Vijf soevereinen blijven in de cel ondanks verzoek om vrijlating
Vijf verdachten van een groep die zichzelf soevereinen noemt, blijven voorlopig in de cel. Ze worden verdacht van het plannen van een terroristische aanslag, maar ontkennen dat ze onderdeel zijn van een gewelddadige groep. Tijdens de eerste openbare zitting in Leeuwarden wees de rechter verzoeken om het proces in vrijheid af. "Het is niet goed uit te leggen aan de samenleving als deze verdachten nu vrijkomen", zei de rechter. In de zaal klonken boosheid en steunbetuigingen, onder meer voor verdachte en ex-advocaat Arno van K.
Twee van de verdachten, Harm S. (39) uit Friesland en Jan B. (74) uit Brabant, ontkennen betrokkenheid bij de groep. De advocaat van S. zegt dat zijn cliënt niet wist wat een soeverein is en dat hij alleen wordt genoemd op basis van een afgeluisterd gesprek. "Hij is niet betrokken geweest bij de voorbereiding van enig misdrijf met terroristisch oogmerk," aldus de advocaat.
Bij S. werden thuis wapens gevonden, die hij zou hebben gekocht vanwege persoonlijke omstandigheden. Jan B. bleek ook wapens in bezit te hebben. Zijn advocaat benadrukt dat B. een wapenhandelaar is en geen deelnemer aan een terroristische groep. "Hij is geen soeverein, geen terrorist en absoluut geen deelnemer aan welke groep dan ook," zei de raadsman.
B. wordt door zijn advocaat omschreven als een eenling die zich vooral met handel bezighoudt. Hij zou niet hebben geweten van de plannen van S. toen hij een wapen aan hem leverde. Volgens de advocaat ging het om winst, niet om een aanslag.
In juni werden in totaal acht verdachten opgepakt in het onderzoek naar de soevereinen. Tijdens invallen in Friesland en Den Bosch werden wapens, munitie, verdovende middelen, mogelijke explosieven en grondstoffen voor ricine in beslag genomen. Van de acht zitten er nu nog vijf vast; drie zijn vrij en verschijnen later voor de rechter.
De groep soevereinen keert zich tegen de overheid en zou bereid zijn geweld te gebruiken. Volgens het Openbaar Ministerie wilden ze een aanslag plegen op overheidsinstanties of ambtenaren rond de NAVO-top in Den Haag. De verdachten ontkennen die plannen.
Wanneer het volledige proces van start gaat, is nog onbekend. De volgende voorbereidende zitting staat gepland op 4 december. Advocaten hebben gevraagd om voorlopige vrijlating, maar de rechtbank heeft daar nog geen besluit over genomen.
"Omae wa mou shindeiru."
"All we know is... he's called The Stig!"
Maar ze bedoelden het niet zo hoor, de potentiële aanslagplegers: https://www.nu.nl/misdaad(...)op-wereldoorlog.html
Echt, ze werden niet voor niets afgeluisterd.
Het merendeel beseft niet goed in welke sferen zij zich begeven, ze hebben zich laten opzwepen en zien niet in hoe serieus dit wordt genomen. Er is een kleine harde kern en die probeert men er nu uit te filteren.
Zij hebben het over IRA tactieken en mogelijke acties bij de burgemeester van Leeuwarden (wiens auto vorig jaar ook al in brand was gestoken) of het CJIB. Dat soort terrorisme kenden we vroeger van extreem links, maar die hielden hun plannen wellicht wat beter geheim, toen was de communicatie anders en lastiger te onderscheppen. Maar ook nu is het niet slim om je gele hebben en houden op "de socials" te gooien.
Ze hadden wapens dus kwaadwillenden in mijn ogen.
https://www.ad.nl/binnenl(...)en-gemaakt~ad2332c0/
(Premium, even door archive ph halen).
"Omae wa mou shindeiru."
"All we know is... he's called The Stig!"
Geen belasting willen betalen, niet de Nederlandse wet erkennen, maar wel gebruik maken electriciteit, schoon water, wegen, bankverkeer, medische zorg en sociale uitkeringen. Wel de lusten, niet de lasten. Simpel kut volk foto_!
Op 16-04-2007 22:29 schreef Noodly het volgende:
ik wilde even zeggen dat ik die nickname altijd zo leuk vind :@ _O_
Maar deze figuren zijn echt de weg kwijt. foto
Het is niet erg dat je niet weet wat castorbonen zijn, het is wel dom als je er een mening over hebt zonder te weten wat het inhoud. foto
In Nederland is dat niet nodig. Vind ik
Verder respecteer ik natuurlijk jouw mening. Ik denk er zelf anders over. Van mij mag de wapenwetgeving voor brave hardwerkende belastingbetalende burgers veel vrijer. Vergelijkbaar met Tsjechie bijvoorbeeld. Een van de veiligste landen ter wereld.
Wat hopen ze te bereiken?
Life is too short to wake up with regrets. So love the people who treat you right. Forget about the ones who don’t. If you get a second chance, grab it!
De soevereinen maken er dan een bom van.
Nee geintje, Taxus bevat een stof die wordt gebruikt in medicatie voor kanker.
Ik heb vingerhoedskruid in de tuin, mag ik ook wel mee uitkijken, kun je mensen mee vermoorden (het is er overigens vanzelf ingevlogen, maar dat valt niet te bewijzen natuurlijk).
En het halve platteland heeft pepperspray ingeslagen om wolvenaanvallen af te slaan als je aan het fietsen bent... Maar ja als met de kinderen en/of de hond naar het bos gaat is het tegenwoordig wel bittere noodzaak helaas. Technisch gezien is het (nog) overtreding van de wapenwet, daarop hebben ze Bram en Marieke ook vastgehouden...
Wist je trouwens dat het merk Castrol zijn naam heeft van castorolie? Dat werd in de beginjaren (begon 20e eeuw) toegevoegd aan olie om de smeer eigenschappen te verbeteren, toen de technologie nog in de kinderschoenen stond.
Het valt of staat met wat je ermee van plan bent of zegt te zijn, en hoe en wat je erover communiceert.
Zo'n arrestatieteam komt natuurlijk niet zomaar je woonboerderijtje binnenvallen. Daar is wel het een en ander aan vooraf gegaan, waarschijnlijk afluisteren/meelezen.
En dan kan je volhouden dat het zo niet bedoeld was, of dat het een geintje was, maar als het structureel is dan zien anderen dat niet meer zo (en zelfs al was het zo niet bedoeld, dan normaliseert het voor jezelf ook steeds meer). Het is een beetje net als met pesten, dat ook vaak begint met "een geintje".
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken