Pogacar wint voor vijfde keer op rij de Ronde van Lombardije
Tadej Pogacar heeft voor de vijfde opeenvolgende keer de Ronde van Lombardije gewonnen. De Sloveen demarreerde op de Passo di Ganda uit de groep met favorieten, achterhaalde vluchter Quinn Simmons en kwam na een solo van 34 kilometer als winnaar over de streep in Bergamo. Remco Evenepoel eindigde op bijna twee minuten als tweede. Met zijn vijfde overwinning evenaarde Pogacar het record van Fausto Coppi, die tussen 1940 en 1953 eveneens vijf keer triomfeerde in de Italiaanse herfstklassieker.
De wedstrijd over 238 kilometer volgde hetzelfde parcours als in 2023, met start in Como en finish in Bergamo. Al vroeg in de koers ontstond een kopgroep van twaalf renners, met onder anderen Filippo Ganna, Quinn Simmons, Louis Vervaeke en Bart Lemmen. Zij kregen een voorsprong van drie minuten en bereikten gezamenlijk de top van de Madonna del Ghisallo.
UAE Team Emirates controleerde het tempo en voerde de druk op bij de beklimmingen van de Roncola en Berbenno. Voorin bleef Simmons als laatste over van de kopgroep toen het peloton de finale naderde. De Amerikaan begon met ruim twee minuten voorsprong aan de Passo di Ganda, waar UAE het tempo opvoerde via Rafal Majka en Jay Vine, ter ondersteuning van hun kopman Pogacar. Zes kilometer onder de top plaatste Pogacar zijn aanval. Niemand kon volgen. Remco Evenepoel, Michael Storer, Isaac Del Toro en Paul Seixas probeerden aan te haken, maar tevergeefs. Pogacar haalde Simmons in en liet hem meteen achter zich. Boven op de klim had hij al meer dan een minuut voorsprong op Evenepoel, die solo achtervolgde maar de kloof niet wist te dichten.
In de afdaling naar Bergamo breidde Pogacar zijn voorsprong verder uit. Evenepoel werd onderweg nog kort gehinderd door motoren en moest zich tevredenstellen met de tweede plaats. Pogacar reed onbedreigd naar zijn vijfde opeenvolgende zege in Il Lombardia en schreef opnieuw geschiedenis. Evenepoel werd tweede en Storer completeerde het podium.
Results powered by FirstCycling.com
