Nederland verliest EK-finale hockey na shoot-outs tegen Duitsland
De Nederlandse hockeyers zijn er niet in geslaagd hun Europese titel te prolongeren. In de EK-finale in Mönchengladbach verloor Oranje na een 1-1 gelijkspel via shoot-outs van gastland Duitsland.
Nederland begon sterk aan de finale. Tijs van Dam en Koen Bijen waren vroeg in de wedstrijd gevaarlijk, waarbij Bijen de paal raakte. Aan de andere kant kreeg Duitsland twee strafcorners, maar die leverden geen doelpunt op. Oranje scoorde daarentegen wél uit de eerste strafcorner. Met strafcornerspecialist Jip Janssen op de bank nam Tijmen Reyenga de taak op zich en bracht Nederland op een 0-1 voorsprong.
Lange tijd leek Oranje de wedstrijd onder controle te hebben, maar Justus Weigand bracht Duitsland met een harde uithaal vanaf de rand van de cirkel langszij. In het slotkwartier ging Nederland nog vol in de aanval op zoek naar de winnende treffer. Terrance Pieters en Tjep Hoedemakers kregen grote kansen, maar ondanks een tijdelijke overtalpositie wist Oranje niet meer te scoren.
In de shoot-outs ging het vervolgens mis voor Nederland. Jorrit Croon en Van Dam misten beiden, terwijl de Duitsers foutloos bleven. Zo veroverde Duitsland na acht jaar opnieuw de Europese titel en nam het revanche voor de verloren olympische finale van vorig jaar.
