Wilders hervat campagne na dreiging, focust op grote debatten

Geert Wilders is weer begonnen met het voeren van zijn campagne, maar hij pakt het rustig aan. Na afgelopen week alles te hebben afgezegd vanwege een dreiging, heeft de PVV-leider besloten om vooral aan grote debatten deel te nemen. Op X zegt hij dat hij een grote verantwoordelijkheid voelt voor Nederland en de PVV-kiezers en daarom weer actief wordt.

Uit peilingen blijkt dat zes op de tien PVV-kiezers hoopten dat Wilders zijn campagne zou hervatten. Dat doet hij nu, al is Wilders nog steeds selectief: hij doet mee aan grote debatten zoals die van EenVandaag, SBS6, het Jeugdjournaal, en het NOS slotdebat. Verder schuift hij aan bij de talkshow Vandaag Inside en maakt hij een eigen krant bij De Telegraaf.

Wilders had vorige week vrijdag alles afgezegd vanwege een dreiging vanuit een Vlaamse terreurcel, die hem samen met de Belgische premier Bart De Wever op de korrel zou hebben. Wilders zegt op X dat zijn naam op dodenlijsten van terroristische organisaties staat en dat er bijna dagelijks nieuwe bedreigingen bij komen. De impact hiervan op zijn leven en dat van zijn gezin is moeilijk uit te leggen, aldus de PVV-leider. Ook de afgekondigde Fatwa op hem zal nooit verdwijnen, waardoor hij de rest van zijn leven gevaar zal blijven lopen.

Andere politici reageren begripvol en hopen dat de PVV snel weer veilig kan deelnemen aan debatten en interviews.