Greta Thunberg klaagt over omstandigheden in Israëlische gevangenis
Volgens de Britse krant The Guardian zou klimaatactiviste Greta Thunberg tegen Zweedse functionarissen hebben gezegd dat ze in Israëlische hechtenis slecht werd behandeld. De krant baseert zich daarbij op correspondentie die ze heeft verkregen.
De 22-jarige werd gedwongen vlaggen vast te houden in de gevangenis terwijl Israëlische troepen foto's van haar maakten, aldus The Guardian, die het verhaal van een andere activist citeert. Het blijft onduidelijk welke vlaggen moesten worden vastgehouden.
Uit een e-mail van een ambtenaar van het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken aan mensen in de omgeving van Thunberg blijkt dat Thunberg beweerde dat ze in een cel zat vol insecten. Ze kreeg ook te weinig eten en drinken. Bovendien kreeg ze huiduitslag, vermoedelijk veroorzaakt door bedwantsen. Ze werd ook gedwongen om langdurig op harde oppervlakken te zitten. De Zweedse functionaris zou haar in de gevangenis hebben bezocht.
Thunberg was aan boord van een van de ruim 40 boten van de Gaza-vloot die door de Israëlische marine werden onderschept toen ze op weg waren naar de kuststrook.
De jonge Zweedse werd samen met de andere activisten van de Global Sumud Flotilla (GSF) gearresteerd. Velen zijn inmiddels naar hun thuisland gedeporteerd. Thunberg zit naar verluidt nog steeds vast.
De 437 activisten, parlementariërs en advocaten die deel uitmaken van de Global Sumud Flotilla verklaarden dat hun doel was om humanitaire hulp naar de Gazastrook te vervoeren.
Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigde de activisten er echter van dat ze geen hulpgoederen aan boord van de boten hadden geladen.
Volgens The Guardian bevestigde het Italiaanse juridische team dat de Gaza-vloot vertegenwoordigde dat de gevangenen “urenlang zonder eten of water moesten zitten – tot laat in de avond.” Thunberg kreeg alleen een zak chips overhandigd en dit werd op camera's getoond. De advocaten meldden ook gevallen van verbaal en fysiek geweld.

'Second flotilla'; Israel detains Greta Thunberg (@SkyNewsAustralia on YT 041025-screenshot)
