Pro-Palestijnse demonstratie bij bijeenkomst CIDI, KIT-gebouw beklad met rode verf

Pro-Palestijnse 'demonstranten' hebben in de afgelopen uren het KIT-gebouw aan de Mauritskade in Amsterdam beklad met rode verf. Aanleiding van dit staaltje illegaal vandalisme is een bijeenkomst van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) daar vandaag.

Deelnemers aan de vernielingsactie werden opgeroepen om om 08.30 uur te verzamelen bij het KIT, rood te dragen en spandoeken mee te nemen.  Enkele tientallen activisten, onder wie medewerkers van het instituut, gaven daar gehoor aan. 

Belangenorganisatie CIDI viert vandaag zijn 50-jarig jubileum in het KIT, waarbij vooraanstaande denkers en experts samen komen om de veranderende wereldorde te analyseren.

De vandalen zijn echter kritisch op die sprekers, zoals Douglas Murray en Ayaan Hirsi Ali. Die zouden volgens hen 'omstreden' zijn.