Meerderheid Amerikaans Congres lijkt voor strengere sancties tegen Rusland te zijn

Een brede meerderheid in het Amerikaanse Congres lijkt voorstander te zijn van strengere sancties tegen Rusland. Republikeinse senator Lindsey Graham vertelde CBS News dat er steun is vanuit beide partijen voor een door de Senaat ingediend wetsvoorstel voor verdere sancties tegen Rusland en andere landen die de Russische "oorlogsmachine" steunen.

De sanctiewet geeft president Donald Trump de bevoegdheid om "heffingen van 500 procent op te leggen aan elk land dat Rusland helpt", aldus Graham. Het wetsvoorstel is ook gericht tegen landen zoals China, India en Brazilië die Russische producten kopen. "President Trump heeft echt een voorhamer tot zijn beschikking om deze oorlog te beëindigen", aldus Graham.

Sinds zijn terugkeer naar het Witte Huis in januari probeert Trump de oorlog in Oekraïne te beëindigen, maar tot nu toe zonder succes. Onlangs uitte hij zijn "teleurstelling" over het gebrek aan bereidheid van Rusland om in te stemmen met een staakt-het-vuren. Hij beschuldigde Kremlinleider Vladimir Poetin ervan "een hoop onzin" te verspreiden.