Formule E-coureur Buemi wint in Monaco na 6 jaar weer

De Formule E is gedurende het weekeinde neergestreken in Monaco. Op de straten van het prinsdom werd stevig gevochten in beide races, want het was een double-header in Monte Carlo, waar men tegenwoordig op het volledige circuit reed dat we van de F1 kennen.

Race één
Poleposition was voor Taylor Barnard, met kampioenschapsleider Oliver Rowland naast zich. Dan Ticktum en Nyck de Vries stonden op rij twee, voor Pascal Wehrlein, Robin Frijns, Jake Dennis, Mitch Evans, Edoardo Mortara en Maximilian Günther. Barnard vertrok prima en greep de leiding, Rowland, De Vries en Ticktum volgden.

Na een ronde of acht ging het in het middenveld fout: Antonio Felix da Costa, de nummer twee in het kampioenschap, werd bij het opkomen van het rechte stuk tegen de muur gedrukt - de bocht is al nauwelijks breed genoeg voor één auto, drie werd helemaal geen succes. Na wat opruimwerkzaamheden werd de full course yellow opgeheven en konden we door, waarbij een totáál niet oplettende De Vries te grazen werd genomen door Dennis.

Een paar ronden later deed Rowland een tweede en dit keer wel succesvolle poging om de leiding over te nemen van Barnard. Kort daarop kwam Evans stil te vallen, waardoor we weer een full course yellow kregen. Met dertien ronden te gaan kwamen Barnard en Dennis als eerste van de mannen vooraan binnen voor de verplichte pitstop, waar ze in dertig seconden tien procent extra energie in de batterij geladen kregen.

Rowland en De Vries kwamen twee ronden later binnen en kwamen voor Barnard de baan weer op. Nico Müller lag er ondertussen fantastisch bij: hij had zijn twee Attack Modes nog te gaan én had zijn stop tijdens een full course yellow gemaakt, hij reed daarmee voor Cassidy, Rowland en De Vries aan de leiding. Vijf ronden voor het einde ging De Vries op Attack Mode voorbij Rowland naar plek twee, terwijl Barnard grote moeite had, terug was gezakt en na een aanvaring met Wehrlein in de muur terecht kwam.

Dennis ging ondertussen voorbij Rowland naar plek drie en op dat moment sloeg ook De Vries toe: hij sloot aan bij Müller en ging er voorbij. Ook Dennis ging langs teamgenoot Müller en gelijk daarna opende hij de aanval op De Vries, maar daardoor werd hij juist verrast door Rowland, die gelijk daarna juist weer De Vries verschalkte. Dennis kreeg vijf seconden tijdstraf omdat hij te hard had gereden onder full course yellow, dus de posities waren nog niet verdeeld.

De laatste ronden waren eindelijk wat rustiger en zo reed Rowland naar de overwinning, voor De Vries en Dennis, die ondanks zijn straf de derde plek behield - Frijns finishte als achtste.

Race twee
Rowland had dit keer de poleposition te pakken voor de race op de natte Monegaskische straten, De Vries stond er naast. Günther en Jean-Eric Vergne zetten hun auto op rij twee neer, voor Stoffel Vandoorne, Da Costa, Dan Ticktum, Sebastien Buemi, Zane Maloney en Wehrlein - Frijns stond op plek negentien. Rowland nam gelijk de leiding en De Vries sloot aan, voor Penske-teamgenoten Vergne en Günther.

De eerste reeks Attack Mode-activaties gooiden de boel weer door elkaar; Vergne nam de leiding, Rowland, Günter, Buemi en De Vries reden achter hem. Richting de helft van de race reed Wehrlein tegen de muur: safety car. Dat duurde niet lang en met Vergne, Rowland, De Vries en Günther voorop konden we door, waarbij Rowland als enige van dat stel nog twee keer Attack Mode te gaan had.

Niet lang na de herstart deed Rowland met Attack Mode een poging bij De Vries, maar hij verremde zich en moest zich gewonnen geven. Kort daarop ging hij er toch voorbij en bij de chicane na de tunnel nam hij met de nodige moeite ook Vergne te grazen. De Vries profiteerde echter optimaal van dat gevecht en passeerde ze allebei, maar na een foutje in Tabac sloeg Rowland gelijk terug.

Attack Mode bleef de boel overhoop gooien en het was Buemi die als volgende naar voren kwam. Hij passeerde Rowland en De Vries, die onderling duelleerden om plek twee. Buemi reed gestaag weg bij Rowland, terwijl Cassidy en Da Costa voorbij De Vries gingen, waarbij iedereen inmiddels klaar was met Attack Mode. Zo bleef de stand en dus pakte de kampioen van 2015-16 na zes jaar weer eens een zege, voor Rowland en Cassidy. De Vries werd vijfde, Frijns finishte als elfde.