno werkte een voorzet van Ivan Perišić in eigen doel en kort daarna schoot Saibari de thuisploeg op voorsprong.

Na rust bleef PSV het spel dicteren. Man tikte na 54 minuten de 3-1 binnen na een voorzet van Mauro Júnior, waarna Napoli geen vuist meer kon maken. Invaller Noa Lang kreeg bij zijn terugkeer in Eindhoven een warm applaus, maar kon weinig bijdragen. De Italianen verloren bovendien Lorenzo Lucca, die rood kreeg na een onhandig gebaar richting de scheidsrechter. In de slotfase liep PSV verder uit: Man knalde de 4-1 binnen, McTominay kopte nog de 4-2, maar invaller Couhaib Driouech strooide extra zout in de Napolitaanse wonden. Eerst bood hij Ricardo Pepi de 5-2 aan, waarna hij zelf schitterend afrondde voor de 6-2.