Razgatlioglu en Bulega strijden om World Superbike-zeges in Tsjechië
Voor de liefhebber keren we nog even terug naar het weekeinde en wel naar het Tsjechische Most. Daar werd weer gereden in het World Superbike-kampioenschap, wat een aantal uitstekende races opleverde.
Race één
Toprak Razgatlioglu had de poleposition te pakken, Nicolo Bulega en Danilo Petrucci stonden naast de Turk op rij één. Alex Lowes, Iker Lecuona en Remy Gardner volgden, voor Yari Montella, Garrett Gerloff en Sam Lowes - Michael van der Mark vertrok vanaf de vijftiende plek, Gardner had wegens een crash onder geel een drivethroughpenalty aan de broek.
In de openingsbocht raakten de slecht gekwalificeerde Alvaro Bautista en Andrea Locatelli met elkaar in de clinch, waarbij ze Van der Mark ook meenamen. Bulega startte ondertussen heerlijk en nam de leiding over van Razgatlioglu, die al vrij snel terug kon slaan. Dit keer liet Razgatlioglu zich niet verschalken en hij reed overtuigend naar de winst, voor Bulega en Petrucci - Van der Mark finishte niet, Bautista reed zich knap naar voren en werd tussen Alex en Sam Lowes vijfde.
Superpolerace
Met dezelfde grid, en dus weer Razgatlioglu op pole en Van der Mark op plek vijftien, werd het groen weer gezwaaid. Ook dit keer pakte Bulega bij de start de leiding, maar ook dit keer sloeg Razgatlioglu snel weer terug. Bulega wist nu echter wél weer voorbij de BMW te gaan, maar verremde zich een ronde later en was de leiding weer kwijt. Razgatlioglu reed zo naar weer een overwinning, door 'Stoprak' gevierd met een fantastische stoppie, opnieuw voor Bulega en Petrucci - Van der Mark werd dertiende.
Race twee
Razgatlioglu had uiteraard de poleposition te pakken, voor Bulega en Petrucci. Sam Lowes, Bautista en Lecuona namen plaats op rij twee, voor Alex Lowes, Vierge en Locatelli en met Van der Mark weer op plek vijftien. Bij de start ging het gelijk fout voor Bautista, die door Jonathan Rea onderuit gekegeld werd - ook Vierge lag in het grind en Alex Lowes moest via de grindbak uitwijken.
Bulega en Razgatlioglu reden in razend tempo weg van de rest, Sam Lowes en Petrucci reden voor Rea, die een dubbele longlappenalty aan de broek kreeg. Halverwege de race begonnen Razgatlioglu en Bulega serieus te strijden om de leiding, een duel dat Razgatlioglu leek te winnen. In de laatste paar bochten sloot Bulega echter weer aan en vijf meter voor de finish ging hij er vanuit de slipstream voorbij voor de winst, met Petrucci op plek drie - Van der Mark werd veertiende.