Zo lossen we de woningnood op (voor de helft dan)

Den Haag lijkt maar geen grip te krijgen op de woningnood. De voorgestelde huurbevriezing van Woonminister Mona Keijzer wil de sociale huren nu bevriezen, maar daardoor hebben woningcorporaties nóg minder geld om nieuwe huizen te bouwen en dreigt het woningtekort nog verder op te lopen.

Hoogleraar Piet Eichholtz (Maastricht University) onderzocht een verrassend simpele oplossing voor het woningtekort: samenwonen!

Verschillende enquetes laten zien dat een deel van de mensen openstaat samenwonen, zó veel zelfs, dat het op korte termijn het woningtekort zou kunnen halveren. Er zijn alleen nog een aantal barrières volgens Piet. In deze aflevering vertelt hij hoe samenwonen een sleutelrol kan spelen in het oplossen van de woningcrisis - en wat er nodig is om die drempels weg te nemen.

00:00 Samenwonen als oplossing voor de woningcrisis 

02:32 Hoeveel woonoppervlak heeft een Nederlander?

04:53 Welke gezondheidsvoordelen heeft samenwonen?

05:48 Hebben mensen wel zin om samen te wonen?

06:25 Hoe maak je samenwonen aantrekkelijk?

07:05 Welke regels en wetten belemmeren samenwonen?

08:44 De toekomst van samenwonen

Huissleutels (@Pixabay)